Gå til innhold
Hundesonen.no

Buss/tog Arendal-Elverum?


Argyr

Recommended Posts

Skrevet

Hva er rimeligste løsning hvis man vil komme seg fra Arendal til Elverum med buss eller tog? Skal helst ende opp i Elverum sentrum.

Jeg blir helt forvirra når man har både konkurrenten, nettbuss og diverse andre pluss nsb, og priser er vanskelig å oppdrive hos flere. :twisted: Bytter er greit det altså, men helst ikke mer enn to eller tre. Dør heller ikke av omveier, det er prisen jeg lurer mest på. NSB er jo ganske billige, men tog fra Arendal blir mye styr, kanskje lurt med buss til Oslo og tog derfra?

Hjelp, noen? Hvem er billigst? :whistle:

Skrevet

Skal du ha med deg hund?

Når jeg skulle reise til elverum så tok jeg (fly til Oslo) tog fra Gardemoen til Hamar, og buss fra Hamar til Elverum. Det fungerte veldig greit. Jeg husker ikke hva jeg betalte eneste :twisted:

Skrevet

Skal ikke ha med hund, nei. Det er ihvertfall ikke planen, regner med at det ville blitt vanskelig.

Skrevet
Skal ikke ha med hund, nei. Det er ihvertfall ikke planen, regner med at det ville blitt vanskelig.

Jeg hadde med hund, og sjekket derfor kun de alternativene som godtok det. Mulig andre har bedre løsninger til deg uten hund :twisted:

Skrevet
men tog fra Arendal blir mye styr

Hvorfor er det styr? Det var ihvertfall ikke styr å ta tog fra Arendal til Drammen... Hvis du tenker på å komme deg til toget, så kan jeg sikkert kjøre deg til toget hvis du ikke reiser på en sånn helt ukristelig tid... :rolleyes2:

Skrevet
Hvorfor er det styr? Det var ihvertfall ikke styr å ta tog fra Arendal til Drammen... Hvis du tenker på å komme deg til toget, så kan jeg sikkert kjøre deg til toget hvis du ikke reiser på en sånn helt ukristelig tid... :rolleyes2:

Altså, tog Arendal-Elverum blir sånn:

Komme seg til toget i Arendal

Arendal - Nelaug

Nelaug - Oslo

Oslo - Hamar

Hamar - Elverum

Reisetid 7 timer

Tror jeg konkluderer med at konkurrenten eller nettbuss er greieste alternativ, buss fra Fiansvingen og bytte i Oslo og Kongsvinger.

Skrevet
Altså, tog Arendal-Elverum blir sånn:

Komme seg til toget i Arendal

Arendal - Nelaug

Nelaug - Oslo

Oslo - Hamar

Hamar - Elverum

Reisetid 7 timer

Tror jeg konkluderer med at konkurrenten eller nettbuss er greieste alternativ, buss fra Fiansvingen og bytte i Oslo og Kongsvinger.

Men det er jo sååå mye mer behagelig å reise med tog enn buss! *hater buss*

Men nå skal jo ikke jeg være med, så hva jeg mener spiller egentlig ingen rolle :whistle:

Skrevet

Jeg ville valgt tog til Hamar og buss derfra... Når det er så langt så tror jeg jeg hadde blitt gal av buss! :whistle: Men ellers har jeg ikke så mye annet lurt å si enn at det går (gikk iallefall på den tiden jeg var togvertinne...) tog direkte fra Sandefjord (mulig lengre også?) til Hamar. Ikke alle tog, men noen avganger hver dag. Før iallefall...

Skrevet

Jeg synes ikke buss er så ille jeg, på lange strekker kan man jo sove. Jeg sovner som en stein i bil, buss, tog og sånt. :whistle:

Men nå får jeg se om jeg i det hele tatt reiser da, er ikke lysten på å være mutters alene i Elverum i tre dager, tror det kan bli noget kjedelig. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...