Gå til innhold
Hundesonen.no

Orkanger 7.-8. November


MarieR

Recommended Posts

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Blir skikkelig rart å ikke skulle hit i år.. Jeg har alltid bodd i gåavstand fra hallen og har vært på utstillingen hvert år så langt tilbake som jeg kan huske. Men i år blir dobbeltutstilling i Letohallen prioritert.

Er glad jeg slipper å støtte den skyhøye påmeldingsavgiften da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er vi meldt på til vårt første valpeshow, blir spennende dette! Sliter nesten med at hun er for sosial, så ser for meg at hun blir overlykkelig når en fremmed mann kommer bort og skal sjekke tenner. Får øve masse på den situasjonen ja! Tar det som øving og moro, og så får alt over det bli en bonus :whistle: Oppdretter skal delta også, så det blir morsomt å hilse på de igjen, og prate hund!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Å hurra, labradorene har oppmøte 11 (samme som tollerne). Dvs at vi ikke trenger å kjøre så styggelig tidlig, skal nemlig sitte på ei med labrador. :whistle: 7 voksne tollere og 3 valper, har kontroll på alle valpene og noen av tollerne. Spent på om det er noen nye som kommer, eller om det er de samme som det pleier å være.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jubi er eneste dalmisvalp denne gangen også.. Hennes siste valpeshow, på Lillestrøm er hun 4 dager over 9 mnd og kastes ut til ulvene..

Hun har vokst masse siden siste valpeshowet da, synes ikke hun ser like harmonisk ut i kroppen for tiden. Men vi får se hvordan det går!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er faktisk ikke mer enn 11 JRT-er! Det er jo nesten overkommelig. Så får vi se hvor mange av dem som er tisper, og hvor mange hanner det er. Og om hun jeg skal stille i det hele tatt har sjanse til å gjøre det bra. Jeg kan ingenting om rasen, egentlig. :whistle:

Vi har oppmøtetid 10.00, og det er 42 hunder før oss i ringen.

Det var forsvinnende få flat coateds, forresten. 11 stykker, bare!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er 15 voksne dvergpinschere , trudde det skulle være flere...Mens hos valpene er det 22 stk å det er mange ..

Glær oss ...

22 valper???? :whistle: Må vell være første gang i historien at det er flere valper enn voksne vell?? Blir spennende å se hvem som tar kaka av dem da! Jeg vet hvertfall hvem jeg ikke vil det skal bli, hihi :ahappy: Håper pinscheren stiller i samme ring da, om ikke blir det travelt for meg :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er faktisk ikke mer enn 11 JRT-er! Det er jo nesten overkommelig. Så får vi se hvor mange av dem som er tisper, og hvor mange hanner det er. Og om hun jeg skal stille i det hele tatt har sjanse til å gjøre det bra. Jeg kan ingenting om rasen, egentlig. ;)

Vi har oppmøtetid 10.00, og det er 42 hunder før oss i ringen.

Det var forsvinnende få flat coateds, forresten. 11 stykker, bare!

Vi har oppmøte klokken 11.00, så jeg håper du stopper innom meg så jeg og dyret mitt kommer oss bortover. Ellers er der 19 voksne labradorer påmeldt, og med det har vi ikke sjans i havet. Gøy skal det forhåpentligvis bli uansett :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har oppmøte klokken 11.00, så jeg håper du stopper innom meg så jeg og dyret mitt kommer oss bortover. Ellers er der 19 voksne labradorer påmeldt, og med det har vi ikke sjans i havet. Gøy skal det forhåpentligvis bli uansett :whistle:

Fire Basset Fauve. Lurer veldig på hvordan det går!

Kunne jeg sitte på på lørdag, Ingvild? Og du kunne forresten låne bilen, om du gidder å kjøre på søndag også :D

Dere får sitte på begge to. :) Sier i fra om når jeg kommer og plukker dere opp senere. Jeg kjører vår bil på lørdag i alle fall. Egentlig kunne jeg jo tenke meg å dra dit begge dagene (jeg gidder ikke å ta med Tinka på lørdag, men hun må jo få bli med på utstilling hun, også :icon_redface: ), men jeg veit ikke enda om mamma eller pappa skal ha bilen på søndag... Uansett så er jeg skeptisk til automatgirbil, altså. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beardis klokka 11 og Parson klokka 11. Det minner meg om Steinkjer i september, da stilte Sara og jeg nøyaktig samtidig. Vi løp til hverandres ring akkurat da vi var ferdige med å stille. :rolleyes2:

Håper de er sene i en av ringene denne gangen da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beardis klokka 11 og Parson klokka 11. Det minner meg om Steinkjer i september, da stilte Sara og jeg nøyaktig samtidig. Vi løp til hverandres ring akkurat da vi var ferdige med å stille. :D

Håper de er sene i en av ringene denne gangen da.

Ja, men i din ring skal både beardisvalpene og hannene først så jeg tipper at Selma går før Symra :whistle: (tror ikke det kommer noen parsonhanner) Også kan vi håpe på at ring 6 og 7 ligger ved siden av hverandre.

Men parsonvalpene går klokka 10.00, så håper vi kan dra dit såpass tidlig at jeg også får sett dem. Det er to valper påmeldt og den ene er helsøsteren (samme foreldre, men ikke samme kull) og den andre er halvbroren (samme far) som Selma. De MÅ jeg jo bare se!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere får sitte på begge to. :P Sier i fra om når jeg kommer og plukker dere opp senere. Jeg kjører vår bil på lørdag i alle fall. Egentlig kunne jeg jo tenke meg å dra dit begge dagene (jeg gidder ikke å ta med Tinka på lørdag, men hun må jo få bli med på utstilling hun, også :whistle: ), men jeg veit ikke enda om mamma eller pappa skal ha bilen på søndag... Uansett så er jeg skeptisk til automatgirbil, altså. :P

Jeg blir veldig gjerne med om du drar søndag også :D

Ellers gruer jeg meg til vi skal i ringen. Hunden min ser ikke ut, og gudene vet hva jeg tenkte når jeg meldte henne på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er Symra ferdigbørstet og badet. Jeg er ikke HELT fornøyd med trimming av labber, men det får briste eller bære. Veska er pakket, men den utstillingslina jeg liker best er sporløst forsvunnet. Håper den ligger i bilen. Jeg har til og med vært i campingvogna og hentet tøybur og campingstoler.

Kort sagt, på godt norsk: LET THE SHOW BEGIN!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...