Gå til innhold
Hundesonen.no

Ringtrening


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Heihei, jeg skal stille en JRT på Orkangerutstillinga - en JRT som trenger litt trening før den tid. Derfor hadde det vært fint om vi hadde fått til en ringtrening eller to!

Jeg har jo fri på dagtid, men det passer like fint å ta det på kvelden så lenge jeg vet det sikkert noen dager i forveien (i forhold til å bytte vakter på jobben og organisere at hunden jeg skal trene med faktisk er tilgjengelig). I helgene framover er jeg i grunnen litt opptatt. Så - forslag til dato, tid og sted?

Skrevet

Ok, jeg slenger ut et par forslag, jeg! Hva med lørdag eller søndag formiddag neste helg (altså 24.-25.)? Eventuelt tirsdag 27. eller onsdag 28.?

For meg spiller ikke sted noen rolle, jeg kjører uansett, men om vi skal ta det en kveld er det jo kjekt om det er litt belysning der.

(Neste uke suser fort forbi for meg, jeg er i Oslo til tirsdag kveld og må jobbe onsdag og torsdag kveld, men så er jeg fleksibel.)

Skrevet

Neste helg er jeg på skolen i Oslo, men kan bli med den 27. når som helst på dagen, og 28. på ettermiddag/kveld.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg er gjerne med. Kvelden på tirsdager passer dårlig, og jeg har forelesninger de fleste formiddager, men ellers er jeg fri som fuglen :innocent: Tror jeg :)

Skrevet

Symra og jeg blir gjerne med! Jeg er opptatt lørdag 24, ellers ledig. Jeg synes Statoil er en grei plass. Der kan vi velge mellom asfalt, gress og parkeringskjeller (helt til noen jager oss). Og så kan vi gå tur langs stranda etterpå.

Skrevet

Vel, jeg er avhengig av at Sara kan siden Sara skal hjelpe meg med å bedømme JRT-dyret sin pels. :innocent: Så hva om vi tar en ringtrening den 25. i alle fall? 11.00 på Statoil, så kan de som vil, bli med på tur etterpå?

Skrevet
Vel, jeg er avhengig av at Sara kan siden Sara skal hjelpe meg med å bedømme JRT-dyret sin pels. :innocent: Så hva om vi tar en ringtrening den 25. i alle fall? 11.00 på Statoil, så kan de som vil, bli med på tur etterpå?

Høres veldig greit ut!

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Bah tulla jeg. Kan ikke helga 24./25. allikevel. Hehe jeg visste det var noe jeg hadde glemt. Kan vi ikke ta en eller annen gang til uka også da? Ikke det at jeg trener ringtrening til noe spesielt, men det skader ikke :innocent:

Edit:

Hvor er denne statoil stasjonen ? Vi vil også være meeed.

Det er ikke en statoilstasjon, men statol sitt eh hovedkvarter (hihi det hørtes suspekt ut) eller hva det nå er ute på rotvoll. Adressen er vel rotvoll allé "ett eller annet lavt tall".

Skrevet
Bah tulla jeg. Kan ikke helga 24./25. allikevel. Hehe jeg visste det var noe jeg hadde glemt. Kan vi ikke ta en eller annen gang til uka også da? Ikke det at jeg trener ringtrening til noe spesielt, men det skader ikke :thumbs:

Edit:

Det er ikke en statoilstasjon, men statol sitt eh hovedkvarter (hihi det hørtes suspekt ut) eller hva det nå er ute på rotvoll. Adressen er vel rotvoll allé "ett eller annet lavt tall".

Rotvoll Allé 10. :) (Grønn markør.)

Jeg vil nok gjerne trene en gang til før utstillinga... I tillegg til 25. altså.

Det kunne jo vært greit å ta det rett før utstillinga, som en siste oppvarming eller noe? Hva med f.eks. onsdag 4. eller torsdag 5. november? Jeg kan både på dagtid og kveldstid.

Skrevet

Vi blir ikke så mange på søndag ser det ut til - men Sara og Heidi, dere er i alle fall med? Noen flere? Jeg kjører, så kan plukke opp noen om det er noen som trenger skyss (må uansett ta en liten omvei for å plukke opp Peggy på vei til Statoil).

Er det forresten mulig å få låne en utstillingsline av noen? Jeg gidder ikke å kjøpe et for bare en ringtrening, selv om det selvfølgelig hadde vært en utmerket måte å sløse litt penger på. :)

Skrevet
Vi blir ikke så mange på søndag ser det ut til - men Sara og Heidi, dere er i alle fall med? Noen flere? Jeg kjører, så kan plukke opp noen om det er noen som trenger skyss (må uansett ta en liten omvei for å plukke opp Peggy på vei til Statoil).

Er det forresten mulig å få låne en utstillingsline av noen? Jeg gidder ikke å kjøpe et for bare en ringtrening, selv om det selvfølgelig hadde vært en utmerket måte å sløse litt penger på. :twisted:

Vi kommer. Jeg tar med det jeg har av utstillingsliner og Sara kan gjøre det samme.

Skrevet
Vi kommer. Jeg tar med det jeg har av utstillingsliner og Sara kan gjøre det samme.

Kjempeflott. :twisted:

Husk at vi stiller klokka i natt da, så klokka elleve er egentlig klokka ti. Eller. Ja. Hehe.

Skrevet

Kanskje vi kan ta en trening på dagtid den 5. november? Innen da skal jeg ha fått nappet litt mer på terrierdyret, så Sara kan godkjenne at det ser ok ut. :rolleyes2:

Jeg begynner på jobb 16.30, må dra hjemmefra 15.40 og skal dusje + lage og spise middag før det, så greit om vi ikke drøyer alt for langt ut på dagen liksom. :)

Sted er verre, for Statoil og andre slike steder er jo fyllt opp av bilene til de som er på jobb... Hm.

Skrevet

Er med den 5. vi! :)

Men sted ja.. Er vel ikke så enkelt det, hadde jo gått an på den gressbanen på Statoil.. Men det hadde kanskje vært greit på hardt underlag, siden det er det utstillingen er på. Noen som har noen andre forslag kanskje? Jeg kommer ikke på noe i farten hvertfall :)

Skrevet
Den 5. er greit ja. Men sted... nede i parkeringshuset på Rotvoll da? Er det helt fullt med biler der på dagtid?

Jepp, er nok det, dessverre. (Og om det hadde vært plass, hadde vaktmesteren kommet og jaget oss bort uansett - det har jeg vært med på en gang for mye. :whistle: )

Det jeg kommer på er parkeringsplasser til turområder - de er jo ikke så mye i bruk på dagtid på hverdagene, og om vi tar det et slikt sted er det heller ikke så vanskelig å rusle en liten tur etterpå om vi ønsker det. Så, hva med Granåsen, for eksempel klokken 10.00?

Skrevet
Jepp, er nok det, dessverre. (Og om det hadde vært plass, hadde vaktmesteren kommet og jaget oss bort uansett - det har jeg vært med på en gang for mye. :P )

Det jeg kommer på er parkeringsplasser til turområder - de er jo ikke så mye i bruk på dagtid på hverdagene, og om vi tar det et slikt sted er det heller ikke så vanskelig å rusle en liten tur etterpå om vi ønsker det. Så, hva med Granåsen, for eksempel klokken 10.00?

Granåsen er jo en kjempegod idé! Jeg er med klokka 10.00 jeg. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...