Gå til innhold
Hundesonen.no

Zaira, Grim, Obi, Babe og Doris


Bambi

Recommended Posts

For noen fantastiske bilder! Og søte hunder, Zaira er bare helt nydelig! Elsker border collier altså! :lol:

Takk ;)

Obiii ;) Og du tar utrolig vakre bilder, Bambi! Så klare og fargerike :) Og Zaira ligner råmye på BC-Knott'en til Aya!

Har ikke sett så mye bilder av knott, men det jeg har sett så er de like :P

Og ja Obiiii :P

Herlige og fine bilder :P Synes Grim var skikkelig fin :D Og de andre også da!

Takk :blink: Grim er en likandes kar han :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flotte bilder av fine hunder, men...

:aww: Han har nydelige farger.

Sola er litt til hjelp da :ahappy: Men ja han ER nydelig ^^

*imponert*

Så diger Zaira har blitt! Hun som bare var en miniball med pels.. Nå ser hun jo ut som en ekte hund :D

Ja hun er blitt svær. bare vent hun vil elske å løpe med dyret ditt! :D

Hvem er Doris??

Og søte Obi da :lol:

Doris er vokterens.. Er Jorun sin :aww: Det er Vokterens Doris. Litt over året. Jorun tok henne over.

Vill gjetting her, kanskje en aussie fra Vokterens kennel? :whistle:

Jepp

Ja, kanskje. Ikke noe som helst oversikt over valper derfra den siste tida jeg. Men kun sett svart tri derfra før ;) hehe.

Det er Aussieligaen Shadow Honda OTDsd STDc og Vokterens Daisy kullet fra januar sist år. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Såååå fine bilder! :ahappy:

Totaly off topic, men hvordan klarer du å ta så skarpe bilder av hunder i fart, i tillegg til at bakgrunnen blir uskarp? Jeg vil også ta sånne bilder! :whistle:

Fordi jeg bruker punktfokusering og stilelr lukker og blender inn sånn at jeg får det :aww: og det stilles inn ihnt til lys.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja hun er blitt svær. bare vent hun vil elske å løpe med dyret ditt! :aww:

Dyret mitt banker dyret ditt! :ahappy: Jeg tror du vil sitte igjen med en døv Zairamos. Bollehunden min er nemlig ikke veldig stille og forsiktig i sin lek.. I motsetning til han jeg hadde med sist. Men jeg er klar for like flotte biler av bøllefrøken :whistle::aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan du si akkurat hvordan du gjør akkurat det? :)

Les deg opp på foto.no og fotopia.no (meld deg inn og du får lese på fotoskolen) blant annet hvordan du justerer de for å få mere eller mindre dybde i bildet. Hvordan du stiller det inn ihnt til lyset. jeg klarer ikke å forklare den delen desverre. Jeg bare stiller inn automatisk jeg :P

Dyret mitt banker dyret ditt! :P Jeg tror du vil sitte igjen med en døv Zairamos. Bollehunden min er nemlig ikke veldig stille og forsiktig i sin lek.. I motsetning til han jeg hadde med sist. Men jeg er klar for like flotte biler av bøllefrøken :) :)

Ikke si det, dyret mitt er ganske rå og slem i leken sin hun å hvis hun vil. Hun adopterer andre hunders lek ganske bra :)

Ja til bøllelek. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Doris er vokterens.. Er Jorun sin :) Det er Vokterens Doris. Litt over året. Jorun tok henne over.

Det er Aussieligaen Shadow Honda OTDsd STDc og Vokterens Daisy kullet fra januar sist år. :)

Aha ja! NYDELIG er hun iallefall! :) Og vi vil hilse på en dag! Vi vil leke med dere, rett og slett :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...