Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar


Lola Pagola

Recommended Posts

Skrevet

Noen som tok noen bilder da?

Jeg tok masse, men det ble IKKE ETT ENESTE bra! *knurr* lånte et kamera, og hadde det bare på automatisk. Alt ble kornete, helt elendig. Men driver nå å laster opp, så kan legge inn likevel.

Legg inn folkens :)

Edit: ok, de ble kanskje ikke såå dårlige likevel, helt ok liksom, iom det er mye zoom og beskjæring :)

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Tatt bilder, men ikke sett gjennom dem enda.... Mye dårlig der også, men skal iallefall få plukket ut et av hver hund fra aussieringen.

Gleder meg til å se bilder av Aussiene.. :) Hadde tatt med kamera selv for å ta bilde av de, men valpen hadde andre planer for meg idag gitt.. :)

Skrevet
Ikke mye sortering her i gården :) men her kommer det en ekstremt dårlig bildebombe.

Alle bildene er fra i dag, søndag.

Å så moro da :). Der var jo både pappa'n til Willy og avls- og opprettergruppa vi var med i jo *ler*.

Skrevet
NKKHamarsondag070.jpg

Fint bilde du fikk av GH'ene mine;) Eneste vettue bildet som ble tatt av dem idag^^

Tok du bilde av Juniortispa mi også (den blåbrindle)?

Skrevet
Kikket tilfeldigvis på schäfer-ringen i noen sekunder og rakk å legge merke til den som faktisk ble best i show. Den var knallfin å se på!

Ja, sant hun er fin? :) Vi har vært stand-in-handlere for han som eier den et par ganger, og de har klart mange flotte hunder, men Zanta skiller seg ut altså! Vi er fast heiagjeng for henne nå, og jeg tror faktisk hun så og si har sikret seg seier på bamselisten.

Skrevet
Hahaha ja lapphundene var det eneste jeg hadde planlagt å se i dag, selv om han som har Toivo ikke stilte likevel :)

Gutten din er kjempevakker ja!

Tusen takk :)

Og forresten enig med de andre her! Hun Zanta er virkelig flott!

Skrevet
Kennel Antheartica, Tove & Geir, bor på Lillehammer. Veldig koselige folk :)

Lillehammer? Wuuh! Takk takk snillis :)

Skrevet
Fint bilde du fikk av GH'ene mine;) Eneste vettue bildet som ble tatt av dem idag^^

Tok du bilde av Juniortispa mi også (den blåbrindle)?

Takk :) Jeg trooor desverre ikke det, var litt tilfeldig hva jeg knipset av. Men skal sjekke søppelbøtten, slettet litt i hytt og pine, og da var grunnen at bildene var veldig uskarpe. Men kan hende ja :)

Fine bilder syntes nå jeg da

Og ikke dårlig at du har fått med deg to av Norges tre sjokolade-salukier, Frk. Brun og ville-Dille

Takk skal du ha :)

La merke til dem ja, har jo vært så mye snakk om fargene i akkurat nå, så da ble jeg ekstra oppmerksom. Utrolig nydelige farger på dem.

Syns bildene var fine jeg, Lola :) Noen som vet hva Afghaner oppdretteren i BIS het?

Takk takk :) De ble ikke så jævlige som jeg først trodde, så greiere ut når de ble lagt ut slik. :=)

Skrevet
Fine bilder. :) Det så ut til at Vikingskipet egner seg ganske godt til en utstilling av den størrelsen, eller? Det var jo faktisk plass til å gå mellom ringene, liksom. :)

Jepp, jeg syns faktisk det var veldig bra plass! Og store, fine ringer :)

Skrevet
Jepp, jeg syns faktisk det var veldig bra plass! Og store, fine ringer :)

For en stor hund som GD var det ikke så god plass til å vise et godt trav... men synes det var fin god plass mellom ringen så ikke man måtte dytte seg fram :) og enda hadde de litt plass til overs i den innerste kroken :)

Har forresten noen bilder av en del GD'er :) kommer etterhvert :)

Skrevet
For en stor hund som GD var det ikke så god plass til å vise et godt trav... men synes det var fin god plass mellom ringen så ikke man måtte dytte seg fram :) og enda hadde de litt plass til overs i den innerste kroken :)

Har forresten noen bilder av en del GD'er :) kommer etterhvert :)

Ja, men i forhold til andre NKK utstillinger så syns jeg ringene var bra! De har jo tendenser til å putte nuffer o.l. i de minste ringene liksom :)

Skrevet
Ja, men i forhold til andre NKK utstillinger så syns jeg ringene var bra! De har jo tendenser til å putte nuffer o.l. i de minste ringene liksom :)
http://hundesonen.no/forum/style_emoticons...ault/ahappy.png

hehe skjønner :) OT, men rart de ikke gjør forskjell på ringen til små og store raser egentllig.

Men hadde en topp dag i Vikingskipet vi i hvertfall :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...