Gå til innhold
Hundesonen.no

Nyttårschatt?


Recommended Posts

Skrevet

mIRC? efnet? mener det er det som har blitt brukt tidligere?:lol:

jeg sittter ihvertfall alene med vovven i morra så for min del hadde det vært koselig!

Skrevet

Det hørtes veldig hyggelig ut! :lol: Desverre skal ikke jeg være hjemme, jeg skal bort med bikkja, men når starter det/når slutter det? ;)

Skrevet

På nyttårsaften bruker vi å ha en chat (et chatrom som settes opp for oss) sånn at vi har "selskap" vi som må være hjemme med hunder :)

Og for oss som synes en nyttårsaften med hunder er koseligere enn alt det andre, selv om hundene ikke behøver selskap. ;)

Jeg stemmer for, synes det er kjempekoselig. :)

Skrevet

nå kan det hende at mine planer om å overnatte ute skrinlegges (litt for hefitg kulde når vi er vant til maks 3 minus :)) så da høres dette ut som ett bra alternativ;)

Skrevet

Og for oss som synes en nyttårsaften med hunder er koseligere enn alt det andre, selv om hundene ikke behøver selskap. ;)

Jeg stemmer for, synes det er kjempekoselig. :)

Mine er heller ikke redde for fyrverkeri, men med alle fulle gærninger som raver rundt med fyrverkeri liker jeg ikke å dra fra dem alene på denne kvelden lell :)

Skrevet

I år jobber jeg, men i fjor syntes jeg det var veldig koselig med chatten :) Det var litt rart å være alene for første gang sist år (Da hadde jeg jo nettopp fått Selma). Så det var litt fint å ha chatten husker jeg.

Skrevet

Hvorfor? :) Skjønner aldri hva det prates om jeg.

For et par år siden ble noen sure fordi vi tulleprata om annet enn hund ;) Siden har vi fått "akkurat nå" og det er vel ingen som er så firkanta lenger. ;)

Det hørtes veldig hyggelig ut! :) Desverre skal ikke jeg være hjemme, jeg skal bort med bikkja, men når starter det/når slutter det? ;)

Det hender det drar ut noen dager.... :)

Hvor er Espen?

Skrevet

Da tar jeg meg friheten å opprette en jeg, så får det heller komme en "offisiell" versjon senere.

IRC (Internet Relay Chat) kan nås via applikasjonen mIRC. Last ned gratis her.

Skriv inn ønsket nick i vinduet som dukker opp. Klikk på "servers" og bla frem til DALnet, dobbeltklikk og velg en. Klikk "Select" og "Connect to server" Alternativt kan det lille vinduet med navn lukkes ved å trykke OK og skrive inn

/server powertech.no.eu.dal.net
. Når koblingen opprettes, spretter det opp et vindu der du skriver inn "hundesonen" og trykker enter. Og hvis husken min er riktig, så skal dere finne meg der ihvertfall. :)

Det er noen år siden jeg "kunne IRC", så bær over med meg om hukommelsen er noget rusten. :)

Edit:

DALnet har også en javabasert chat, her. Jeg vet ikke om den virker, hos meg gjør den ikke det...

Skrevet

Jeg vet dessverre ikke hvordan jeg legger in chat, har vært inne på adminpanelet og kikket, men jeg vet ikke :/

Håper dere klarer dere med irc selv om det kanskje er nytt for mange !

Moderator IW

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...