Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjeborg Daddy`s Boy Danny


bea
 Share

Recommended Posts

Litt generelt nytt.

Danny blir 7 mnd 15 april.

Den siste uka har han begynt å løfte på beinet når han tisser. Han har også begynt å tisse noen feler ganger pr tur. Men han sitter nesten like ofte som han står.I tillegg holder han seg lengre inne før han "må".

Danny har vært med meg på hundeklubben siden han var 10 uker. Vi trener inne. I flere uker var vi bare på "besøk". Jeg merker at det har bært gode frukter. Vi er nå med på torsdagstreningene.. Det er for alle (fra valp til voksen).

Vi trener på forskjellig.. ulike former for passeringer, sitt, ligg, bli o.l.

De siste treningene har det for Dannys del godt veldig bra. Vi har hatt VELDIG god kontakt.

Han takler superfint å gå slalom mellom andre hunder.. og passeringer hund mot hund.

Gode godbiter og en pipeleke er godt å ha. Det holder igrunnen for han å vite at jeg har dem nå.. og at han får en bit til slutt. Jeg er så glad og stolt over at dette fungere så bra som det gjør. Sonja puddel var suveren i 1-1 situasjoner.. men måtte jobbes masse med i ett slikt miljø. Jeg vil si at Danny og jeg har svært god kjemi. Han er en svært trygg hund.. men han er også glad i kos, han er ganske myk og føreorientert.

I dag var vi i sentrum. Der er det litt vanskeligere å få kontakt med han når vi gikk i gata. Og han vil undersøke mere og gå forrerst.. Men jeg hadde ikke med godbiter eller "pip" da. Vi var på utekafè (Danny, Shanie, datteren min og jeg). Der var han veldig grei og rolig.. og slo seg raskt til ro.

Av ting jeg prioriterer pt er:

Gå bak

Være her

Kontakt

Passering

Innkalling

Vente i gangen før tur (mens jeg flyr å henter alt jeg har glemt)

Kloklipp

Pelsstell

Utstillignstrening

Turlengden er nå oppe i ca 50 min

Jeg tror jeg skal begynne med klikker. Motivasjonen er å kunne bruke den på å holde halen lenge oppe i utstillingsringen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

og i dag kan han smykke seg med nok ett bronsemerke.. Denne gang i bronsemerke i AGILITY En av Dannys "samboere" TriAna (Taspitirs Fabolouse Felicita) fikk også bronsemerke i dag

Syyyykt nydelig! *Vil ha*

Fin tur til Bryggefjell i Bø Danny nyter utsikten over Bø..vi damene prøver være mobil-kamera-linselus

Posted Images

Danny og hans søster Dharma ble stilt ut i Stockholm sammen. Samme helg fikk vi hilse op deres søster Nuwa. Broren Dennis ble stilt ut på vestlandet samme helg.

Oppdretter har lagt ut bilder av disse 4 søskene på 6 mnd på sin hjemmeside. Samt kritikkene til

dil de 3 som ble stilt ut. Man ser søskenlikheten både på bildene og kritikkene. Det er litt artig ;):icon_redface:

Danny, Dharma, Dennis og Nuwa

Søsteren Dharma bor hos oppdretter og kan sees mere av under "Hundene" --> "Dharma"

Broren Dennis ser aldeles vakker ut!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Akkurat kommet inn fra hundetur til Vihus.

Nydelig vær. Sol, bommullskyer og akkurat passe med vind.

Begge hundene har virkelig kost (gikk med langline). Det er jo så mye og snuse på.. spennede lyder som fin fuglesang.. og vann å leke i. Samtidig nok med snøflekker til å gled 2 samojeder (hoppe og rulle i snø er gøy.. og så spise litt snø da).

Danny har fått nytt etternavn: Danny Bekk. Han elsker å hoppe og bade i bekker og grøfter. Nå ligger de å tørker opp på verandaen. Trodde en stund at han ok het Danny Foss.

Jeg tror de har lekt at de var Månestråle og Falk .. på nye eventyr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag.1 mai, har polarhundklubben hatt sin hovedutstilling.

Danny`s søster Dharma og Dannys bro Frozty deltok (jeg var på jobb 13 timer i dag og kunne dessverre ikke delta).

Dharma ble BIR og Frozty ble BIM.

