Gå til innhold
Hundesonen.no

Nøklebyåsens Zinnia


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Zinnia er 'lille'søsteren til Ellie og familien min sin nye bernervalp.

Hun er så nydelig at jeg bare må lage tråd til henne med bilder :wub:

Bitteliten:

6416_211460790356_797730356_7679885_3517566_n.jpg

6416_211462680356_797730356_7679923_736155_n.jpg

6416_211462675356_797730356_7679922_7057065_n.jpg

(deler opp pga ustabilt forum)

Skrevet

Ellie var med på valpebesøk, og ble ganske populær :wub:

13.JPG

Første møte:

22.JPG

2 månder og kommet til sitt nye hjem:

z1.JPG

Z3.JPG

Zinnia ble populær på sitt første valpetreff:

DSC096301.JPG

Skrevet

På Asker/ Bærumsavdelingen til bernerklubben møter hun mange andre bernere + kullbroren sin :)

11.JPG

De går også på valpekurs sammen på Jar hundeskole!

I sommer har hun lekt med Ellie, hvert på mange valpetreff og med familien på ferie bl.a i bryllup og til Haugesund.

Der var hun med å besøke Farmor på gamlehjemmet, og hun ble kjempestolt over at Zinnia var 'hennes' :)

DSC006621.jpg

DSC006481.jpg

DSC005991.jpg

DSC009371.JPG

DSC009531.JPG

Mamma og Zinnia hilser på hesten min Bestas :wub:

DSC010521.jpg

Skrevet

Fine Zinnia! Håper dere fortsetter å være fornøyd med henne, vakre dyret med silkehansker på framlabbene sine! Men hun er vel strengt tatt blitt storesøsteren til Ellie... :wub:

  • 1 month later...
Skrevet
Så søt! :ahappy:

Har ikke sett denne tråden jeg. For ett nydelig troll :lol:

Vakker! :) Men, skal de ha så hvite forben? :D

Så vakker! :D

Vakre saken :D

Ååå så fin hun er! Har ikke sett denne før nå jeg!

Å så koselig med nye kommentarer :P Tusen takk :D

Nei de skal kun ha hvitt på potene egentlig, men siden mamma og de ikke er interessert i utstilling passer Zinnia perfekt til dem :D

Skrevet
Å så koselig med nye kommentarer :ahappy: Tusen takk :D

Nei de skal kun ha hvitt på potene egentlig, men siden mamma og de ikke er interessert i utstilling passer Zinnia perfekt til dem :lol:

Nesten litt trist, det var jo rålekkert!... :D:)

Skrevet
Nesten litt trist, det var jo rålekkert!... :P:)

hihi, ja - takk :)

For en hjerteknuser :)

Ja det er hun :)

  • 5 weeks later...
  • 7 months later...
Skrevet

:hyper: For et fantastisk morsomt bilde!

Så skjønn hun er :D

Takk :flowers:

Nå er Zinnia 1 år. Hun er fremdeles en utrolig herlig tispe som er med overalt og er kjempegrei mot andre, både mennesker og dyr.

Hun har begynt som 'klappehund' på gamlehjem sammen med mamma til stor stas for de gamle. Hun trener også litt lydighet og andre aktiviteter sammen med Bernerklubbens Asker og Bærum avdeling. Kanskje hun også kan begynne å trekke litt vogn etterhvert.

Hun er dessverre røntget med grad D på albuene, så litt hensyn må vi nok ta. Heldigvis sprek som en loppe og bare glad nå :D

Endelig har hun begynt å røyte skikkelig også, sier endelig for hun har hatt utrolig mye og tjukk pels, nesten for mye av det gode.

Bilder :D

DSC00139.jpg

DSC00230.jpg

DSC00240.jpg

DSC02187.JPG

DSC02198.JPG

DSC02261.JPG

DSC02270.JPG

Skrevet

Vet du, jeg ville ha røntget henne på nytt om 6-8 mndr jeg, for å være sikker på diagnosen. Personlig synes jeg det er rart at ikke berner røntges senere iom at de er sent voksne/ferdige som gigantene..

Uansett er hun herlig å se på, bare så synd hun har så mye pels. Når berner kommer med helt kortkort pels, DA er sjansen for at jeg kjøper en stor.

Skrevet

Utrolig flott jente! :flowers:

Synd med albuene :/ ble hun røntgen så tidlig fordi det var mistanke? Ville også røntget henne igjen som tulip sier, når hun nærmer seg to år.

Skrevet

Vet du, jeg ville ha røntget henne på nytt om 6-8 mndr jeg, for å være sikker på diagnosen. Personlig synes jeg det er rart at ikke berner røntges senere iom at de er sent voksne/ferdige som gigantene..

Men er ikke albuer faktisk AA (albueartrose)? Altså artrose som har KOMMET? Eller har jeg misforstått hva man røntger etter på albuer? Jeg forstår det som at HD = dårlig hofteplassering som over tid vil føre til dårlige hofter med artrosedannelse (=forkalkninger?) etc... Og at man ikke direkte røntger etter AD, men AA for tiden - altså artrose som kommer av dårlig albueplassering. Og DA er det jo ikke så mye å rerøntge etter når hunden blir eldre, da artrose neppe blir bedre jo eldre en hund blir... Eller?

Please do teach me om jeg har misforstått! :flowers:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...