Gå til innhold
Hundesonen.no

TV titteren Sheeba


Scarlet

Recommended Posts

Skrevet

Måtte bare legge ut dette bildet av Sheeba når hun ser på TV. Hun har jo sine favorittprogrammer da :lol: Det er fotball og dyreprogrammer, da er hun stort sett ikke til å rikke fra TV skjermen :lol:

Her ser hun på SuperG og var ganske ivrig under AG øvelsene som ble vist.

TVSheeba.jpg

Skrevet

Pleide å spøke med at jeg kunne ta et lit TV med i utstillingsringen i stedet for godbit :lol: Ørene står alltid perfekt når hun titter på TV'en :lol:

Skrevet

Hihi, var det i dag morges hun så på SuperG? fo da gikk hundene her i huset amok og! :lol:

Hos meg står de ikke i ro, de løper rundt og leiter etter hundene som lager lyd :lol:

Skrevet
Hihi, var det i dag morges hun så på SuperG? fo da gikk hundene her i huset amok og! :)

Hos meg står de ikke i ro, de løper rundt og leiter etter hundene som lager lyd :)

Ja, det var imorges :lol: Det er lenge siden Sheeba fant ut at lydene kommer fra TV, men så har hun jo vært TV frelst siden hun var 10 uker gammel slik som her :lol:

sheebatv.jpg

Her er hun rundt 1 år gammel, på TV et program om gjeterhunder :D

Ektesauehund1.jpg

Skrevet

Så nydelig hun er da :)

Elwira og jeg ser på Lassie sammen i helgene, hun elsker det. Hvis jeg sier Lassie løper hun bort til tv'en

Skrevet

Så søt :):D Blir like fasinert hver gang sico ser på tv jeg :P Morsomt å følge med på han, der han sitter nærmest klistret til skjermen :)

Hørte om en hund som elsket å følge med på tennis ;) Og når baller gikk ut av spill løp hunden bak tv'en for å lete etter ballen :)

Skrevet
Så nydelig. :)

Men hva er superG?

Hvilken kanal? :)

Det er et barne/ungdoms program som går på NRK på ettermiddagen, men går i reprise på søndag.

:)

Skrevet
Så søt :):D Blir like fasinert hver gang sico ser på tv jeg :P Morsomt å følge med på han, der han sitter nærmest klistret til skjermen :)

Hørte om en hund som elsket å følge med på tennis ;) Og når baller gikk ut av spill løp hunden bak tv'en for å lete etter ballen :)

Ja, Sico er jo så glad i å se hunder og elger på tv :P

Cita ser også på tv. Balder brydde seg lite. Cita følger med på mennesker, dyr, tegnefilmer osv, så lenge dyret beveger seg eller bildet på skjermen hele tiden skifter. Når en hund bjeffer på tv begynner Cita også å bjeffe, og blir forvirret og løper rundt i stuen og titter ut vinduet. Hvis noen roper på en hund på tv eller plystrer høyt, så hopper hun i taket

Skrevet

Tinka står som oftest ikke og ser på TV, men hun reagerer på lydene. Da særlig bjeffing, klynking/uling, ringeklokker, plystring og telefonlyder. Alt det andre bryr hun seg lite om, men om hun ligger og snorker foran TVen, og det kommer en bjeffende hund på eller det ringer på en dørklokke på programmet, da reagerer hun med en gang. Det har skjedd så mange ganger at hun har løpt ned i gangen, deretter kommet opp og stilt seg ved trappa og lurt på om vi ikke skal åpne døren.

Apropos det at hunden reagerer på lyder - Tinka klikker helt når vi vasker vinduene, pga gnisselyden det skaper. Det virker som om hun tror det er en klynkende hund, i alle fall står hun på toppen av trappa og boffer litt når vi vasker vinduene.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...