For å toppe det hele gikk Dharma bort å ble BIS.

Gleder meg med Kennel Kjeborg

4 av 5 fra dette kullet er stilt ut- og alle har gjort det bra. Kritikkene på alle sammen er ganske like. Sånn som: Nydelig uttrykk, vakre øyne, vel kroppet og vinklet.. og så det viktigste av alt, synes jeg, nydelige/underbare bevegelser.

Utstilling er bare for gøy...og langt fra noen hovedgesjeftelse,,, men jeg kjenner jo at det er gøy med gode kritikker på at hunden er riktig bygget, beveger seg svært godt og har "underbara mørka øgon" :D :D :D

Resultatet så langt for Danny og hans søsken

Kjeborg Daddy's girl Dharma, (Dharma) :1 x BIS 1 x BIR 3x Andre beste tispevalp

Kjeborg Daddy's boy Danny (Danny): 5x BIM, 1x HP

Kjeborg Dream boy (Dennis): 2xBIR

Kjeborg Diamond in the Snow (Frozty): BIM

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk takk.. Jeg føler jeg har god Kjemi med Danny.. Takk for svært hyggelig kommentar Marianne&Java :wub:)

Danny, Shanie, jeg og søstra mi har akkurat kommet hjem fra en 2 timers tur.

SÅ nå ligger Danny og Shanie ute på verandaen og sover.

Har humeret godt av Danny i dag.. han var svært forundret da søstra mi plukket hvitveis på veien hjem.

Han satt seg ned å stirret på henne og på blomstene når hun satt på huk plukket plukket hvitveis. Skakket på hode.. og virkelig prøvde å forstå hva som foregikk.

Da hun gikk hjem med buketten handa si gikk han ved siden av søstra mi å stirret på henne og på buketten.

Til slutt gjorde han ett lite hopp opp og tok en jafs av blomstene .

Blomsterbladene drysset. Søstra mi sjekket buketten.. og måtte kaset 6 hvitveiser som manglet blomsterkrona :) Raringen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

I dag var det valpeshow i nabo kommunen (Notodden). SÅ da dro vi dit.

Det ble BIR og BIG 4.

Riktig nok var det bare 1 samojed.. men til gjengjeld var det 8 i gruppefinalen.

Bror og søster til Danny , Dharma og Frozty, ble stilt i Elverum og ble BIR og BIM. SÅ en fin helg for kennel Kjeborg.

Her er kritikken

Notodden og omegn hundeklubb

Gransherad sag 30/5-2010

Valpeshow

Dommer: Steinar Balken

Kraftig maskulin hannhund av meget god type.

Velplasserte øyne og ører. Godt forbryst. Bra bryst dybde.

Kraftig hals. God rygg og overlinje. Bra hale.

Bra ben stamme med gode vinkler.

God bredde i overlåret. Bra knevinkel.

Beveger seg bra fra alle kanter.

Veldig trivelig temperament.

BIR BIG 4

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk takk.Han er en fin gutt :getlost:

I helgen har vi avsluttet Dannys valpeshow karriere med en nasjonal og en internasjonal SKK utstilling Alvsborg og Nordkjøping .

2 x BIM og 2 X HP og "Særdeles lovende" på begge kritikkene.

Dannys søster, Dharma, blei BIM m/ HP begge dagene.

Nå har jeg og Danny fått masse erfaring på å gå i ringen.. hele 8 show.

Det har igrunnen vært lærerikt også.

Det er jo en , av mange,ferdighet som Danny og jeg er i ferd med å lære oss.

Både det å være på ett utstillings område med "folk og fe", gå pent i ringen..

og ikke minst "praten" rundt ringen (dette kunne man jo sagt MYE om).

Det har vært god miljøtrening for meg også å "vanke" slik i hundemiljøet.

En ting som er sikkert.. er at DANNY kommer ALDRI til å skuffe meg, uansett utstillingsresultat.

For meg har Danny, hittils, vist seg å være den ideelle hund. Vi har skikkelig god kjemi!

Ikke for det.. jeg er glad for at vi har fått gode tilbakemeldinger på at han er riktig bygget og er en "utmerket type" gjør meg jo glad.

Det skal jo være sundt og være pen

Bilder av søstra mi, Dharma, og meg etter utstillingen på lørdag.

