Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelig utstyr


edlitam

Recommended Posts

Hei. Jeg fikk et nytt canon eos 500D til jul. Jeg trenger i den forbindelse uv filter og bæreveske osv. så jeg lurer egentlig på hvor det er rimeligst å kjøpe slikt utstyr. er det like greit å kjøpe på elkjop feks eller burde man gå på fotobutikk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.dealextreme.com får du masse billige ting, uv-filter, plastikk, til å beskytte skjermen med, ekstra batteri osv, fri porto bare bestill under 200 kr så du slipper tollen.

Ebay kan du også gjøre mange kupp. Generelt sparer man MASSE penger på slikt ved å holde seg unna norske butikker, men såklart kan man være heldig å finne gode tilbud der og da.

Bæreveske kjøpte jeg på chlas olson til 300, stort rimeligere får man det nok ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Ang. fotobag, så er det lurt å sjekke foto.no sin markedsplass. Er mange som selger brukte og ubrukte fotobagger der, og da kan man gjøre seg noen kupp :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Er jo bare til å finne ett bra merke og kjøpe det hos elkjøp o.l.

Er mye billigere, og samme kvalitet på filteret.

Hoya er ett bra merke, og det selges ikke kun på fotobutikker. :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så skjønn hun er! Vet du noe om hvilke raser som ligger i henne?
    • Da kommer det litt an på om du vil drive med agility "for gøy" eller om du har ambisjoner om å konkurrere. En del av de typiske rasene som gjør det bra i agility har også noe lyd. Om du har tenkt å drive ganske aktivt og konkurrere ville jeg nok likevel vurdert border collie, de kan ha lyd i arbeid, men generelt ikke mye ellers så lenge de får nok aktivitet. Ellers ville jeg vurdert labrador, portugisisk vannhund eller korthårscollie. Igjen kommer det an på ambisjonsnivået, skal du komme langt med labrador må du nok ha en jaktlabrador, mens standard og collie er fine på hobbybasis.  Det er mange andre raser som kan passe, litt avhengig av hva du legger i dette med lydnivå. Belgisk gjeterhund, flere av vannhundrasene, puddel mm. kan gå, men kan ofte ha lyd når de jobber. Anbefaler deg å ta en tur på agility- og lydighetsstevne og se hvilke raser som er representert der.
    • Bor alene. Aktivitet er å gå turer i skogen pluss lydighet og agility. Pelsstell betyr ingenting. Helst ikke jakthund
    • Skal bruke den til lydighet og agility pluss turer i skogen. Helst ikke jakthund.
    • Gratulerer! Noe så nydelig! Og hun er superheldig som får komme til deg, jeg er helt sikker på at du har tålmodigheten og kunnskapen til å gi henne tryggheten hun trenger. Masse lykke til! Det er masse jobb, men også veldig verdt det når de begynner å stole på deg og slappe av. Definitivt noe spaniel der.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...