Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Cita er en labradortispe født i 2002. Hun er en fantastisk hund og alles yndling, hun er veldig sosial og konstant lykkelig.

Meritter:

Lydighet:

Konkurrerer i elite

NKKU mester i lydighet klasse 2, 2005

BSBK klubbmester i lydighet, 2005

Klubbmester i LP3, retrieverklubben 2009

Bruks:

Opprykk til C-spor

Agility:

Bronsemerket

Utstilling:

1AK

Blodspor:

3.pr

Annet:

Bestått ferdselsprøve

Cita sin MH kan ses her: http://labbis.files..../2010/09/mh.doc

19733_294923921302_530141302_5117231_5575414_n.jpg

Tia er en aussietispe født i 2006. Hun er klin gærn og midtpunktet i flokken. Hun har en enorm personlighet og vil at alt skal skje i høyt tempo!

Meritter

Lydighet:

Opprykk til LP3

Bruks:

Opprykk til C-spor

Utstilling

Norsk utstillingschampion

2xCACIB

Valpeshow

Best in show

Tia sin MH kan også ses her: http://labbis.files..../2010/09/mh.doc

26760_359321146302_530141302_5383682_3324161_n.jpg

Og forhåpentligvis kommer det en tispe til inn i flokken etterhvert smile.gif

  • Svar 94
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Får ikke oppdatert her så ofte, da motivasjonen til å trene dyrene er veldig lav etter at Ikke døde. Både Tia og Cita er flinke hunder, men de kan ikke sammenlignes med den arbeidsmaskinen jeg en gang

Kloke, gamle Cita! Jeg er så glad for at hun er i så utrolig fin form til tross for alderen sin. Hun er alltid den som henter tøyleker for å ha drakamp, maser om kos, viser frem triks på eget initiati

Tia og Cita har vært med på jakt igjen. Er veldig glad for at Tia som egentlig er skuddredd fungerer fint på jakt. Om skuddet er 30-40 meter unna så reagerer de ikke overhodet. Er de helt oppi skuddet

Posted Images

Skrevet

Du har noen ordentlig fine hunder du :D

Vær gang jeg ser Cita får jeg lyst til å dognappe henne :ahappy:

Blir spennende med neste i flokken :ahappy:

Skrevet

Du har skikkelig flotte hunder, Memphis er virkelig en stor favoritt!

Men Cita, går det an å ikke bli forelsket i henne? :ahappy:

Tia er selvfølgelig flott hun og(herlige tegninger!), bare ikke like flott som Cita :ahappy:

Skrevet

Jeg og er grise nysgjerrig på hvilken rase tispe 3 blir altså! Jeg og mamma har sittet hjemme å diskutert det hett under middager og slikt. Hun mente jaktlabrador/golden (husker ikke helt hva hun sa) men jeg sa at du ville mest sannsylig ville bruke den til utstilling så derfor var det sikkert utelukket. Jeg endte opp med Malle :ahappy: Men jeg har rett og slett ikke peiling.

Cita må da være den peneste Labradoren på jorden :ahappy: ! Og Tia er også nydelig!

Skrevet

Jeg og er grise nysgjerrig på hvilken rase tispe 3 blir altså! Jeg og mamma har sittet hjemme å diskutert det hett under middager og slikt. Hun mente jaktlabrador/golden (husker ikke helt hva hun sa) men jeg sa at du ville mest sannsylig ville bruke den til utstilling så derfor var det sikkert utelukket. Jeg endte opp med Malle :D Men jeg har rett og slett ikke peiling.

Cita må da være den peneste Labradoren på jorden :D ! Og Tia er også nydelig!

