Gå til innhold
Hundesonen.no

Skogen med det rare i!


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

I dag fikk vi et lite glimt av sol etter mye regn, og siden jeg ikke føler meg så syk i dag, så tuslet jeg, Nemi og katten ned i skogen med kamera og stativ. Jeg fikk ikke akkurat tatt bilder av det rare, siden det stort sett er på andre siden av bekken, og vel.. Dere kan vel se hvorfor vi holdt oss på denne siden.

16247_213583541071_588296071_4615590_4320183_n.jpg

16247_213583571071_588296071_4615591_6278478_n.jpg

16247_213583601071_588296071_4615592_4973434_n.jpg

16247_213587176071_588296071_4615631_6820644_n.jpg

16247_213587191071_588296071_4615632_6352200_n.jpg

16247_213587206071_588296071_4615633_6121095_n.jpg

16247_213587226071_588296071_4615634_2170335_n.jpg

16247_213591546071_588296071_4615654_5050092_n.jpg

16247_213591551071_588296071_4615655_5418541_n.jpg

16247_213591566071_588296071_4615656_4228874_n.jpg

Skrevet

Fiint og stemningsfullt :)

Har sett flere her inne som får til så fint vann. Men hvordan gjør man det egentlig?

Skrevet

Man bruker stativ og lang lukkertid. :)

Takk for svaret :)

Da må jeg prøve meg litt fram med det!

Skrevet

Takk for svaret :)

Da må jeg prøve meg litt fram med det!

Yes, det er bare å prøve seg fram. Kan være litt vrient å finne balansen mellom ISO, blender og lukker, men man får ihvertfall ikke til noe hvis ikke man prøver!

Nydelige bilder!

Takk! :)

Skrevet

Stilige bilder av det som ser ut som en god gammel skog! Er så koselig med sånne skoger, sånne mørke fulle i trelav og mose :)

Skrevet

Stilige bilder av det som ser ut som en god gammel skog! Er så koselig med sånne skoger, sånne mørke fulle i trelav og mose :)

Takk! Det er veldig koselig, ja. Og mystisk!

Kjempefint og stemningsfullt ja! :P Favoritten er nr. 4 :) Fine farger.

Jeg liker også nummer 4 veldig godt. Og Troubled bridge over water-bildene. :P

Skrevet

Men det er jo ikke vannet som er troubled, det er broa :)

Begge deler synes jeg det ser ut som,brua fordi den er mildt sagt utrygg :) og vannet fordi det fosser :P

Skrevet

Begge deler synes jeg det ser ut som,brua fordi den er mildt sagt utrygg :) og vannet fordi det fosser :P

Haha :)

Nydelige bilder. Nesten litt trollske. :P Hva slags stativ er det du har?

Takk :( Jeg har ikke stativ, eller, jo, men jeg mangler den delen som fester kameraet til stativet, så det hjelper lite. Alt for lett og ustødig uansett. Jeg bruker kameraten min sitt nå, vet ikke helt åssen det er, kan sjekke i morgen. Tror det er ganske dyrt og fancy, for det er innmari stødig og fint å bruke. :P

Skrevet

Stilige bilder av det som ser ut som en god gammel skog! Er så koselig med sånne skoger, sånne mørke fulle i trelav og mose :)

Det var de ordene jeg lette etter! Supre bilder :)

Skrevet

Veldig flotte bilder! :P

Takk!

Det var de ordene jeg lette etter! Supre bilder :rolleyes2:

Haha, takk!

Trodde vannet var redigert før jeg leste. Stilige bilder Soppen!

Neei, har nok ikke så mye greie på Photoshop at jeg klarer å redigere vannet sånn. :P

Utrolig kule bilder :) Vakre rett og slett!

Takk!

Kjempeflotte bilder! :P Skogen med det rare i så veldig skummel og vakker ut på en gang synes jeg. :P

Jaa, den er egentlig det. Etter helga får jeg (forhåpentligvis) Muckboots'a mine igjen, da skal vi tusle over på andre siden og se hva vi får til. Kanskje vi finner noen troll!

Åå fine bilder! Jeg kommer til å drømme om "skogen med det rare i" nå tror jeg! Fikk bare lyst å sitte å se på bildene!

Haha! Drømte du om den? :P

Kjempefine bilder! Må gå i skogen og prøve meg med stativ og lukkertid jeg og, så gøy :)

Ja, gjør det! :P

Wow, flotte bilder, Soppen! :)

Tusen takk!

Kjempeflotte bilder! Utrolig flott det med redigert farge på alt annet enn bro. Nydelig!

Hihi, takk! Liker det veldig godt selv.

Døds fine bilder :) Jeg og vil.

Takk! :P Gjør du også, da vel. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...