Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelig dobbelt hundebur


Recommended Posts

Jeg har to mopser nå og må derfor kjøpe nytt bilbur, et dobbeltbur.

Eneste burene jeg finner på nett er disse ekstra dyre (men sikkert gode) burene, er det noen som vet om en plass hvor de selger vanlige dobbelt stålbur som ikke koster skjorten av meg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Noen arbeid trenings-bedrifter (APO) lager bur på mål, de er forholdsvis rimelige. Jeg vet en som fikk laget ett dobbeltbur i schäferstørrelse sydd til sin bil for 1800kr. Eller man kan høre på yrkesskolen på mekaniskefag (tidl kallt fil&hvil)om de tar på seg den type jobber.

Noe billigere enn det har jeg ikke hørt om annet enn brukt på finn.no..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tittet litt på de atlas burene nå, så ikke så dum ut de :P Er 82x51x61 for lite for to mopser tror dere?

Ellers så var jo det en god ide å kontakte en yrkesskole, tror faktisk det er en slik skole "svigerfar" jobber på så det er en mulighet :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Stjeler denne tråden jeg...

Kikker på dobbeltbur, og mange av disse gode, meget sikre burene ligger på mellom 5000-6000kr. Noen som har erfaringer med feks Herklues burene eller variocage??

Andre muligheter er jo som nevnt bur som er sveiset. Har muligens en som vet noe om disse burene.

Ellers tar jeg gjerne i mot andre tips. Har trålet nettet nå etter gode tilbud, og ser ut til at jeg lander på rundt 5000kr for et Herkules bur.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan er Kela burene da? Det er helsveisede bur, laget etter egne mål og ønsker.

Syntes ikke prisen virker så ille på disse, men vet ikke noe om kvaliteten.

hundebur.com

Etter hva jeg har hørt, så selger han av og til ut bur billig som ikke har blitt hentet av folk som har bestilt. Men det går jo an å sjekke.

Har bur herifra selv. De er vel to år gamle eller noe. Gode og solide og skrangler ikke. Betalte 3000 for mitt, og det er ganske stort og har fire dører. Ingen ille pris det synes jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter hva jeg har hørt, så selger han av og til ut bur billig som ikke har blitt hentet av folk som har bestilt. Men det går jo an å sjekke.

Har bur herifra selv. De er vel to år gamle eller noe. Gode og solide og skrangler ikke. Betalte 3000 for mitt, og det er ganske stort og har fire dører. Ingen ille pris det synes jeg.

Nei, syns ikke det er ille pris til å være helt nytt og lagd etter mål. Og de kan vel også lages med "tett" vegg nederst også?

Er nok disse jeg kommer til å bestille fra når det er aktuelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...