Gå til innhold
Hundesonen.no

Blod fra snoppen?


Toril

Recommended Posts

Guest Jonna

Prostata?

Generellt ting i det "område". (veldig fint å stille diagnose på nett! :ahappy: )

Du må nok til veterinær med en urinprøve for å finne ut av slikt. Om det er ikke er blod i urinen så må de *kremt* tømme han for å sjekke prostata og se om blodet stammer fra det området.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kankjse UVI?? best å sjekke ja :ahappy: Tisser han blod også??

Vanskelig å si sikkert,men ja,jeg tror det..

Prostata?

Generellt ting i det "område". (veldig fint å stille diagnose på nett! :yawn: )

Du må nok til veterinær med en urinprøve for å finne ut av slikt. Om det er ikke er blod i urinen så må de *kremt* tømme han for å sjekke prostata og se om blodet stammer fra det området.

Vettskremt jeg,så vet. blir oppsøkt rimelig fort i morgen.Så får de "tømme" og gjøre hva som helst.Fort.

Han virker helt som vanlig hvertfall :yawn:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åssen er blodet? Er det sterk farge eller litt utvannet?

Når vår hund fikk prostataproblemer så drøyp (skrives det sånn?) det blod. Litt sånn utvannet, men tydelig at det var blod. Men ellers var han akkurat som før. Ingen tegn til at det var noe galt, annet enn blodet da.

Prostata problemer er ikke farlig så lenge det oppdages tidlig og blir gjort noe med :ahappy:

Er han gammel forresten, da prostata ikke er så vanlig på hunder under 6. Vår fikk det når han var 4 da, noe dyrlegen sa ikke var så vanlig å se.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åssen er blodet? Er det sterk farge eller litt utvannet?

Når vår hund fikk prostataproblemer så drøyp (skrives det sånn?) det blod. Litt sånn utvannet, men tydelig at det var blod. Men ellers var han akkurat som før. Ingen tegn til at det var noe galt, annet enn blodet da.

Prostata problemer er ikke farlig så lenge det oppdages tidlig og blir gjort noe med :ahappy:

Er han gammel forresten, da prostata ikke er så vanlig på hunder under 6. Vår fikk det når han var 4 da, noe dyrlegen sa ikke var så vanlig å se.

Ganske lyst...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Naboen påsto at hunden hennes blødde fra snoppen når tispen i huset ved siden av hadde løpetid ...

Det gjør nabohunden her også, men det er pga forstørret prostata som den av en eller annen grunn fikk som følger av løpetida. Den krympa igjen etter løpetid, men det var vist noe man burde følge med..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm, gamlehunden fikk borrelia fra flått, uten at det ble oppdaget selv om vi var hos vet minst 1 gang i måneden (og fortalte at hunden hadde hatt flått). Han var slapp, støl og dårlig i magen, lenge...etter noen måneder ble han veldig tørst, fikk problemer med å holde seg, pluss blod i urinen. Tilbake til vet, de mente det var prostata. Fortsatte og fortsatte sånn i det uendelige, og etter et år (!!) var han helt ødelagt. Alt han gjorde, var å drikke vann og tisse blod, og stavre seg rundt på stive bein. Jeg kjørte ham ned til vet for n´te gang, og tenkte at dett var dett, nå må bisken få lov til å slippe.

Denne gang var det en annen vet som så på ham, og hun ville ikke gi ham opp ennå (kjenner henne godt, og hun var nok ganske glad i gutten), og da hun hørte sykdomshistorien, tok hun blodprøve for å sjekke ut borrelia, og ga ham en supersprøyte med antibiotika. Han fortsatte på antibiotikakur en uke, men allerede samme kveld var han betydelig bedre, og jeg fikk også senere vite at det VAR borrelia. Han levde enda 2 år (ble 9), men ble aldri helt god i leddene igjen, og måtte gå på kortison resten av livet. Derfor måtte han også få lov til å slippe såpass tidlig...

Er ikke meningen å skremme vettet av deg, jeg vil bare ikke at andre skal oppleve det samme. Hvis hunden din kan ha hatt flått, så be om å få sjekket opp borrelia; det er så innmari lett å kurere, men så utrolig tragisk hvis det overses av veterinæren... Håper det går bra med hunden din, da :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ELLER han har "kost seg litt" og fått en rift på/i forhuden.. Det behøver slett ikke være noe som helst farlig eller alvorlig.

Lykke til hos vet'en!

Susanne

Tusen takk alle sammen.

