Gå til innhold
Hundesonen.no

Bading utover høsten og vinteren...


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Hvor lenge utover høsten og vintern bruker dere å la hundene deres bade?

Eller hvor lenge vil de bade? Kan tenke meg at Ellie vil bade til hun går gjennom isen :getlost:

Men går det bra å la dem bade når det blir kaldt? Hva med faren for såkalt 'water tail'?

Jeg har altså mest lyst til å la henne bade så lenge hun vil selv, men vet ikke helt om hun klarer å styre det i forhold til temperatur.

Og da jeg spurte på welshforum - fikk jeg dette til svar (så ble ikke så mye klokere)

:getlost:

isbading.jpg

Skrevet

Hahahaha :getlost:

Casper regulerer dette selv virker det som. Han bader fortsatt om det er sol, men ikke så mye svømming lenger, mest fjasing i vannkanten. Da det nærmet seg vinter i fjor hold han seg unna vannet, så regner med at det blir slik i år og.

Om jeg hadde en hund som på død og liv skulle ut i vannet hele året, så ville jeg nok satt grensen til slutten av oktober, da ville jeg prøvd å forhindre bading, iallefall om man ikke har mulighet for å tørke og varme opp hunden igjen.

Ufrivillig vinterbading har dog forekommet :getlost:img_49353a77e76f9.jpg

Skrevet

Jeg har tenkt at dem får lov til å bade så lenge dem vil hvis dem kan løpe løse og holde varmen etterpå. Så de hundene jeg ahr hatt har dem fleste badet 365 dager i året. Da jeg hadde gammel hund lot jeg han løpe løs og han badet men jeg hadde fyrt opp i ovnen så det var godt og varmt når vi kom inn og han fikk tørket seg ordentlig

Skrevet
Ufrivillig vinterbading har dog forekommet ;)img_49353a77e76f9.jpg

Han så bittelitt tragisk ut, der... :lol:

I og med at vi gjerne må gå et stykke (les; vente på bussen :) ) etter å ha badet i våre kjære tjern i marka, slutter vi med bading sånn litt før frosten kommer. Forløpig har jeg ikke tenkt på at det kan være for kaldt. Sesongen starter om våren så snart isen har gått, fordi temperaturen i lufta gjerne er god og varm på den tiden.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...