Gå til innhold
Hundesonen.no

Laang kjøretur..


Kathrine

Recommended Posts

Skrevet

På søndag skal Amy kjøre i fra volda til bryne. Ca 12 timers kjøretur.

Tenker da på om det er noe spesielt eg kan gjøre i forkant for å gjøre turen best mulig for hun?

Lurer på eg kanskje skulle gji ho noe beroligende, eller om det bare gjør det værre?

Alle tips mottas med takk :P

Skrevet

Tror det beste er og aktivisere hunden godt f;r turen. Slik at hunden er sliten og trett. S[ at hunden har det komfortabelt nok. og kanskje har noe snacks eller bein og kose seg med :P S[ f[r de som kj;rer bare ta flere pauser underveis. Det g[r nok fint. Lykke til :P

Skrevet

hvis hunden har lett for å bli bilsyk kan den få en halv bilsyketablett for barn pr kg.. Ellers så er det jo viktig å sørge for at hun ligger godt, og at hun blir luftet regelmessig så hun kan strekke litt på beina. Lykke til!

Skrevet

Det lureste er vel å ikke gi henne mat rett før turen, da er du nesten garantert at hun blir bilsyk og spyr... Send med ei stor flaske vann så hun får drikke i pausene. Ellers aktiviser henne godt før turen så hun legger seg og slapper av litt.

Skrevet
hvis hunden har lett for å bli bilsyk kan den få en halv bilsyketablett for barn pr kg.. Ellers så er det jo viktig å sørge for at hun ligger godt' date=' og at hun blir luftet regelmessig så hun kan strekke litt på beina. Lykke til![/quote']

Ville aldri gitt en hund vanlige bilsyke tabletter.

Du vet aldri reaksjonen til hunden på dette, og å ta den risken i det hele tatt ville jeg ikke gjort.

Skrevet

Ville passet på å dratt i "soveperioden hennes", (altså mine sover når jeg er på jobb) da vi reiste til oslo i sommer kjørte vi i åtte tiden og var fremme i seks tiden.. hundene sov nesten hele turen:)

Skrevet

Dyrlegen anbefaler jo tilogmed vanlige beilsyketabletter :D

Enya ble alltid dårlig på bilturer før, så dyrlegen anbefalte Postafen som er vanlige bilsyketabletter! :D

Jeg vil nok og anbefale å gi litt postafen før turen. Postafen "bedøver" den kinestetiske sansen, noe som gjør at hunden ikke vil føle så mye ubehag ved bilkjøringen.

Vil bare og si at vi kjørte fra Stavanger til Ålesund i sommer med en valp på 4 mnd, og det gikk heeelt fint!

Det er jo så mangeferjer på den veien, at det er pauser hele tiden :P

Turen tok 16 timer!

Skrevet
Ville ikke gitt noe beroligende...

(Også må du til Dyrlegen hvis du skal få tak i det)

tull og tøys, en kan fint gi hundenvanlige reisesyketabeletter(det sier min dyrelege). til de små hundene våres så fikk vi beskjed omå dosere til dem som et lite barn(altså 1/2 tabelett) og jeg kan love dere at det funket på astrixen når vi reiste på ferie, han var så stille og fredelig i bilen. men nå har han lært seg å kjøre bil så nå går de så mye bedre(han stresser ikke fullt så mye lengre).

Skrevet

Var en dyrlege som sa det til meg. (Faktisk flerne)

At du kunne aldri vite hvilken reaksjon du fikk, så rådet meg til å ikke bruke det.

Skrevet

Vel nå var dyret kommet hjem til bryne.. brukte ingenting beroligende..

Turen hadde gått kjempefint, og kun med 1 stopp.. :)

Skrevet
Vel nå var dyret kommet hjem til bryne.. brukte ingenting beroligende..

Turen hadde gått kjempefint, og kun med 1 stopp.. :)

Det er flott! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...