Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor får man kjøpt labb?


Shilamon

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er for tiden på flyttefot og matboksen til hunden begynner å nærme seg tom. Er det noen som vet hvor man kan få kjøpt labb i Oslo og Kristiansand? Det er jo begrenset med felleskjøp her, men vet jeg har sett det i andre butikker. husker bare ikke hvor.

Tips taes i mot med stor glede av to og firbeint:)

Guest Jonna
Skrevet

Tror det enkleste er å reise til FK på Kløfta. Dem ligger omtrent "på" motorveien, så har du bil er det ikke lange kjøreturen.

Skrevet

i Oslo vet eg at hundefôrspesialisten på Høybråten selger labb. Eller. de gjorde ihvertfall det i mars :icon_confused: har ikke vært der siden.

Skrevet

I Kristiansand har de FK-butikk både i Sørlandsparken (på Oslosiden av byen, om du ikke er kjent), og på andre siden av byen, mot Stavanger. Husker ikke nøyaktig hva det heter der, men iallefall lett å finne og god service begge steder.

Skrevet
I Kristiansand har de FK-butikk både i Sørlandsparken (på Oslosiden av byen, om du ikke er kjent), og på andre siden av byen, mot Stavanger. Husker ikke nøyaktig hva det heter der, men iallefall lett å finne og god service begge steder.

Ok, da burde det kanskje være mulig å komme seg dit å få tak i mat. Går det buss dit?

Er ikke kjent enda, skal flytte dit i august og tenkte at det var greit å finne matstasjoner allerede nå:icon_confused:

Skrevet

Sørlandsparken er buss nr 1.

Men FK mot Slettheia, husker ikke hva det heter der det ligger, der er jeg usikker om det går buss. Men du kjører først mot vågsbygda, men så snur du mot Søgne/stavanger og på venstre side er FK litt opp fjellet.

Lykke til

Skrevet

Takk for svar:)

Jeg vet at Fk/ felleskjøpet selger labb, problemet er bare det at de ikke alltid er like tilgjengelige å komme seg til så da leter jeg etter alternativer (som. feks dyrebutikker ol som forhandler fôret på vegne av FK)

Guest Belgerpia
Skrevet
Takk for svar:)

Jeg vet at Fk/ felleskjøpet selger labb, problemet er bare det at de ikke alltid er like tilgjengelige å komme seg til så da leter jeg etter alternativer (som. feks dyrebutikker ol som forhandler fôret på vegne av FK)

...eller du kan vurdere å bytte til ett for du får kjøpt i lett tilgjengelige dyrebutikker - det er jo også ett alternativ :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...