Gå til innhold
Hundesonen.no

Blikkenslager/hundebur


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg hadde bestilt et hundebur på hundebur.com men de kunne ikke levere buret likevel.

Siden jeg har ventet en mnd på dette så blir det krise her. Skal på jakt om 2 uker og skulle så gjerne hatt buret innen da.

Noen som vet om blikkenslagere/andre som lager bur i Oslo/Akershus ?

Vet liksom ikke hvor jeg skal starte å ringe, så kjekt å vite om noen som har laget bur før og som folk er fornøyde med. HELP

Vil ikke ha bur ala bonzo/trønderburet, men et svart sveiset bur med hel plate i bunn.

Skrevet
Har du undersøkt Mimsafe Variocage? Billigst hos http://www.hjem-for.no/ tror jeg.

Dem har rask levering, jeg er kjempefornøyd med det buret.

Jeg synes ikke de ser så fine ut, selv om mange skryter av dem. De er dyre, samt at jeg skal ha med sidedører.

Hvorfor kunne de ikke levere likevel?

Problemer med sveisemaskinen og klarte ikke lage skillevegg løsningen slik jeg ville ha den ( at den kan tas ut uten at det kommer noen kanter inne i buret )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...