Gå til innhold
Hundesonen.no

Decoy, Vixen og Buster i januarsol


Betty

Recommended Posts

Skrevet

Decoy blir litt ehm ... engasjert når han får fatt på en ball.

haisommer.jpg

drakamp11.jpg

decoyst1.jpg

villhesten.jpg

Vakre lille jenta som nærmer seg året med stormskritt!

vakkervix.jpg

decoylpe.jpg

Fiiine pensjonisten

busterguttn.jpg

busterguttn1.jpg

busterguttn4.jpg

vixsnolop.jpg

gal.jpg

vakker1.jpg

Skrevet

Fine hunder du har.! X)

:icon_redface:

:angry:

De er utrolig flotte :lol: Og så fine bilder du har tatt av dem. Kan jeg få spørre om hvilke innstillinger du har brukt på disse bildene? :lol:

Skrevet

Fine hunder du har.! X)

:wub:

Moroklumpen. :P

Utrolig fine bilder, og lyset på det siste var helt fantastisk, ser ut som gullpels jo!

Øynene til Buster er så utrolig vakre *sukk*

Takk! Enig, han har vakre øyne. :lol:

:)

De er utrolig flotte :) Og så fine bilder du har tatt av dem. Kan jeg få spørre om hvilke innstillinger du har brukt på disse bildene? :lol:

Takk! Du kan spørre, men det er ikke sikkert du får noe godt svar. Har brukt iso 400 på alle vet jeg, men lukkertid og blender vet jeg ikke. Og TJ har vært å fiklet med maskinen, så jeg får ikke opp egenskaper lengre. Vet at bildene før Busterbildene har blitt tatt med lukker fra 1000 og oppover, de fleste den dagen tror jeg jeg tok med lukkertid 1500 og F5,6-6 (rundt det i alle fall). Busterbildene troor jeg ble tatt for det meste med lukkertid 750 og oppover, og f-en husker jeg ikke helt. Om du lagrer de bildene du lurer mest på så får du vel sjekket det på egenskapene? Jeg har ikke fjernet infoen så vidt jeg vet i alle fall. (og np MÅ jeg få fikset snart, slik at jeg kan få opp egenskaper, irriterende i lengden).

Nydelige hunder du har. Tolleren er bare helt fantastisk :)

Takk!

Flotte bilder og flotte hunder.. Nederste bildet var bare helt nydelig :)

Takktakk :D

Fy søren så flott øyefarge på den svarte da :P:P

Takk. Og veldig enig *ler*

Buster er så fin! :D Hvor gammel er han nå?

Han blir 8 år i år, så er ikke så veldig gammel. Han er bare førtidspensjonert. :P

Supernudelige alle tre! Må innrømme at jeg har en softspot for Buster. :)

Takktakk. :lol:

Skrevet

FINE bilder! Som alltid :lol: Ser ut som de to gulingene koooser seg i snøen! :)

Og Bustergutten.. Må ærlig innrømme at jeg savner han litt.. :)

Takk! Og klart man savner en så god gutt (som han jo er, sånn innimellom *ler*).

Flotte bilder og flotte hunder. :wub:

Takktakk!

Flotte hunder, og bilder! :) Vixen så brått mye mer voksen ut enn sist jeg så henne :lol:

Thanks. Hun har blitt bittelitt mindre valp - men hun er fortsatt bittelita. Lommetolleren min. :lol:

Utrolig fine! :)

Takk. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...