Hadde aldri trodd at noen ville diskutere det :ahappy: Og takk, Cita er den peneste labradoren ja (og nå er jeg selvsagt helt objektiv ;) ) ;)

Fineste hundene det! :P Lykke til med debut i spor med Cita. :o

Takk! :ahappy: Hun har ikke gå foran i line inne, og jeg vet ikke helt om jeg gidder å lære det inn heller :o

Skrevet

Hadde aldri trodd at noen ville diskutere det :ahappy:

Mamma vet jo og hvem du er så når vi begge vet om det og jeg nevner du skal få deg ny valp, men rasen er hemmelig så begynner vi å spekulere litt og kaster ideer ut i luften :ahappy:

  • 1 month later...
Skrevet

Liten oppdatering fra oss wub.gif

Tia skal snart starte i LP3 tenkte jeg, selv om fellesdekk, neseprøve og avstand ikke er helt inne. Det samme gjelder den lange fri ved foten, kan komme litt frustrasjonsrop fra henne da. Men hun lærer fort, så jeg regner med at hun kan være noenlunde klar om en måneds tid. Bortsett fra fellesdekk da, men den får vi jo aldri til å sitte helt wub.gif

Jeg skal også melde Tia på D-spor snart, og se hvordan det går. Jeg aner rett og slett ikke hvordan hun ligger an i forhold til det nivået og hvilke poengsummer hun vil ligge på, så det skal bli spennende :P

Cita skal også starte i D-spor snart, og er med på rekruttlaget til retrieverklubben i spor. Så vi håper å lære masse derfra!

Cita fortsetter også å gå flere eliteklasser. Hun har gått to til nå hvor hun har fått noen nuller, men jeg tror ikke det er mye som skal til for at hun skal klare det. Så lenge hun trives i ringen så fortsetter vi hvertfall å kjøre på med stevner.

Begge to skal også MH-testes i mai.

27168_417120851302_530141302_5799340_6762952_n.jpg

Bildet er tatt av Only Blondie her inne

Vi flytter til Furulund frem til sommeren, så vi er ikke mye "jenter på Furuset" lenger laugh.gif

Skrevet

Kjempemasse spennende som skjer fremover, håper vi får tatt del i noe av det. :whistle: Lykke til med alt dere skal være med på, og gratulerer med flotte resultater i Bergen! :)

Skrevet

*ser for seg masse tomme bordoverflater hjemme hos labbis* Jeg syns aussier er flotte å se på med eller uten hale jeg, selv med halv hale!, men stumphaler har mange fordeler - og det er jo en av de tingene som er så spesielt med aussien utseendemessig. :ahappy:

  • 1 year later...
Skrevet

På tide å oppdatere her kanskje? :lol:

Har endret startinnlegget og fjernet Memphis, lagt inn litt ting osv :)

426063_10150692019841303_530141302_11817190_121820454_n.jpg

422684_10150692020081303_530141302_11817191_739473397_n.jpg

426407_10150655791181303_530141302_11716506_459288340_n.jpg

428276_10150655790906303_530141302_11716504_2077284793_n.jpg

Typisk Tia...

320293_10150421875881399_679816398_10709771_57365507_n.jpg

319603_10150421876406399_679816398_10709779_1250208430_n.jpg

320736_10150421876811399_679816398_10709786_1028766067_n.jpg

305384_10150421876321399_679816398_10709777_1034297072_n.jpg

Cita er så og si pensjonert fra lydighet, men får være med å trene litt iblant. Hun er ikke helt ferdig med å konkurrere heller. Cita konkurrerte i blodspor sist høst, og det gikk ikke helt som jeg ønsket. Hun er enten veldig motivert eller absolutt ikke, og denne gangen var hun absolutt ikke. Hun kom seg gjennom, men var mer interessert i alt annet, og endte på en 3.premie. Vi prøver igjen i år :)

Tia skal pusses støv av i helgen. Etter at hun ble champion er hun såvidt stilt på utstilling, men i helgen skal hun i ilden igjen! Hun er ikke så elegant at det gjør noe da, det er bare hopp, sprett, tjo og hei når hun skal løpe. Utstilling er kuuuult sier Tia!

Men hun er aldri stilt med såpass mye pels som hun har hatt de siste årene.

Her er hun veldig ustelt og bustete med ujevn overlinje, men hun har MYE pels (ift hvordan hun var for 2-3 år siden) jeg kan leke meg med!

untitled-1.jpg

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...