Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelig utstyr


edlitam

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg fikk et nytt canon eos 500D til jul. Jeg trenger i den forbindelse uv filter og bæreveske osv. så jeg lurer egentlig på hvor det er rimeligst å kjøpe slikt utstyr. er det like greit å kjøpe på elkjop feks eller burde man gå på fotobutikk?

Skrevet

http://www.dealextreme.com får du masse billige ting, uv-filter, plastikk, til å beskytte skjermen med, ekstra batteri osv, fri porto bare bestill under 200 kr så du slipper tollen.

Ebay kan du også gjøre mange kupp. Generelt sparer man MASSE penger på slikt ved å holde seg unna norske butikker, men såklart kan man være heldig å finne gode tilbud der og da.

Bæreveske kjøpte jeg på chlas olson til 300, stort rimeligere får man det nok ikke.

Skrevet

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Ang. fotobag, så er det lurt å sjekke foto.no sin markedsplass. Er mange som selger brukte og ubrukte fotobagger der, og da kan man gjøre seg noen kupp :cool:

Skrevet

Ja det er klart, lurt å undersøke hva som holder mål før man kjøper. Man kan jo fks. gå i en fotobutikk og forhøre seg, og etterpå søke det opp på ebay, der ligger ofte akkurat de samme produktene til adskillig lavere pris!

Skrevet

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Er jo bare til å finne ett bra merke og kjøpe det hos elkjøp o.l.

Er mye billigere, og samme kvalitet på filteret.

Hoya er ett bra merke, og det selges ikke kun på fotobutikker. :cool:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...