Gå til innhold
Hundesonen.no

Mistenkelig finn annonse, eller?


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Annonse på finn nå.. Renrasede valper selges. NKK registrerte. "Leveres med alle dokumenter, inkludert kasse".

Fullt navn, sted i norge, norsk nummer som ikke er reg på gulesider... Ble liksom bare litt usikker på den "inkl kasse" greien...

Hva tror dere? Er jeg for vàr på sånn eller er dette svindel?

Skrevet

Ja så den når jeg var innom tidligere i dag, merkelige greier... :yawn:

Ellers så reagerte jeg litt på denne teksten

"blandings hund av shefer og terje ca.9 mnd. gml tispe" :P

Skrevet

Haha, Terje? Skulle det liksom være terrier eller? Hahaha, skulle gjerne likt å se den valpen, blanding mellom Schæfer og Terje :yawn:

Skrevet

Haha, Terje? Skulle det liksom være terrier eller? Hahaha, skulle gjerne likt å se den valpen, blanding mellom Schæfer og Terje :P

ja det håper jeg virkelig!

Ellers så synes jeg at terje er en orntli gris :yawn:

Skrevet

Ja så den når jeg var innom tidligere i dag, merkelige greier... :yawn:

Ellers så reagerte jeg litt på denne teksten

"blandings hund av shefer og terje ca.9 mnd. gml tispe" :o

:P ja, den så jeg også, og lo godt her :P

:P :P :P Valpen var for pen til å være Schæfer og Terje altså... :P:P

Skrevet

Men hvis Terje er en gris (som flere har påstått her) så er dette altså en blanding av schæfer og gris? Hah... interessant! :yawn:

Skrevet

Men hvis Terje er en gris (som flere har påstått her) så er dette altså en blanding av schæfer og gris? Hah... interessant! :yawn:

Hahahaha! :P

Skrevet

Siden den er slettet så finner jeg den nok ikke. Men hva er det som fikk deg til å reagere på den annonsen og rapportere den? Bare det med "kasse" eller er det noen annet også?

Skrevet

Først det med kasse... Fordi det kunne se "googleoversatt" ut. Så sjekket jeg nummeret på gulesider, og det var ikke registrert der. (kan være mange grunner til det da)

Så jeg skrev til finn at jeg absolutt ikke var sikker, men lurte på om det kunne være svindel osv... Antar de sjekket lit mer enn det før de slettet den selv :frantics:

Skrevet

Da har jeg fått svar fra damen med "RR med kasse"... VEEEELDIG google-oversatt! Og typisk svindelmail... Tilfeldigvis har valpen havnet i London hvor den nå står fast i tollen. Hun har fått 2 uker på seg til å finne et nytt hjem til Wendy, som valpen heter, og er på desperat leting etter dette (er vel ei uke nesten siden jeg sendte mail så SÅ travelt kan det vel ikke være?).... Jeg svarte igjen, jeg.. Uff og uff og sånn og har valpen stamtavle? De pleier å slutte å svare når jeg spør for mye, men får se med denne her.... :whistle:

Skrevet

Altså, hvis valpen er i London, så kan man jo bare plukke den med seg på vei hjem igjen fra Crufts! :whistle:

Åh, nei! Det haster jo vettu! 2 uker! Nå skal dama hive seg rundt og overføre eierskap til meg, å transportere hunden koster 8tusen da forresten. Hun ignorerer selvfølgelig glatt alle mine spørsmål.... Pussig det der! :banana:

Skrevet

Fjerner FINN slike annonser dersom de får tips om slike saker ? Da skal jeg herved gjøre dette til min nye fanesak for jeg blir rett og slett fly forbannet på slike svindlere, så klart en eller annen går med på noe slikt.

:whistle:

Skrevet

Ja, de har fjernet de jeg har rapportert iallefall. Var veldig mye ei stund, vært mindre nå, men kan det se ut som det er et nytt "rush" på gang... :whistle:

Skrevet

Pussig nok så har jeg ikke fått svar etter siste mail hvor jeg sa at om jeg ikke fikk mer info om hunden så var det ikke interessant... :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...