Gå til innhold
Hundesonen.no

Minst EFIT 2. mars 2010


Carma

Recommended Posts

Skrevet

Siden det er vinterferie så har jeg hatt en sløv dag! :lol:

Jeg hadde i tillegg glemt hele efit'en så første bilde er ei stund etter at jeg sto opp, etter at jeg fikk sms fra Marit som minte meg på det. Takk for deeeet! :P

174kl930copy.jpg

ca 9:30. Dette var det som foregikk da jeg fikk mld, Zuki insisterer på å kose Buffy. :wub:

175kl1000copy.jpg

10:00. Zuki (igjen) bebreider meg for det litt slappe kattegresset...

176kl1030copy.jpg

10:30. Mini, som har våget seg ut en kjapp tur (ikke vært for mye av det i vinter!), vil inn igjen.

177kl1100copy.jpg

11:00. Skal møte Marit på Stenberg, dusje først.

182kl1200copy.jpg

12:00. Endelig på vei til Gjøvik...

183kl1230copy.jpg

12:30. Stoppe for veiarbeid.

184kl1245copy.jpg

12:45. Innom på Rimi for å kjøpe "frokost".

185kl1300copy.jpg

13:00. Denne fikk jeg... usikker på hvordan den skal angripes. Pizzarundstykketing. Sånn passe god...

187kl1330copy.jpg

13:30. Lykkelige hunder har hilst og poserer villig (?). :)

188kl1345copy.jpg

13:45. Pent på Stenberg! Fin hvit, glatt snø var full av glade hundespor etter oss... Håper ingen andre hadde lyst til å ta bilder av urørt snø! :fish:

189kl1400copy.jpg

14:00. Marit, Ole Chr og hundene.

190kl1415copy.jpg

14:15. Digre haraspår etter den digre totenharan. :wub:

193kl1430copy.jpg

14:30. Spøøøøker på Stenberg! Ser dere noen...??

195kl1500copy.jpg

15:00. I bilen igjen. Falco er sliten og sitter og sover! :lol:

199kl1505copy.jpg

15:05. Innom CC, parkere i parkeringshuset.

200kl1600copy.jpg

16:00. Tilbake i bilen. Vente på at Ole skal bli ferdig i tlf så vi kan dra...

201kl1620copy.jpg

16:20. Ikke spesielt sulten enda etter frokostdingsen, men middagen blir visst tilberedt av McMennesker i dag. Like etter at jeg tok dette bildet kom det et hundespann på 8-10 som krysset veien rett foran oss, midt i Gjøvik... Interessant sted for sånt!

2031630copy.jpg

16:30. Pen utsikt mens man spiser da i det minste! :D Småbåthavna og Mjøsa.

*dele opp*

Skrevet

2071700copy.jpg

17:00. På vei hjem.

217kl1715copy.jpg

17:15. Siden jeg la ved bilde av Mjøsa må dere jo få bilde av Randsfjorden også, Norges 4. største innsjø! :(

218kl1715copy.jpg

17:15. Oups, radarkontroll... Så ikke ut som vi ble tatt der gitt... :P

219kl1725copy.jpg

17:25. Tilbake på Dokka.

223kl1735copy.jpg

17:35. Hjemme! Ser ikke huset da, men det er bare å følge pila! :fish:

225kl1800copy.jpg

18:00. Sjekke om det har skjedd noe spennende på sonen... :wub: (pokker ta den gåta asså... :o )

229kl1900copy.jpg

19:00. Skulle egentlig på hundetrening, men ble litt gøøøørr så ble nedlasting av bilder og Charmed isteden.

231kl2000copy.jpg

20:00. Kose litt med lille Mini.

237kl2100copy.jpg

21:00. WTF! Aldri la dere lure til å smake på en eneste sånn! Blæææææærgh! :D

238kl2130copy.jpg

21:30. Som straff for tvangssmak på vond peanøttblærgh så blir ond sambo tvunget til å se kjærlighetskomedie! Moaaahahahaaa! *glise ondt*

241kl2300copy.jpg

23:00. Filmen ruller fremdeles... oooups... ehm... :wub::lol:

243kl2345copy.jpg

23:45. Legge katter (de har selvfølgelig eget rom!).

245kl0000copy.jpg

00:00. Laste opp dagens EFIT til Photobucket.

Og det var min fantastisk spennende dag! :lol:

Fikk du ikke med deg hva som var skummelt sier du?? Hah.... Må følge med litt bedre da!

193kl1430copy.jpg

Sa jo at det spøker på Stenberg! Kikke litt ekstra nøye her...

Fremdeles ikke??

Forstørre litt for dere da!

