Gå til innhold
Hundesonen.no

Nordenstam og betinget positiv forsterker ++


vipsen

Recommended Posts

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar
Ikke heng deg opp i ordet FRI da :P:):P

Ser du tanken bak, at vi har betinget forsterkeren (draleken) med et ord som vi legger på øvelser som er bra for å kunne forsterke øyeblikket? Likefullt Nordenstam-måte å trene på.

ja, jeg skjønner :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det jeg ikke skjønner er hvorfor du ikke bruker det' date= altså betinger forsterkeren når du likevel bruker den, i og med at alt går under Nordenstams metode uansett. ;P Men den diskusjonen kan vi like gjerne ta pm :P

det går fint :P Nei, jeg vet ikke.. noen ting finner jeg ut selv at passer best for min hund :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke jaja, ja! :P

Det er faktisk ikke likegyldig.

mente ikke sånn jaajaa.... mente ja seff :P Men kunne du forklart meg litt mer? Er litt usikker på om jeg skjønte det helt 100% riktig. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Diskuter/forklar GJERNE her :P Sjeldent at noen forklarer noe Nordenstam her på en måte.. Ingen lider av nye tanker :P

Er ikke noe problem hverken å forklare, fortelle eller diskutere så lenge man blir tatt i mot med saklige kommentarer og spørsmål.

At Nordenstam = mishandling er like feil som at ALLE klikkertrenere er godtbitautomat og driver pølsedressur. Noen er, men de er ikke klikkertrenere, de er "klikkertrenere" og driver med misforstått snillhet, ikke effektiv trening.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg vet. Jeg blir jo sett ned på fordi jeg ikke har bestemt meg angående treningsmetode, så...hehe.. alle dømmer lett, uansett om man klikker, korrigerer eller hva man enn gjør! Det er fint det har kommet fler Nordenstammere her, sånn at man faktisk kan diskutere med mer en ett menneske, jeg skjønner jo at det er slitsomt for den ene :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja' date=' jeg vet. Jeg blir jo sett ned på fordi jeg ikke har bestemt meg angående treningsmetode, så...hehe.. alle dømmer lett, uansett om man klikker, korrigerer eller hva man enn gjør! Det er fint det har kommet fler Nordenstammere her, sånn at man faktisk kan diskutere med mer en ett menneske, jeg skjønner jo at det er slitsomt for den ene :D[/quote']

you got it! :D det er sant at det er vanskelig å bestemme seg, men det er veldig viktig å ikke blande treningsmetodene. Det er da man kan gjøre veldig store tabber..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke noe problem hverken å forklare, fortelle eller diskutere så lenge man blir tatt i mot med saklige kommentarer og spørsmål.

At Nordenstam = mishandling er like feil som at ALLE klikkertrenere er godtbitautomat og driver pølsedressur. Noen er, men de er ikke klikkertrenere, de er "klikkertrenere" og driver med misforstått snillhet, ikke effektiv trening.

=D> =D> =D>

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kristina - "fri" kommer i det øyeblikk hunden gjør noe perfekt - og så kommer belønning' date=' som f.eks fillelek, egentlig på samme måte som klikk - godbit.[/quote']

ja det er det jeg nmener. fri=bra? også kommner belønning

allså. jeg ville brukt bra i stedet for fri.

ellerno?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...