Gå til innhold
Hundesonen.no

negativt å postivit med ditt for?


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

jeg forer med hills å d negative er vell at hun kløær seg mye i pels, ikke voldsomt mye men ganske

positive er stortsett alt annet, fin fast avføring, fin pels,hvite tenner, og alt d andre :)

enn dere andre?

hva er deres meninger

Skrevet

Det negative med eukanuba er ikke mye, at det må bløtes opp i 10 min før hunden får det. Ikka altid så veldig praktisk når jeg har dårlig til.

Det positive er at hun får fin pels, hvite tenner, fast avføring og alt det andre.

Skrevet

Det positive med Royal? Alt!

Det gir nydelig glansfull pels, hvite tenner, fast avføring og så videre...

Noen ville vel si at det er dyrt? Men jeg er vant til at fôr koster penger, og jeg har en liten hund som ikke spiser mye, pluss at et billigere fôr ikke er et alternativ for meg, så det er helt greit :)

Skrevet

Finner ikke noe negativt med Lone Star. Pelsen er kjempeflott, avføringa er som oftest flott (med mindre hun har spist noe rart i tillegg), tennene er sunne og flotte. Til å være hundeånde er den helt ok, og prisen på foret er så absolutt akseptabel (rundt 360 kr for 15 kg).

Skrevet

Finner ingenting negativt med Troll. Pelsen har blitt mye finere etter vi startet på foret. Han har begynt å lagt litt på seg, tennene er fine, avføringen er fin. Å prisen er slettes ikke ille med 360kr for 20 kg (privat forhandler). Buster liker og foret mye bedre enn det forrige han gikk på. Veldig fornøyd :)

Skrevet

Eneste som muligens kan være negativt med Royal er prisen, men synes ikke den er så gal. (540kr ca. for 15 kg)

Til gjengjeld for prisen får han blank pels, hvite tenner, bra avføring, ikke like mye promping, slipper å bløte opp det.

Skrevet

finner ikke noe å plukke på Royal jeg da, prisen er høy ja men når jeg får 25% avslag både på katte og hundeforet og ikke minst får hver 6 sekk gratis så er jo ikke det så gale???

hundene får fin pels røyter mindre finne tender(litt tannsten på de små regner jeg med siden det er normalt på små hunder, så da tar jeg bare frem tannskrapen) avføringen er fin. så har ikke noe å klage på.

det med tannsten er jo Tinka og Småen da, ser at begge to får en del tannsten når de har valper, men vetten vår sier at det er helt normalt og hvis jeg klarer det selv så tar jeg det hvis ikke så får vetten overta jobben.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...