Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelig utstyr


edlitam

Recommended Posts

Hei. Jeg fikk et nytt canon eos 500D til jul. Jeg trenger i den forbindelse uv filter og bæreveske osv. så jeg lurer egentlig på hvor det er rimeligst å kjøpe slikt utstyr. er det like greit å kjøpe på elkjop feks eller burde man gå på fotobutikk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.dealextreme.com får du masse billige ting, uv-filter, plastikk, til å beskytte skjermen med, ekstra batteri osv, fri porto bare bestill under 200 kr så du slipper tollen.

Ebay kan du også gjøre mange kupp. Generelt sparer man MASSE penger på slikt ved å holde seg unna norske butikker, men såklart kan man være heldig å finne gode tilbud der og da.

Bæreveske kjøpte jeg på chlas olson til 300, stort rimeligere får man det nok ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Ang. fotobag, så er det lurt å sjekke foto.no sin markedsplass. Er mange som selger brukte og ubrukte fotobagger der, og da kan man gjøre seg noen kupp :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Er jo bare til å finne ett bra merke og kjøpe det hos elkjøp o.l.

Er mye billigere, og samme kvalitet på filteret.

Hoya er ett bra merke, og det selges ikke kun på fotobutikker. :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...