193stenbergspkelsezoom1.jpg

193stenbergspkelsezoom.jpg

193stenbergspkelsezoom3.jpg

Scary shit! :)

Skrevet

Skikkelig "mimre" EFIt dette. Jeg gikk nemlig på valle vgs på Lena, så CC og stenberg har jeg vært en del på. Og jupp, Stenberg kan være creepy! Kanskje ikke så veldig på PS redigert bilde(slik som her :wub: )..thihi..

Skrevet

Og jupp, Stenberg kan være creepy! Kanskje ikke så veldig på PS redigert bilde(slik som her :P )..thihi..

Hva???? *ikke forståååå* Redigert? :wub:

Hahahaha! Kul dag! Men hva skjedde med bildet av hundespannet? Skuffaaa.

Nei, asså, jeg ble jo så forfjamsa da at jeg rakk jo ikke å ta bilde før det var borte! Enda jeg satt med kameraet i hånda! Helt utrolig vettu... :fish:

Skrevet

Skikkelig "mimre" EFIt dette. Jeg gikk nemlig på valle vgs på Lena, så CC og stenberg har jeg vært en del på. Og jupp, Stenberg kan være creepy! Kanskje ikke så veldig på PS redigert bilde(slik som her :P )..thihi..

LOL, så du mener at det IKKE er tilfelle at jeg spøker på Stenberg altså?? :wub:

Flott dag Bente! Min kommer etterhvert. Må få tid til å redigere osv først...

Skrevet

Hahahaha! Kul dag! Men hva skjedde med bildet av hundespannet? Skuffaaa.

Det var min tanke også :P Men ellers en morsom EFIT :fish:

Kan alle få en Marit som minner en på at det er EFIT-dag? :wub:

Skrevet

Det var min tanke også :P Men ellers en morsom EFIT :fish:

Kan alle få en Marit som minner en på at det er EFIT-dag? :wub:

Enig! Jeg trenger og en slik Marit. *glemsk glemskere glemskest*

Skrevet

LOL, så du mener at det IKKE er tilfelle at jeg spøker på Stenberg altså?? :wub:

Teiteste jeg har hørt! Jeg har jo BEVIST! at det spøker på Stenberg her nå! Skumleste spøkisen ever i tillegg! *grøsse* :P

Kan alle få en Marit som minner en på at det er EFIT-dag? :fish:

Sånn jeg kjenner Marit så er det rett og slett ikke en umulighet! :wub:

Skrevet

Var filmen god? Jeg har lyst å se den nemlig, men hva mener du om den? :P

Den var søt og ja... sånn standard schærlihetsfilm liksom. Helt ok, lett underholdning! :wub: Sambo satt og brakk seg i sofaen her på slutten så det må bety at som chick flick så var den grei! *fnise*

Skrevet

Hahaha, jeg hadde faktisk tenkt å se den med en kompis, men fant ut at jeg skulle spare han for den lidelsen og valgte en annen film. Selv om han faktisk er veldig åpen for jentefilmer. Også sier jo de at "Han er bare ikke interessert" ikke er en typisk jentefilm.

Skrevet

Hahaha, jeg hadde faktisk tenkt å se den med en kompis, men fant ut at jeg skulle spare han for den lidelsen og valgte en annen film. Selv om han faktisk er veldig åpen for jentefilmer. Også sier jo de at "Han er bare ikke interessert" ikke er en typisk jentefilm.

Tjaaaaa... ville vel være veldig forsiktig med å kalle det en typisk guttefilm iallefall... :wub: Liten PVB-faktor (porno, vold og biljakter for uinnvidde)! Bortsett fra scena som tilfeldigvis spiltes akkurat da jeg tok midtveisbilde så var det lite nakenhet der gitt... Den var heller ikke på noe vis hysterisk artig og damene var ikke voldsomt pene! De fleste var rimelig normale, selvfølgelig litt overdrevent da... Ingen sjokkerende historie, spennende avslutning eller andre ting som ville fenge en mann spesielt tror jeg.. Bare sånn søt og hyggelig og vi visste alle at det gikk bra til slutt... chick flick! :P

Skrevet

Det var min tanke også ;) Men ellers en morsom EFIT :) Kan alle få en Marit som minner en på at det er EFIT-dag? :wub:

Enig! Jeg trenger og en slik Marit. *glemsk glemskere glemskest*

Hehehe, sist glemte jeg det jo selv da :lol: Men joda, jeg kan da prøve å minne folk på det senere sikkert, men da trenger jeg tlf nr :D (har ditt da Anniken, om du ikke har byttet det)

Skrevet

Hahaha, jeg hadde faktisk tenkt å se den med en kompis, men fant ut at jeg skulle spare han for den lidelsen og valgte en annen film. Selv om han faktisk er veldig åpen for jentefilmer. Også sier jo de at "Han er bare ikke interessert" ikke er en typisk jentefilm.

Absolutt en chickflick! Kjærlighet kjærlighet og litt pjuk fra min kant! :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...