Gå til innhold
Hundesonen.no

Hey! :)


Yoshi

Recommended Posts

Hei!

Fant ut at jeg hadde lyst til å melde meg inn i dette forumet!

Virker som et Veldig bra forum! :)

Jeg selv eeeeeeelsker hunder og skal mest sannsynlig skaffe meg en i løpet av våren/sommeren.... :D

Blir vel en liten hund tenker jeg, men rase er usikkert.. Regner med dere kan komme med noen tips :D

Jeg Skulle gjerne hatt en allerede, men det har ikke blitt sånn :D

Forresten så heter jeg Myjashu men kalles for Yoshi og så vidt jeg kan se er jeg den første som opprinnelig kommer i fra et uteneuropeisk land her!

Så får vi bare håpe at dere ikke er rassister eller noe sånt å jager meg ut!

Men det tror jeg ikke for dere virker som en veldig trivelig gjeng! ;)

Tja, mer å fortelle om meg er at jeg eeeeelsker å skravle å står på meningene mine.. Mener jeg noe så sier jeg det rett ut som det er, jeg spør heller en gang for mye enn for lite, men det er ikke meningen å såre noen, så om jeg tramper på noen er det Ikke meningen, da må dere bare si ifra og så skal jeg ta meg selv i nakkeskinnet!

Jeg jobber som sekretær da, men det er ikke noe artig å vite noe om, så det lar vi ligge :D

Forresten så digger jeg Smilyene! De ruuuuuler :(

Sorry om jeg overdriver bruken alså! (måtte prøve å begrense bruken her da)

Er det ellers noe dere lurer på så spør!

Å så har ikke jeg skrevet denne Lange presentasjonen her (okay, i mine øyne så var den lang :x) for at dere bare skal si velkommen!

Spør og grav gjerne, eller oppsumer kort om deg selv :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen!! Så spennende at du skal skaffe deg hund! Har selv en Border Collie gutt på litt over året, og til neste sommer/høst blir det med aller mest sannsynlighet en liten belgisk krabat i huset. Da blir det liv! Koselig med nye folk, og stiilig navn du har!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen velkommen:) kjempe kult navn du har:)

håper du vil trives her hos oss og spøøre om det du måtte ha på hjertet..

blir spennende med ett litt flerkulturelt forum. og jeg tror våre medlemmer er så greie og skikkelige at de ikke er rasistiske!:) hvis de er det skal jeg kjefte på dem!!!

så velkommen igjen! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk skal dere ha!

Kommer sikkert til å trives... :)

Vurderer en litt liten rase da, men Aner ikke!

Det er SÅ mange flotte raser der ute at jeg vet rett og slett ikke :?

Hehe, takk for komplimentet på navnet :D

Hehe, tro meg jeg spør om jeg lurer på noe, heller en gang for mye enn for lite!

Og om noen er rassistiske (noe jeg slett ikke tror noen her kommer til å være) så skal jeg nok si ifra :D

Takk for hyggelige velkomster :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen hit! :)

Ta gjerne en titt på vår hjemmeside, og legg meg gjerne inn på msn for snakk om min lille rase :D som er minst like god som Kine sin hihi :D

Håper du vil trives her hos oss!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen skal du være... Skal du ha en liten hund må du for all del ikke hoppe over dvergschnauzeren. Har selv en gutt på 7 mnd og jeg har aldri angret ett sekund på at det ble dvergschnazer. Det er en stor hund i et lite format :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen hit til oss her på sonen! :) Hvilket land er det du kommer fra da? Nysgjerrig jeg :( Håper det ikke gjør no' :)

Kjempe moro med nye folk! :x

Neida, gjør ikke meg noe å si det ;)

Jeg har ikke noe typisk navn da, i forhold til hvor jeg kommer fra ;)

Men jeg er fra Shraz i Iran ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...