Ps Dharma er sjefen.. Enda jeg ble født først og er størst!

Og så ett av meg

BirogBIm2-1.jpg

BirogBim1-1.jpg

BimN-1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1000-takk Nokia.

Hvilken rase er den lille sorte det var bilde av på forrige side?

Den "lille sorte" er en Schipperke. Lille jenta på bildet heter Boeffie`s Kat`sina og er 4 mnd på bilde.

Legger ved ett bilde av mammaen, Boeffie`s Jacinta.

I Drammen , 5 juni, tok hun tok "storeslem" med CK; CERT, CACIB og BIR og ble dermed NUCH.

post-4775-12761261949672_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og Lola pagola... "Gud velsigne deg, barnet mitt".. May the force be whit you.. Eller noe sånt..

:innocent::D Det var veldig snilt sagt LOL.

:D :D :banana:

Lenge siden jeg har vært innom her nå! Så stor han har blitt, og så flott da gitt! :) Ser ut til at han har hatt en knall valpeshowkarriere, blir spennende nå fremover da! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Sant det Turbobensen.. en ganske myk og god gutt (innvendig og utvendig) :lol:

Danny har forresten fått hjemmeside. Den er helt i startgropa nå og ikke veldig innholdsrik.

Men vi er igang.

Dannys hjemmesde

Lola P.. ja det skal bli spennende å se hvordan det går som Junior.. Vi får krysse fingrene.

Men først må han røyte seg ferdig.. og så må pelsen vokse ut igjen.

