Gå til innhold
Hundesonen.no

Første tyske utstilling, antall påmeldte i raser!


Isabel

Recommended Posts

Ja, den 27 Februar skal jeg på min aller første utstilling med et stykk Junior Portishann, og et stykk Papillonhann.

Jeg var spent på å se hvilke raser som har mest påmeldte (siden man kan følge statestikken til denne utstillingen på internett) og dette er en nasjonal utstilling. Tenkte jeg skulle skrive inn de rasene fra gruppene som har flest påmeldt for morro skyld, skiller seg noen steder rimelig fra hva jeg er vandt med i Norge gitt! (i rasene, antall påmeldte osv) Og om noen har interesse av å vite sin rase, bare si ifra, så sjekker jeg, dere vil bli overrrasket!

I dag er siste påmeldingsfrist, så mulig det øker enda litt mer, men slik er standen nå:

Gruppe 1: Australian Shepherd (30 påmeldte)

Gruppe 2: Berner Sennenhund (49 påmeldte)

Gruppe 3: Yorkshire Terrier (32 påmeldte)

Gruppe 4: Standarddachs, ruhåret (14 påmeldte)

Gruppe 5: Wolfspitz (23 påmeldte)

Gruppe 6: Beagle (51 påmeldte!)

Gruppe 7: Irsk Setter, rød (19 påmeldte)

Gruppe 8: Golden Retriever (65 påmeldte)

Gruppe 9: Fransk Bulldog (30 påmeldte)

Gruppe 10: Saluki (27 påmeldte)

Må si at Yorkshire Terrier og ikkeminst Beagle overrasket meg veldig til å ha høyest påmeldingsantall i gruppen..

Og noen raser som det alltid er noen av i Norge, har 0 påmeldinger! :whistle:

Som f.eks St. Bernardshund langhåret, Alle Vorstehhundene, Weimaraner korthåret, King Charles Spaniel, Löwchen, Pekingneser, og Italiensk Mynde..

Blir iallefall spennende å se flere raser som er forbudt i Norge, her nede!:hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Grand Danois blå: 1 påmeldt

Grand Danois gul: 2 påmeldte

Grand Danois brindle: 2 påmeldte

Grand Danois svart: 11 påmeldte

Grand Danois harlekin: 5 påmeldte

Mudi: 0 påmeldte

Schäfer: 3 påmeldte (!!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 1/14/2010 at 2:31 PM, Isabel skrev:

Toller: 5 påmeldte

Mops: 16 påmeldte;)

Jeg er i sjokk! :whistle::hmm::)

Men mopsen i tyskland og mopsen i norge er VELDIG forskjellige da! ;) Hvis du tilfeldigvis sprader forbi ringen så er det veeeldig lov å knipse ett par bilder :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 1/14/2010 at 2:14 PM, Isabel skrev:

Grand Danois blå: 1 påmeldt

Grand Danois gul: 2 påmeldte

Grand Danois brindle: 2 påmeldte

Grand Danois svart: 11 påmeldte

Grand Danois harlekin: 5 påmeldte

Mudi: 0 påmeldte

Schäfer: 3 påmeldte (!)

Rart med så få.. Men ikke overraskende er det flest sorte og harlekin, Tyskerne har en forkjærlighet for disse fargene, i Norge er jo gul/brindle mest vanlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 1/14/2010 at 2:21 PM, Dratini skrev:

*du kom meg i forkjøpet* :)

:)

Ja nå er det flere utstillingsinteresserte hoffedamer her :D

Vet du forresten hvordan nivået er der nede? Jeg har hørt at det er ganske sprikende, med mange bra men mange som knapt nok kan kalle seg hovawart?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De Hovawartene jeg har sett til nå har virkelig vært knall! Har vært meget overrasket, men har vært flere flotte hunder! Er veldig spent på denne utstillingen, skal ta en titt.. :)

Border Terrier: 7 påmeldte

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 1/14/2010 at 2:32 PM, Synnøve skrev:

Jeg er i sjokk! :) :) :D

Men mopsen i tyskland og mopsen i norge er VELDIG forskjellige da! :D Hvis du tilfeldigvis sprader forbi ringen så er det veeeldig lov å knipse ett par bilder :D

Hvordan da? Hva er forskjellene?

*Nysgjerrig*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Hvor ung er hunden?  Har endel å si det. 12 km er i utgangspunktet ikke så langt for en husky. Prøv å unngå asfalt så mye som mulig da det blir slitasje på sener og ledd. Og poter om du ikke bruker potesokker.   
    • Grattis med dagen vakre Lexi😍🎂 Jeg stemmer nå for at mora di får seg malle, men jeg ser hva hun prater om😘😘😄
    • "Vi har hatt en fin dag," var hva jeg tenkte da jeg tok bilde av Ede som leker konge på haugen i solnedgang etter en fin tur. Han liker leke kongen på haugen, uten å bry seg om mutterns småhysteriske worries for å utvikle HD i nedoverbakke, så får håpe det kommer litt mer snø før det blir bart.  Apropos bart, så har han heldigvis fortsatt det, men resten.. Jeg vet ikke hva jeg skal si.  Etter en god treningsøkt avsluttet med freestyle til musikk var det altså dags for å trene mer på maskinklipp -_-  Trodde det skulle bli riktig med den innstillingen, altså. Var sååå sikker på at det ble riktig lengde,  men nei. Da skaden først var skjedd var det ikke så mye annet å gjøre enn å fullføre.  Ede har nå skikkelig måne, og jeg holdt på å le meg ihjel av synet og flausen i å lage en sånn klovn av han. Han ble veldig utilpass av at jeg lo så fælt og tisset på gulvet twice uten noen forvarsel etterpå.  Tok bilde fordi det var sjeldent. Han pleier ikke ha uhell inne. Det der kom som en reaksjon på min reaksjon på hvordan han ble seende ut av den tabben min. Vel. Det går likar no, etter masse kjærleik og forsikringer om at alt er bra. Han endte med å like følelsen av å få nuss og suss og kos rett på huden på hodet hvor det før var masse pels.  Planen videre: Ut på nettet for å shoppe ekstrautstyr til maskinen. Forsikre Ede om at mamma vil alltid være glad i deg selv om de andre ler seg skakke av hvordan du ser ut nå. Akuttfase omsorg for å hindre utvikling av PTSD fra dette er øverste prioritet den nærmeste tiden. 
    • Gratulerer! Og lykke til framover.
    • I dag blir Lexi 6 år! 🥳  vi fikk ikke tatt noen prøver i fjor, og trente ikke så mye som vi har gjort tidligere. Men i år SKAL vi ta en prøve 😂  vi sliter fremdeles med stress og det vil vi sikkert alltid gjøre, og jeg må alltid minne meg selv på å være rolig i lydigheten og ikke belønne for «mye» 🙈  Har så vidt begynt å tenke på hund nr 2. Var egentlig bankers på malle, men nå etter 6 år med stress så har jeg tenkt bitte litte på schæfer selv om jeg egentlig har sagt at jeg ALDRI skal ha det pga pels og lyd 😂 Har litt tid å være forvirra på heldigvis  😂  Men utenom stress i trening så er hun virkelig verdens beste, snilleste og enkleste hund ❤️❤️               
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...