Nå er Arok sjekket med urinprøve og ultralyd.De fant ikke noe galt,unntatt at det var blod i urinen da...

Vi satser på en rift,følger nøye med fremover og håper på snarlig bedring :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du får det til å høres fryktelig dramatisk ut. Bikkja skal være innendørs om morran og det er ikke min feil at han ikke har vært det for jeg har sagt ifra om dette før, senere på dagen har jeg oversikt og stopper han før han løper langt avsted, da har vi kontroll, men ikke hvis han er 200+ meter unna, da er det for sent for da gidder han ikke å høre. Det er på morran han legger ut på langturer for da er det ingen her til å stoppe ham. Det er jorde rundt her.
    • Når hunden løper lang vekk fra deg, så har du ikke kontroll. Da må hunden være i bånd, og under kontroll. Å ha gps på han hjelper ikke, da hunden fortsatt løper og jager uten kontroll. Her bryter du faktisk loven uansett om det er båndtvang eller ikke. Og denne hunden kan ha skremt eller skadet mange dyr.
    • Takk for svar, denne rare småbitinga er bare i bånd, da er vel det forklaringen,    vi har normalt kontroll på ham litt senere på dagen, det er tidlig på dagen dette er et problem mht å løpe avsted er det gps som sier fra om han er på villspor, men er han et stykke unna gidder han ikke å høre så må trene mer på innkalling, rasen er også sta og egenrådig så dette er ikke så lett Ps takk for dvd tips, sitter i bilen skal se på det ikveld
    • 1. Er dette i bånd, eller løs i lek med andre hunder? Etter min mening skal hunder ikke hilse/leke med andre hunder i bånd, det blir lett konflikter av det. Hvis de er løse har hundene bedre forutsetninger for å bruke språket sitt og unngå konflikt. Hvis denne småbitingen skjer løs i lek/hilsing med andre kan det være smisking eller lek. Det er vanskelig å si uten å se situasjonen. Om dette er noe andre hunder reagerer på så ville jeg unngått å la ham komme inn på hunder på den måten i det hele tatt. 3. Det er båndtvang. Hunden skal være i bånd eller forsvarlig inngjerdet, og ikke være løs utenfor båndtvangen uten at den er under kontroll. Det vil si at du rimelig skal kunne kalle inn hunden under de fleste forhånd. Også utenfor båndtvangen skal du ha kontroll, det er ikke bare å slippe ut hunden for å lufte seg selv, den kan gjøre stor skade om den møter på feil hund, person, bil eller vilt dyr. Eller bli skadet selv. Når det er snakk om å trene innkalling så er det for å lære hunden en respons på innkallingskommandoen som er å komme til deg, uansett hva som skjer. Det handler om å venne hunden til å alltid lytte til deg, og alltid respondere på kommandoen. Langlinen gir deg mulighet til å holde igjen hunden og stoppe den fra å f.eks. løpe etter folk eller dyr, uten å måtte bruke en innkallingskommando som ikke virker. Jo oftere du bruker innkallingskommandoen der hunden IKKE responderer, jo dårligere blir den. Jeg kan anbefale opplegget Really Reliable Recall, som du kan kjøpe på DVD eller bokform:https://www.dogwise.com/really-reliable-recall-train-your-dog-to-come-when-called-no-matter-what-dvd/    
    • 1) hunden min går veldig opp i ansiktet på andre hunder og på  kan han "småbite" han dem i leppa/nesa, det blir ikke sår men hva er dette for noe? Det er ikke noe koselig, hunden vår har voldsomt mye energi, er ekstremt sosial og merket han kan være litt alfa (dominerende) 2) på asfalt holder jeg kanskje 15 km/t med kickbike, dvs rask jogging eller rask trav, prøver å bremse så han ikke akuratt løper, ellers er han mye på siden av asfalten men håper det er ok fart 3) bikkja vår har hatt det litt for enkelt med å gå hvor han vil, han har faktisk blitt venn med en rådyr familie fra da han var valp som jeg ikke har skjønt hvordan har skjedd men katter går ikke bra. Vi bor landlig til men i vår fikk han en uvane med å løpe bort til en vei der det ofte luftes andre hunder hvis han slipper ut om morgenen, dette er ikke bra særlig nå når det er båndtvang. Når det snakkes om å trene innkalling med langline er det bare å venne ham til å være i nærheten når vi går en liten tur med langline over jordet feks og gi beskjed om å komme tilbake når han går for langt? Takk for svar.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...