Går med noen mnd i året til røyting gitt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Noterer en nydelig dag med no stress. Virker som lysterapi, magnesium og lakseolje begynner virke. Ble bekymret da han begynte trekke i selen i forrigårs. Han har gått så naturlig pent i bånd hele tiden, som om programvaren var preinstallert da han kom ut av esken. I forrigårs begynte han plutselig trekke med viten og vilje. Flaks da, at vi hadde en privattime i går.  Hjemmeleksen vi fikk, med metoden for å reinforce krav om å holde seg bak skotuppene mine, den er litt i konflikt med stress-ned-prosjektet vårt, fordi Ede går høyt i stress når hans autonomitet blir utfordret. Peser og får virkelig vondt av det. Å bli stilt absolutte krav til er noe annet for ham å forholde seg til enn å bli tilbudt frivillige oppgaver mot god betaling.  Fordi jeg måtte ta en selvstendig avgjørelse i hva jeg oppfatter som et dilemma: belaste det nevroendokrine stressystemet ved å kreve disiplin i halsbånd, eller prioritere stress-ned-prosjektet, så valgte jeg utsette hjemmeleksene og gå rolig tur med "ikke trekke" og "ikke gå i veien for meg" som eneste krav, og så være veldig bevisst på å bare belønne når han selvstendig gjør de riktige valgene uten å bli bedt, uten godbit i hånda eller hånda i lomma.  Jeg har nemlig ikke nok erfaring til å føle meg sikker på å klare gjennomføre hjemmeleksene fra privattimen alene uten å forårsake mer stress på det endokrine systemet hans enn godt er.  Det viste seg å være en god vurdering. Foruten noen få barnlige byks av glede som i korte øyeblikk strammet båndet mer enn akseptabelt, så var Ede SÅ flink og rooolig og grei hele veien. Naturlig slak line. Når han vimser bytter han i de aller fleste tilfellene side bak meg. Kun noen få uakseptable avskjæringer rett foran meg, og de kom helt på slutten av turen, tett på hverandre, antakelig fordi han er sliten og i bakhodet husker at det der var måten å få bli plukket opp i bæreslynge på. Han velger å gå pent og pyntelig på min venstre side mesteparten av tiden, uten å forvente belønning for det. Det går nå an å hale tiden ganske lenge uten at det stresser ham når han selv velger å gå fot for å se om det kommer en utbetaling. Selv hjemveien gikk rolig og avslappet. Først 10 meter fra porten hjemme kom første stressutbrudd med trekking. Gladstress de siste meterne av en timelang spasertur i mitt tempo. En klar forbedring. Han ble skuffa og såret av grensesettingen de siste meterne, for det virket helt sykt autoritært og tyrannisk og uten mål og mening for ham å bli hindret i å gladbykse gjennom porten og døren, inn til godis og myk og varm seng, men han tok det til seg at kravet "ikke trekk" gjelder de siste meterne av turen også. Ingen raptus da vi kom inn heller. Det var en milepæl. Bare la seg rolig og pyntelig til å sove. Perfect day. ..og det er før vi har fått noen CBD i posten.  Vi fikk forøvrig mail om å huske båndtvang fra i dag. Det har Edeward tydeligvis fått med seg.  Snudde seg utålmodig mot lykkeland mens muttern fomlet med kamera:   Oppdaget at muttern begikk en kriminell handling!! Reiste seg og kom inn hver gang muttern forsøkte gå lenger unna enn båndlengden for å få tatt et godt bilde. Her har han til slutt gitt opp å få muttern på rett kjøl og bare håper hun får tatt det ***** bildet før han svimer av i bekymring for å bli tatt og få et kriminelt rulleblad. Genetikk er ingen spøk. Ede identifiserer seg som sikkerhetspersonell og tjenestehund, og han tar de oppgavene alvorlig.   
    • Ja ikke den største oppfinnelsen 😂 Men kanskje noen hadde erfaringer å komme med; kanskje de elsker det kanskje hunden ble dårlig i magen på det. Kanskje det er bløtere enn annen v&h, kanskje noen opplever å måtte fôre dobbelt så mye på det som på en annen variant. Kanskje noen var superfornøyd og andre missfornøyd. I want to know it all 😂
    • Det finnes alltid unntak, men det bør aldri være grunnlag for anbefaling av en rase. Vil man helst ikke ha lyd/røyting/whatever så velger man en rase som vanligvis ikke har tendensene til det. Oppdragelse, trening og miljø kan påvirke, men genetikken kan ikke overstyres. Lyd på riesen er ingen overraskelse for meg, det er jo en hund med mye driv.
    • Er en del med god helse og super mentalitet også? Vår golden var på ingen måte taus, han bjeffet forholdsvis mye. Cavalieren vår var helt ekstremt gneldrete med vakt som sin selvpålagte hovedoppgave. Mest savage villdyr jakt-, vakt- og trekkhund jeg har hatt. Understimulert.  Ingen lyd på finsk lapphund og chihuahua, som begge fikk over gjennomsnittet med oppmerksomhet og stimuli. Begge rasene kjent som gneldrebikkjer, begge individene så og si tause, i motsetning til de to kjent for å være verdens enkleste og greieste, som i bunn og grunn var veldig hundete hund på mange måter, bl.a. ressursforsvar. Såfremt en skal trene og aktivisere hunden er oppdragelse og aktivisering vel så viktig som rase og genetikk, tror jeg. En golden som kjeder seg er ingen plysjhund, den vil bjeffe og ødelegge ting. En spisshund som får tilfredsstilt behov og blir trent trenger verken lage lyd eller ugagn. Kan lyd handle vel så mye om hvordan ulike raser blir valgt av ulike typer hundeeiere til ulike typer hundehold? Hvilke raser vil ikke bli gneldrebikkjer om en ofte og lenge av gangen plasserer dem i en kjedelig hundegård alene, hvor de kan se/høre/lukte forbipasserende? En gjenganger med små, såkalte gneldrebikkjer av selskapsraser er at eierne verken forstår dem eller trener dem, og så retter det seg når de får hjelp til å tolke hunden og interaktere bedre med den.  Jeg har forøvrig hatt store problemer med LYD på riesenvalpen jeg har nå (ikke en rase for trådstarter). Ikke noe jeg forventet, og er pga generelt konsensus om bjefferaser usikker på om det er genetisk lyd eller om det i hovedsak er miljøpåvirkning fra den individuelle mammaen. Fra mitt eget anekdotiske erfaringsgrunnlag tror jeg egentlig det siste. Det har tatt to mnd å bli kvitt problemet hjemme, ved å forstå mer av hva han vil når det kommer lyd, og hvordan respondere på det. Ikke super lystbetont oppgave å jobbe med, for jeg forventet ikke det problemet.  Den personlige efaringen min er altså at rase is like a box of individuals i litt større grad enn mange andre mener.
    • En del lyd og dårlig helse og mentalitet på dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...