Gå til innhold
Hundesonen.no

Billig Bia-bed?


Argyr

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger en ny Bia-bed, Kennel-seng i skai eller noe som likner (veldig kjekt å kunne tørke av eller spyle). Jeg synes det er drøyt å måtte opp i tusenlappen og enda mer for en skarve seng, selv om de er gode. Tror den jeg har er 100x80, det ligger bare en hund i den om gangen så det holder.

Noen som vet om steder der disse er litt billigere? Nettbutikker eller i Arendalsområdet.

*banne katten opp og ned* Innholdet i en sånn seng kan vel IKKE vaskes, i motsetning til madrassen katten tisset på. Og siden Garm var så elskverdig at han lagde hull i den som valp, går illeluktende væsker rett gjennom. :icon_redface:

Skrevet

Hooks har noen i brunt.. samme målene som Bia-bedsene.. koster rundt 500kr for den størrelsen eller mindre

Skal finne link.

Her

De har ikke L inne akkurat nå.. men mener å huske at det er 549kr

Skrevet

Kanskje litt langt å dra til Sverige for dere, men i forrige uke kjøpte jeg Bia-bed i str 75x80 for 400 kr. Størrelsen over kostet vel ca 600.

Skrevet

Etter å ha kjøpt to Kennel-senger på tilbud, kommer jeg aldri mer til å kjøpe noe annet enn ekte Bia-bed. Det er mulig vi var uheldige, men begge sengene har etter et knapt halvår revnet i sømmene og blitt fullstendig nedligget i madrassen. Da betaler jeg heller det ekstra en ekte seng koster.

Skrevet

Er enig i at mange av de som ligner på bia bed ikke er så bra.Første bia beden min hadde jeg i 11 år og var ikke nå galt med den!Byttet den bare ut pga tenkte ikke var så myk lengere.

De koster jo endel men,skjer det ikke noe med den som katte tiss,hunden biter i den så varer den altså :icon_redface:

Skrevet

Jeg er faktisk ikke sikker på merket til min, tror det er Bia. Den har ikke noe Kennel-merke på seg.

Veldig, veldig fine senger! Den ble kjøpt i 2005 og var helt uten en ripe til det kom en liten gal schäfervalp og tygget på den. :icon_redface: La gaffatape der det ble hull - lite pent, men senga var fortsatt fullt brukbar! Den har levd med gaffatape på seg i 3,5 år. Så kom det en katt. *banne*

Tenkte jeg kunne kjøpe fra Hööks, men de har ikke L inne. Noen som vet om de er like billige i Hööks-butikkene? Det ligger en i Lillesand som jeg sikkert kan komme meg til.

Skrevet

Veldig dumt at høøks ikke sender den store størrelsen! :whistle:

Ellers må jeg bare si meg meget fornøyd med BIA. Skulle gjerne hatt 3 til.. Men de koster endel da.. Hvis noen kommer over noe slikt på tilbud. ROP ut! :icon_redface:

Skrevet

Synd dere ikke handlet BiaBed på Canis like før jul da... 20% på dem og fri porto... Gry fikk sin egen seng her da.

Ellers er BiaBed billigere i Sverige. På Nordbysenteret. På matbutikken der (Maxi) så ga vi 470 svenske for 70x85 eller hva den heter. De tar inn på bestilling i den fargen og størrelsen du vil. Har kun sett grå inne i 70x85 tidligere. Men ikke noe problem da vi ville ha svart. BAre de får litt tid på seg :icon_redface:

Skrevet

Synd dere ikke handlet BiaBed på Canis like før jul da... 20% på dem og fri porto...

Det hjalp ikke stort med de stive prisene til Canis, jeg var faktisk inne og sjekket.

Skrevet

Synd dere ikke handlet BiaBed på Canis like før jul da... 20% på dem og fri porto... Gry fikk sin egen seng her da.

Ellers er BiaBed billigere i Sverige. På Nordbysenteret. På matbutikken der (Maxi) så ga vi 470 svenske for 70x85 eller hva den heter. De tar inn på bestilling i den fargen og størrelsen du vil. Har kun sett grå inne i 70x85 tidligere. Men ikke noe problem da vi ville ha svart. BAre de får litt tid på seg :icon_redface:

I selve matbutikken? Jeg har handlet i dyrebutikken i kjelleren, men der mente jeg de tok mer.

Skrevet

I selve matbutikken? Jeg har handlet i dyrebutikken i kjelleren, men der mente jeg de tok mer.

Jeg kjøpte den også i dyrebutikken i kjelleren. Husker ikke hvor mye svenske den kostet, men betalte 404 norske kroner hvertfall. Str 4, 75x80 cm. Billig uansett.

Skrevet

I selve matbutikken? Jeg har handlet i dyrebutikken i kjelleren, men der mente jeg de tok mer.

I matbutikken ja :ahappy: Jeg fant de billigere der enn på dyrebutikken iallefall :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...