Gå til innhold
Hundesonen.no

Tåke og sol


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Tinka og jeg dro opp til Haukvatnet på den andre siden av byen i dag, og var der før klokka hadde blitt halv ti - og dermed også før sola hadde stått opp. Vannet er selvfølgelig dekket av både is og snø nå, men da vi kom dit var det også en tåke som holdt på å lette.

4268131627_3c24149d3a_o.jpg

4268131785_1de59128ee_o.jpg

Så gikk vi først en runde rundt vannet, og deretter rett over det og halvveis tilbake. Jeg stilte meg midt på vannet og stod klar med kameraet for å fange solstrålene som strakk seg over tretoppene... Men det varte og rakk - soloppgang tar tid på vinteren! - og Tinka begynte å fryse på potene. (Hun sprang rundt på tre ben i håp om å holde varmen best mulig.) Så vi ruslet tilbake til bilen, kjørte opp til Lian for å lufte oss litt der også, før vi dro ned til Haukvatnet igjen og knipset et par bilder, før vi dro hjemover igjen.

4268131969_d4fa46e3ea_o.jpg

4268132127_cc6d671e48_o.jpg

4268877226_e02ba6a328_o.jpg

Skrevet

Vakkert :banana: Kanskje man burde prøve å komme seg opp litt tidligere å gå tur, enn det jeg har gjort i det siste :lol:

Skrevet

Takk for kommentarer! Jeg slenger ut noen flere jeg, tatt på Byneset utenfor Trondheim. (Eller, teknisk sett i Trondheim kommune, men utenfor byen. :angry:)

Det er rett og slett magisk der ute om dagen - tåka ligger tett over fjorden, samtidig som sola lyser opp skogen, gårdene og åkrene. Det er synd jeg ikke får fanget det ordentlig, men her er i alle fall et forsøk!

Først et par bilder tatt ved Byneset kirke:

4276311883_f6fb48cbea_o.jpg

4276312273_81dc77040d_o.jpg

4276312575_3d682de29f_o.jpg

Dette er fra Ringvålhaugen:

4277058040_3e38b799ba_o.jpg

Og her er et par bilder tatt mot Gaulosen:

4277058352_92508fae55_o.jpg

4276313371_c4f67fbf42_o.jpg

4276313677_1058606cfd_o.jpg

Siden det tross alt bare er januar, strekker ikke solstrålene seg over alle åser og tretopper, så her er et par bilder tatt i fjæra ved Rye, hvor sola ikke nådde fram:

4276313925_f8737a361a_o.jpg

4277059452_ed017d4596_o.jpg

Og til slutt et bilde fra den botaniske hagen på Ringve. Det er fint der, også. :icon_redface:

4277059702_1f71ebb095_o.jpg

Skrevet

Nydelig! Blir inspirert og får lyst til å løpe ut med kameraet. Men nå er det jo mørkt.

Hvor mange grader er det hos dere? Lurer på om det er kombinasjonen av kuldegrader og havet som gjør det?

Skrevet

Nydelig! Blir inspirert og får lyst til å løpe ut med kameraet. Men nå er det jo mørkt.

Hvor mange grader er det hos dere? Lurer på om det er kombinasjonen av kuldegrader og havet som gjør det?

Det har vært ca. åtte-ti minusgrader her de siste dagene. Tåka har ligget tett over hele Trondheim i tre dager, mens det har vært tåkefritt utenfor byen - i dag var det nesten motsatt. Jeg veit egentlig ikke hva som gjør det, men det må jo være noe mer enn bare temperaturforskjellen mellom luft og vann som gjør det, siden tåka har ligget tjukt flere kilometre fra fjorden, samtidig som det har vært helt klart da det var ti grader kaldere for ei uke siden (da var det bare "lett damp" over fjorden).

Man kjenner det veldig på lufta da, når det er slik - skikkelig rått.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...