Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelig utstyr


edlitam

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg fikk et nytt canon eos 500D til jul. Jeg trenger i den forbindelse uv filter og bæreveske osv. så jeg lurer egentlig på hvor det er rimeligst å kjøpe slikt utstyr. er det like greit å kjøpe på elkjop feks eller burde man gå på fotobutikk?

Skrevet

http://www.dealextreme.com får du masse billige ting, uv-filter, plastikk, til å beskytte skjermen med, ekstra batteri osv, fri porto bare bestill under 200 kr så du slipper tollen.

Ebay kan du også gjøre mange kupp. Generelt sparer man MASSE penger på slikt ved å holde seg unna norske butikker, men såklart kan man være heldig å finne gode tilbud der og da.

Bæreveske kjøpte jeg på chlas olson til 300, stort rimeligere får man det nok ikke.

Skrevet

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Ang. fotobag, så er det lurt å sjekke foto.no sin markedsplass. Er mange som selger brukte og ubrukte fotobagger der, og da kan man gjøre seg noen kupp :cool:

Skrevet

Ja det er klart, lurt å undersøke hva som holder mål før man kjøper. Man kan jo fks. gå i en fotobutikk og forhøre seg, og etterpå søke det opp på ebay, der ligger ofte akkurat de samme produktene til adskillig lavere pris!

Skrevet

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Er jo bare til å finne ett bra merke og kjøpe det hos elkjøp o.l.

Er mye billigere, og samme kvalitet på filteret.

Hoya er ett bra merke, og det selges ikke kun på fotobutikker. :cool:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...