Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fra dagens treningsøkt. 16 kg. kjetting ca. 2-3 km. Crappy mobilbilder men

post-2218-0-05800100-1392401524_thumb.jp

Vokser lårmusklene troo? :ahappy:

post-2218-0-00549600-1392401534_thumb.jp

Klar for å dra hjem. Det trynet da , haha... vanskelig å tolke :P

post-2218-0-20212000-1392401543_thumb.jp

  • Like 6
  • Svar 362
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skjønne vovva blei seks år gammel 4. november   Det har vært et veldig annderledes år for oss. Damien har alltid vært full av energi og tilsynelatende frisk som en fisk. Men i år har han hatt mye

Litt høstbilder av søtnosen. Har lagt på han litt, synes han var litt i tynneste laget på de forrige bildene. Han begynner også å få tilbake litt muskler, nå går vi jo vanlige turer hver dag 

Noen nye bilder av bebisen. Er så fornøyd med hvor godt han har tilpassa seg livet i byen kontra å vokse opp og å bo på landet. Her er det unger som skriker på andre siden av gjerdet, folk går forbi s

Posted Images

Skrevet

Å herregud, Presa altså :wub: En av de fineste hundene jeg vet, så utrolig vakre og mektige! Og du har jo bare noen nydelige eksemplarer, så fiiiine :drool: Har utrolig lyst på en selv, men jeg kjenner mine begrensinger og tror nok de hadde blitt en håndfull for mye ;) Så akkurat nå lever jeg Presa-drømmen gjennom dine bilder! :D

  • Like 1
Skrevet

Å herregud, Presa altså :wub: En av de fineste hundene jeg vet, så utrolig vakre og mektige! Og du har jo bare noen nydelige eksemplarer, så fiiiine :drool: Har utrolig lyst på en selv, men jeg kjenner mine begrensinger og tror nok de hadde blitt en håndfull for mye ;) Så akkurat nå lever jeg Presa-drømmen gjennom dine bilder! :D

:D Så koselig å høre :D Akkurat nå har jeg bare Damien, men da jeg bodde med eksen min hadde vi tre stk. Noen ganger skulle jeg ønske jeg hadde en hund som var litt enklere når fremmede folk kommer på besøk o.l. Men det er andre ting ved rasen som jeg liker veldig godt, så det kan jeg leve med. :) Også vet jeg at Damien er hakket mer skeptisk enn fler andre presaer jeg kjenner, så jeg satser på at min neste presa blir litt mindre skeptisk. :ahappy: Og kanskje hakket mindre dominant, haha.... :D Men Damien er en kjemepebra hund på mange måter. Jeg er superfornøyd med han :)

  • Like 2
Skrevet

Kan ikke få sagt det nok, han er så utrolig flott den hunden!

Koselig å høre at det er flere enn meg som liker`n :D :D

  • Like 1
Skrevet

Nummin begynner D å bli grå i barten :)

Kjekk er han uansett :wub:

Ja, jeg synes han er litt tidlig ute, han er jo bare 4 år :P:D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå har jeg vært borte fra vovva i 10 dager, har jobba i Trondheim. Samboern har vært snill og passa han for meg. Hønemor som jeg er var jeg jo litt bekymra, og jeg har sikkert sagt hundre ganger at ahn må alltid sjekke at porten er ordentlig lukket før han slippern ut i hagen, og at han aldri må hilse på noen på tur osv :P Men alt har gått helt fint :)

Så idag har vi trekt litt kjetting i det fine været, også blei det litt bildet etterpå.

post-2218-0-60452800-1394276846_thumb.jp

post-2218-0-18759900-1394276874_thumb.jp

post-2218-0-97555500-1394276890_thumb.jp

post-2218-0-13000900-1394276949_thumb.jp

post-2218-0-09462900-1394276963_thumb.jp

post-2218-0-87305800-1394276978_thumb.jp

post-2218-0-59301600-1394277031_thumb.jp

  • Like 3
Skrevet

Jeg bare elsker det når folk spør åssen rase jeg har, jeg sier "presa canario", og de sier "uff, hva skal du bruke den til da??" og "er ikke de farlige ?" " Står ikke den på lista over farlige hunderaser som er ulovlige i Norge??" :gaah: :gaah:

Og jeg svarer like snurt hver gang "Nei, de er ikke ulovlige, jeg er jo ikke kriminell heller..."

Jaja... godt ikke alle er sånn iallefall!

post-2218-0-59189700-1394957265_thumb.jp

  • Like 1
Skrevet

Fine bilder av gutten :)

Og jeg kjenner til det der, ja. "Hvilken rase er det?" "Presa canario." "Er den lovlig den da?" "Jada, fullt lovlig."

Politiet spurte om Blade var en amstaff... snøft! Vel er han liten, men SÅ liten er han da ikke! :huh:

Så kan en godt si at dette må man bare regne med når man skaffer seg sånne raser osv osv, men det burde jo ikke være nødvendig å måtte forvente det da.

  • Like 1
Skrevet

Fine bilder av gutten :)

Og jeg kjenner til det der, ja. "Hvilken rase er det?" "Presa canario." "Er den lovlig den da?" "Jada, fullt lovlig."

Politiet spurte om Blade var en amstaff... snøft! Vel er han liten, men SÅ liten er han da ikke! :huh:

Så kan en godt si at dette må man bare regne med når man skaffer seg sånne raser osv osv, men det burde jo ikke være nødvendig å måtte forvente det da.

Nei, det er litt synd at en møter så mye fordommer mange steder synes jeg. Helt greit at folk er skeptiske til visse raser, men å gå ut ifra at man har en ulovlig hund, eller å antyde at presaen ikke kan brukes til noe, DA blir jeg irritert! Hahaha... Folk burde være litt mer åpene og villig til å lære om raser de ikke kjenner til synes jeg. De trenger ikke like rasen, men de trenger ikke dømme den heller.

Hehe, jeg har heldigvis aldri blitt stoppa av politiet... Det er da ganske stor forskjell på Blade og en amstaff! :ahappy:

Syns du har en flott hund jeg. Og Jeg syns det er bra at ikke alle skal ha de samme rasene.

Tusen takk :) :)

Skrevet

Forgjengeren til Loke var en blanding av rottis og boxer. Så ut som en ridgeback i mastiff størrelse. Du aner ikke hvor mange som trodde han var kamphund. Folk gikk over på andre sida av veien når vi gikk tur. Hadde de gikk oss 15 sekunder hadde de sett at han var snill som dagen er lang og elsket mennesker. Tipper du er litt i samme settinga?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...