Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Eg vil gjerne fortelje dykk litt om hunden min, Anja.

Mor til anja var blanding mellom Samojed og Flatcoated Retriver. Faren er reinrasa Beagle. I kullet var dei åtte kvalpar. Då eg kom for fyrste gong å skulle sjå på dei var dei fire veker gamle. Eg fekk velge mellom tre kvalpar, to som var veldig like tricolor farga, og ein svart med litt kvitt. Eg valde ein av tricolor kvalpane, og er super fornøgd med resultatet.

Frå Anja var lita har ho vore ei veldig bestemt tispe som veit kva ho vil. No er ho snart to år og veit fortsatt kva ho vil, men har vet til å følge det eg vil og!:whistle: Ho er veldig spretta og elskar rett å slett å vere på tur. Aller kjekkast har ho det dei turane ho får springe som gal rundt utan band. Sidan eg er veldig glad i vere ute i naturen vert det mykje fjell og skog, dette har Anja sjølvsagt ingenting imot. Uansett ver er ho klar så snart glidelåsen på jakka bevegar seg oppover, eller når laptopen vert klapsa saman.

Det var det eg kom på om ho akkurat no, men kan oppdatere etterkvart!:wub:

Her er bilete:

jul09%2B259.jpg

IMG_0549.jpg

Til slutt ein link til ein liten film som viser ei typisk Anja!:)

Skrevet

Så fin hun er :D Ser ikke mye samojed eller flat i henne, mest beagle? (utifra disse bildene da)

Takk :aww:

Samojed må eg ærleg innrømme eg ikkje har sett noko av, det må vere einaste oppførsel i so fall. Ho er som ein beagle som er forstørra nokon få hakk med flatcoated!:D

  • 7 months later...
Skrevet

Har ikkje oppdatert Anja sin tråd på lenge. På tide med nokon nye bilete ja :lol:

No har Anja vorte heile 2 og eit halvt år. Ei kjempe glad jente stortsett heile tida. Ho hadde ei periode ho var veldig deppa etter at Sunny døde, men har starta med friskt mot og åpne armar til den nye i heimen. Anja er ei herlig jente, og etter tredje løpetida slo ho av kvalpeknappen og byrja brått å verte lydig. Heldigvis har ikkje "kyra gløymt ho var kalv", så litt leik er det jo ennå :lol:

Her er eit utval bilete frå i sommar til no..

blogg1.jpg

blogg1.jpg

blogg3.jpg

blogg3.jpg

Untitled-1ds.jpg

Skrevet

Nydelig hund du har, nydelige farger :) Ser du bor på sunnmøre, hvor da? Du har vel ikke tilfeldigvis hentet den hunden på leikong?

Takk! :)

Det er leikonghund ja, og me er fra Volda! :)

Sidan du spørs så fins du vel i området du og?

Skrevet

Er fra Herøy, men studerer i Volda :)

Den er fra leikong ja, da er det veldig sannsynlig at min hund og din hund er halvsøsken :)

Så artig! Da må vi ta å møtast ein gong, så dei får treffast ! :)

Har hunden din egen tråd med bilder ?:)

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...