Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulstur


Gjest

Recommended Posts

Godt spørsmål.. noen med noe forslag?

Jeg vet bare om et sted, men det er ganske langt inn (innover fra kirka).

Er jo greit når man er mange og ikke gå der alle andre går kanskje?

Kan jo være en fordel, jeg liker å gå med løs hund..

Men jeg tror desverre jeg ikke kan være med allikevel, men det skal jeg finne ut imorgen. Skal på famlietreff/besøk elns. skal finne ut klokkeslettet og isåfall om hu tuppa kan være med eller ikke :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må ærlig innrømme at jeg går ikke så ofte tur i Maridalen til tross for at hesten min står oppstallet der( :lol: ) så jeg er ikke sikker på hvor folk pleier å gå...Men det pleier jo i hvert fall å gå en del folk opp til Ullevålseter, så det er kanskje ikke så lurt. Skal ri på tur i dag, så kan sjekke hvor vi rir og om det evt går mange andre der :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får håpe Tinka ikke lukter altfor godt fremdeles da, med tanke på at det er flere hannhunder som skal være med... :lol:

Mine foreldres hannhund har reagert lite på henne. Men møtte en dame på tur idag med hannhund, den luktet det veldig fremdeles.

Så da tror jeg det er best om vi står over :).. sånn er det bare! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var synd, men takk for at du er hensynsfull :lol:

Vi kan jo evt møtes på en parkering på høyre hånd et lite stykke etter rimi og snakke om hvor vi skal gå før vi bestemmer oss. Hvis det ikke er noen andre forslag da.

Yvonne du får sende meg en melding hvis du skal bli plukket opp da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi pleier egentlig å komme opp ved Brekkekrysset, kan vi ikke stoppe ved den "parkeringsplassen" på høyre hånd der?

Red på tur i stad, og det var masse mennesker på veien opp mot Ullevålsseter, men på den andre siden av elva var det ikke så mange. Det er vel også enda færre der i morgen vil jeg tro.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi pleier egentlig å komme opp ved Brekkekrysset, kan vi ikke stoppe ved den "parkeringsplassen" på høyre hånd der?

Red på tur i stad, og det var masse mennesker på veien opp mot Ullevålsseter, men på den andre siden av elva var det ikke så mange. Det er vel også enda færre der i morgen vil jeg tro.

Hmm, det vet jeg ikke hvor er :lol:

Ikke så kjent jeg heller utenom de få stedene jeg har gått tur der før.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, det vet jeg ikke hvor er :lol:

Ikke så kjent jeg heller utenom de få stedene jeg har gått tur der før.

Du og Doffeguttenmin ref nok til samme møtested, "p-plass" i Brekke-krysset, et stykke etter Rimi om man kommer fra Ring 3 :)

Qui og jeg har konferert og vi tror vi kommer også, men ikke vent om vi ikke er der til 11.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du og Doffeguttenmin ref nok til samme møtested, "p-plass" i Brekke-krysset, et stykke etter Rimi om man kommer fra Ring 3 :lol:

Qui og jeg har konferert og vi tror vi kommer også, men ikke vent om vi ikke er der til 11.

Ok så bra at dere kanskje kommer :)

Og det hadde vært fint om vi mente det samme men nå høres det ikke sånn ut...

Det er en av veiene som går fra Hammeren hvis du vet hvor det er? Kan vi ikke evt møtes der? :) Kirken/ruinene er rett ved parkeringsplassen.

Ok men nå er det kanskje noen som ikke får sett dette, så tror jeg møter der jeg sa først kl 11. Så kan jeg si fra til de jeg møter der at vi møter deg ved parkeringen til den hvite kirken (det vet jeg hvertfall helt sikkert hvor er..) ca kvart over 11?

Så kan vi gå tur innover der?

Håper det høres greit ut :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...