Gå til innhold
Hundesonen.no

Maine Coon på YouTube


trespiser

Recommended Posts

Skrevet
Søt katt :rolleyes2: Hvorfor får du ikke stille han?

takk, jeg har ikke bil og heller ikke medlem i noe for å stille ut katter. men har papirer på at jeg kan stille han da :)

  • 4 weeks later...
Skrevet
Så fin! Trodde maine coon ble skikkelig store, men han ser ikke så veldig stor ut? :getlost:

Jo de blir store, så klart har gener noe å si. Min gutt på 14mndr er 9kg og over 1 meter fra forlabb til baklabb... Da har jeg ikke tatt med halen hans :getlost:

Herlig pus, Trespiser :whistle:

Skrevet
Jo de blir store, så klart har gener noe å si. Min gutt på 14mndr er 9kg og over 1 meter fra forlabb til baklabb... Da har jeg ikke tatt med halen hans ;)

Herlig pus, Trespiser :lol:

Oi, da var han større enn det kunne se ut til :)

Skrevet
Jo de blir store, så klart har gener noe å si. Min gutt på 14mndr er 9kg og over 1 meter fra forlabb til baklabb... Da har jeg ikke tatt med halen hans :)

Herlig pus, Trespiser :)

Du tuller nå? :lol: Katten min er kanskje ca 25cm fra forlabb til baklabb. Hun er sju år, så ja, hun er liten ;)

Skrevet

Hmm... Og det er Maine coon? Nå er det hannkatt jeg har, da. De blir jo en del større. Kan hende genene til katten din tilsier at hun ikke blir så stor? Uansett: Stor eller liten; vi har verdens beste katter! Det er jeg desidert overbevist om. Ikke værst med en katt der aggresjon er så og si ikke- eksisterende.

Skrevet

Ånei, unnskyld, glemte og si at hun ikke er en Maine Coon! :lol: Hun er en blandingskatt/Huskatt. :) Det med aggeresjon gjelder heldigvis de fleste katter da! :)

Skrevet
Ånei, unnskyld, glemte og si at hun ikke er en Maine Coon! :) Hun er en blandingskatt/Huskatt. :lol: Det med aggeresjon gjelder heldigvis de fleste katter da! :)

Klart det, men er litt spesielt når det gjelder katter og en hel rase. Katter er naturlig territoriale og kan være nokså "spicy". Skal nok ikke se vekk fra individuelle forskjeller hos MCO, så klart.

Det er som visse typer hunderaser, at det er raser der som er kjent for å ha et godt lynne og laaang lunte. På samme måte er det med MCOer ;)

Skrevet
Klart det, men er litt spesielt når det gjelder katter og en hel rase. Katter er naturlig territoriale og kan være nokså "spicy". Skal nok ikke se vekk fra individuelle forskjeller hos MCO, så klart.

Det er som visse typer hunderaser, at det er raser der som er kjent for å ha et godt lynne og laaang lunte. På samme måte er det med MCOer :)

Ja, helt enig :blink: Det er veldig forskjell fra katt til katt :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Hallo alle sammen : ) takk for kommentarene : )))

Nå har jeg laga en film så dere kan se og sammenligne gjenstander så dere kan se hvor stor pusen min er i hvertfall. Legg merke til Zalo flaska og komfyren og oppvask kommen og kaffetrakteren så kan dere sammenligne. Han er nå 2 år og 3 mnd og han utvikler seg enda : )

Trespiserns Store Maine Coon

Skrevet
Kjempefin! :whistle: Har du han med deg på tur? :D

Takk : )

Ja, så klart har jeg han med meg på tur : )

Han følger etter meg som en hund og hvis jeg går for langt vekk så kommer han etter meg som et lyn : )))

Så jeg bruker ikke bånd eller noen ting : )

Skrevet

Nydelig var han! Vi har en MCO jente her i hus vi også, men hu veier bare 6.5kg, men hun er UTROLIG lang! Vi stiller henne ut da, så i helgen tok hun tittelen Internasjonal Premier :icon_redface: Skal lage en tråd om pusene mine en dag!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...