Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fra dagens treningsøkt. 16 kg. kjetting ca. 2-3 km. Crappy mobilbilder men

post-2218-0-05800100-1392401524_thumb.jp

Vokser lårmusklene troo? :ahappy:

post-2218-0-00549600-1392401534_thumb.jp

Klar for å dra hjem. Det trynet da , haha... vanskelig å tolke :P

post-2218-0-20212000-1392401543_thumb.jp

  • Like 6
  • Svar 362
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skjønne vovva blei seks år gammel 4. november   Det har vært et veldig annderledes år for oss. Damien har alltid vært full av energi og tilsynelatende frisk som en fisk. Men i år har han hatt mye

Litt høstbilder av søtnosen. Har lagt på han litt, synes han var litt i tynneste laget på de forrige bildene. Han begynner også å få tilbake litt muskler, nå går vi jo vanlige turer hver dag 

Noen nye bilder av bebisen. Er så fornøyd med hvor godt han har tilpassa seg livet i byen kontra å vokse opp og å bo på landet. Her er det unger som skriker på andre siden av gjerdet, folk går forbi s

Posted Images

Skrevet

Å herregud, Presa altså :wub: En av de fineste hundene jeg vet, så utrolig vakre og mektige! Og du har jo bare noen nydelige eksemplarer, så fiiiine :drool: Har utrolig lyst på en selv, men jeg kjenner mine begrensinger og tror nok de hadde blitt en håndfull for mye ;) Så akkurat nå lever jeg Presa-drømmen gjennom dine bilder! :D

  • Like 1
Skrevet

Å herregud, Presa altså :wub: En av de fineste hundene jeg vet, så utrolig vakre og mektige! Og du har jo bare noen nydelige eksemplarer, så fiiiine :drool: Har utrolig lyst på en selv, men jeg kjenner mine begrensinger og tror nok de hadde blitt en håndfull for mye ;) Så akkurat nå lever jeg Presa-drømmen gjennom dine bilder! :D

:D Så koselig å høre :D Akkurat nå har jeg bare Damien, men da jeg bodde med eksen min hadde vi tre stk. Noen ganger skulle jeg ønske jeg hadde en hund som var litt enklere når fremmede folk kommer på besøk o.l. Men det er andre ting ved rasen som jeg liker veldig godt, så det kan jeg leve med. :) Også vet jeg at Damien er hakket mer skeptisk enn fler andre presaer jeg kjenner, så jeg satser på at min neste presa blir litt mindre skeptisk. :ahappy: Og kanskje hakket mindre dominant, haha.... :D Men Damien er en kjemepebra hund på mange måter. Jeg er superfornøyd med han :)

  • Like 2
Skrevet

Kan ikke få sagt det nok, han er så utrolig flott den hunden!

Koselig å høre at det er flere enn meg som liker`n :D :D

  • Like 1
Skrevet

Nummin begynner D å bli grå i barten :)

Kjekk er han uansett :wub:

Ja, jeg synes han er litt tidlig ute, han er jo bare 4 år :P:D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå har jeg vært borte fra vovva i 10 dager, har jobba i Trondheim. Samboern har vært snill og passa han for meg. Hønemor som jeg er var jeg jo litt bekymra, og jeg har sikkert sagt hundre ganger at ahn må alltid sjekke at porten er ordentlig lukket før han slippern ut i hagen, og at han aldri må hilse på noen på tur osv :P Men alt har gått helt fint :)

Så idag har vi trekt litt kjetting i det fine været, også blei det litt bildet etterpå.

post-2218-0-60452800-1394276846_thumb.jp

post-2218-0-18759900-1394276874_thumb.jp

post-2218-0-97555500-1394276890_thumb.jp

post-2218-0-13000900-1394276949_thumb.jp

post-2218-0-09462900-1394276963_thumb.jp

post-2218-0-87305800-1394276978_thumb.jp

post-2218-0-59301600-1394277031_thumb.jp

  • Like 3
Skrevet

Jeg bare elsker det når folk spør åssen rase jeg har, jeg sier "presa canario", og de sier "uff, hva skal du bruke den til da??" og "er ikke de farlige ?" " Står ikke den på lista over farlige hunderaser som er ulovlige i Norge??" :gaah: :gaah:

Og jeg svarer like snurt hver gang "Nei, de er ikke ulovlige, jeg er jo ikke kriminell heller..."

Jaja... godt ikke alle er sånn iallefall!

post-2218-0-59189700-1394957265_thumb.jp

  • Like 1
Skrevet

Fine bilder av gutten :)

Og jeg kjenner til det der, ja. "Hvilken rase er det?" "Presa canario." "Er den lovlig den da?" "Jada, fullt lovlig."

Politiet spurte om Blade var en amstaff... snøft! Vel er han liten, men SÅ liten er han da ikke! :huh:

Så kan en godt si at dette må man bare regne med når man skaffer seg sånne raser osv osv, men det burde jo ikke være nødvendig å måtte forvente det da.

  • Like 1
Skrevet

Fine bilder av gutten :)

Og jeg kjenner til det der, ja. "Hvilken rase er det?" "Presa canario." "Er den lovlig den da?" "Jada, fullt lovlig."

Politiet spurte om Blade var en amstaff... snøft! Vel er han liten, men SÅ liten er han da ikke! :huh:

Så kan en godt si at dette må man bare regne med når man skaffer seg sånne raser osv osv, men det burde jo ikke være nødvendig å måtte forvente det da.

Nei, det er litt synd at en møter så mye fordommer mange steder synes jeg. Helt greit at folk er skeptiske til visse raser, men å gå ut ifra at man har en ulovlig hund, eller å antyde at presaen ikke kan brukes til noe, DA blir jeg irritert! Hahaha... Folk burde være litt mer åpene og villig til å lære om raser de ikke kjenner til synes jeg. De trenger ikke like rasen, men de trenger ikke dømme den heller.

Hehe, jeg har heldigvis aldri blitt stoppa av politiet... Det er da ganske stor forskjell på Blade og en amstaff! :ahappy:

Syns du har en flott hund jeg. Og Jeg syns det er bra at ikke alle skal ha de samme rasene.

Tusen takk :) :)

Skrevet

Forgjengeren til Loke var en blanding av rottis og boxer. Så ut som en ridgeback i mastiff størrelse. Du aner ikke hvor mange som trodde han var kamphund. Folk gikk over på andre sida av veien når vi gikk tur. Hadde de gikk oss 15 sekunder hadde de sett at han var snill som dagen er lang og elsket mennesker. Tipper du er litt i samme settinga?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...