Gå til innhold
Hundesonen.no

Mistenkelig finn annonse, eller?


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Annonse på finn nå.. Renrasede valper selges. NKK registrerte. "Leveres med alle dokumenter, inkludert kasse".

Fullt navn, sted i norge, norsk nummer som ikke er reg på gulesider... Ble liksom bare litt usikker på den "inkl kasse" greien...

Hva tror dere? Er jeg for vàr på sånn eller er dette svindel?

Skrevet

Ja så den når jeg var innom tidligere i dag, merkelige greier... :yawn:

Ellers så reagerte jeg litt på denne teksten

"blandings hund av shefer og terje ca.9 mnd. gml tispe" :P

Skrevet

Haha, Terje? Skulle det liksom være terrier eller? Hahaha, skulle gjerne likt å se den valpen, blanding mellom Schæfer og Terje :yawn:

Skrevet

Haha, Terje? Skulle det liksom være terrier eller? Hahaha, skulle gjerne likt å se den valpen, blanding mellom Schæfer og Terje :P

ja det håper jeg virkelig!

Ellers så synes jeg at terje er en orntli gris :yawn:

Skrevet

Ja så den når jeg var innom tidligere i dag, merkelige greier... :yawn:

Ellers så reagerte jeg litt på denne teksten

"blandings hund av shefer og terje ca.9 mnd. gml tispe" :o

:P ja, den så jeg også, og lo godt her :P

:P :P :P Valpen var for pen til å være Schæfer og Terje altså... :P:P

Skrevet

Men hvis Terje er en gris (som flere har påstått her) så er dette altså en blanding av schæfer og gris? Hah... interessant! :yawn:

Skrevet

Men hvis Terje er en gris (som flere har påstått her) så er dette altså en blanding av schæfer og gris? Hah... interessant! :yawn:

Hahahaha! :P

Skrevet

Siden den er slettet så finner jeg den nok ikke. Men hva er det som fikk deg til å reagere på den annonsen og rapportere den? Bare det med "kasse" eller er det noen annet også?

Skrevet

Først det med kasse... Fordi det kunne se "googleoversatt" ut. Så sjekket jeg nummeret på gulesider, og det var ikke registrert der. (kan være mange grunner til det da)

Så jeg skrev til finn at jeg absolutt ikke var sikker, men lurte på om det kunne være svindel osv... Antar de sjekket lit mer enn det før de slettet den selv :frantics:

Skrevet

Da har jeg fått svar fra damen med "RR med kasse"... VEEEELDIG google-oversatt! Og typisk svindelmail... Tilfeldigvis har valpen havnet i London hvor den nå står fast i tollen. Hun har fått 2 uker på seg til å finne et nytt hjem til Wendy, som valpen heter, og er på desperat leting etter dette (er vel ei uke nesten siden jeg sendte mail så SÅ travelt kan det vel ikke være?).... Jeg svarte igjen, jeg.. Uff og uff og sånn og har valpen stamtavle? De pleier å slutte å svare når jeg spør for mye, men får se med denne her.... :whistle:

Skrevet

Altså, hvis valpen er i London, så kan man jo bare plukke den med seg på vei hjem igjen fra Crufts! :whistle:

Åh, nei! Det haster jo vettu! 2 uker! Nå skal dama hive seg rundt og overføre eierskap til meg, å transportere hunden koster 8tusen da forresten. Hun ignorerer selvfølgelig glatt alle mine spørsmål.... Pussig det der! :banana:

Skrevet

Fjerner FINN slike annonser dersom de får tips om slike saker ? Da skal jeg herved gjøre dette til min nye fanesak for jeg blir rett og slett fly forbannet på slike svindlere, så klart en eller annen går med på noe slikt.

:whistle:

Skrevet

Ja, de har fjernet de jeg har rapportert iallefall. Var veldig mye ei stund, vært mindre nå, men kan det se ut som det er et nytt "rush" på gang... :whistle:

Skrevet

Pussig nok så har jeg ikke fått svar etter siste mail hvor jeg sa at om jeg ikke fikk mer info om hunden så var det ikke interessant... :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...