Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann..


AnjaB.

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er en dame fra Porsgrunn med tre hunder av rasen Chinese Crested, to nakne og en puff. Har hatt hund mesteparten av mitt liv. Startet med tervuren som veldig ung, så sheltie deretter border collie. Og derfra til CC. Har drevet med dressur og gjeting med gjeterhundene. Og har lyst å prøve agility med CC`ne mine når tiden er moden.

CC er en fantastisk artig og hærlig hunderase som jeg forresten syns er undervurdert av mange :)

Det var superkort om meg... ;) Lurer dere på, noe så bare spør.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...