Gå til innhold
Hundesonen.no

Overføre penger til MasterCard


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fikk nylig en regning fra DNB NOR hvor de skriver at jeg har - 83,- kroner på MasterCardet (ifg dem tatt ut på en SevenEleven klokken 3 om natten :banana: Don't remember). Det ser ut som en vanlig regning, med KID-nr og hvor det står kontonr jeg skal betale inn til. Dette kontonr har jeg aldri sett før, for det står jo ikke kontonr på mitt MasterCard. Men disse 83,- kronene har jeg da tenkt å overføre til denne kontoen, med lik kontaktinfo som står på giroen og til dette KID-nummeret.

MEN så til spørsmålet: jeg betalte en utstilling med mastercardet mitt nå, og har altså noen hundrelapper i minus der. Det er en annen person som skal betale inn disse pengene til meg, hvordan skal hun overføre de direkte til mastercardet mitt? Eller går ikke det an? Er det kun jeg som kan gjøre det? Eller kan denne personen overføre summen til kontonummeret som står på giroen jeg fikk for de 83,- kronene?

Og hvis noen ber meg om å spørre DNB nor, så gidder jeg faktisk ikke å stå i telefonkø i en halvtime :whistle:

Skrevet

Jeg kan ikke svare for DNB men den banken jeg jobber i trenger bare kontonr og KID-nummer. Tipper at det holder i DNB også. Det er KID-nr som styrer at pengene kommer inn på kortet ditt, så det er viktig at er riktig ( det er mest sannsynlig ditt kortnummer ).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...