Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bilder fra dagens lydighetstrening... som gikk så som så, fordi Damien var litt understimulert og litt vel ivrig, haha :D godt det går den veien da, og at han ikke er for treig. :)

Belløning i farta, haha..

wTLBP8t6eNmeDiUyAC8spbRtIpQCLgoxseeYAK4o

W0j-kLv8MxLKL7v9NFx9QdmVBnEAIRXKXuVnuOIV

JOHFUGRH3pk-EEvTKKnm2amZwH59S40wlax6hJK9

Fellesdekk med søster Dina.

ET3etJM5L9vakBLxEIA36akx_H5KQx_vg0b1iBAu

  • Like 3
  • Svar 362
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skjønne vovva blei seks år gammel 4. november   Det har vært et veldig annderledes år for oss. Damien har alltid vært full av energi og tilsynelatende frisk som en fisk. Men i år har han hatt mye

Litt høstbilder av søtnosen. Har lagt på han litt, synes han var litt i tynneste laget på de forrige bildene. Han begynner også å få tilbake litt muskler, nå går vi jo vanlige turer hver dag 

Noen nye bilder av bebisen. Er så fornøyd med hvor godt han har tilpassa seg livet i byen kontra å vokse opp og å bo på landet. Her er det unger som skriker på andre siden av gjerdet, folk går forbi s

Posted Images

Skrevet

Takk :D Jeg føler jeg har vært sløv med lydigheten det siste året, det blir veldig lite trening utenom de fellestreningene vi har på Solum. Men jeg skal prøve å skjerpe meg fremover.

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg bor hos oppdretter en uke, for å passe hunder mens han henter en ny valp på Tenerife. Så her er noen bilder av pappaen til Dami, Obi. Det er ganske morsomt å gå tur med han i byen, han får myyye oppmerksomhet :P:ahappy:

152_zps5e39632f.jpg

146_zpsa58dd8a8.jpg

139_zps3b7c0ea3.jpg

Åsså noen av Dami da...

203_zps0c295885.jpg

196_zpsb656249f.jpg

193_zps9021f45f.jpg

178_zps3eb0ea2e.jpg

  • Like 3
Skrevet

Jeg bor hos oppdretter en uke, for å passe hunder mens han henter en ny valp på Tenerife. Så her er noen bilder av pappaen til Dami, Obi. Det er ganske morsomt å gå tur med han i byen, han får myyye oppmerksomhet :P:ahappy:

152_zps5e39632f.jpg

146_zpsa58dd8a8.jpg

139_zps3b7c0ea3.jpg

Åsså noen av Dami da...

203_zps0c295885.jpg

196_zpsb656249f.jpg

193_zps9021f45f.jpg

178_zps3eb0ea2e.jpg

Nydelige hunder begge to :wub: Men Obi må jeg si var rålekker! :wub::thumbs:

Skrevet

Wow nydelig. ser hvor han har arvet det nydelige utsende fra :)

Takk :) Ja, jeg synes Damien er en fin mellomting mellom foreldrene. Han er ganske mye mer atletisk enn Obi, og det er jeg gla for :D

Slenger med et bilde av mammaen og. Hun er ikke fult så imponerende og pen som Obi, men hun er veldig aktiv, glad og atletisk. :)

angel1.jpg

  • Like 2
Skrevet

yup :D han har utseende med seg, men det stopper litt der, hahaha :D Han lager bra valper da, det skal han ha. ;)

  • Like 1
Skrevet

I know! Damien er jo beviset for det :wub:

Har alltid hatt lyst på en Obi-valp. Og nå er jo muligheten der...

Skrevet

I know! Damien er jo beviset for det :wub:

Har alltid hatt lyst på en Obi-valp. Og nå er jo muligheten der...

Jeg tror ikke det er planlagt noe parring på Obi med det første, men Dina, søstra til Damien er akkurat parra med en hanne på Teneriffe :)

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...