Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdrettere av storpuddel


Klementin

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som kan anbefale meg noen bra(!) oppdrettere av storpuddel? Har bestemt meg for at min neste hund kommer til å bli en puddel, så nå må jeg begynne å gjøre litt oppdretter-research:)

Skrevet

Så gøy at du vil ha storpuddel! :( Det finnes en hel del oppdrettere på storpuddel i Norge. Jeg anbefaler at du legger ut en lignende tråd på puddelklubbens forum og på puddelpraten.com, det er flere oppdrettere og mange valpekjøpere som er aktive på disse forumene som sikkert kan gi deg gode innspill. :wub:

Sender deg en Pm også :(

Skrevet
Avrina skal ha et kull, eller planlegger et kull i slutten av 09/starten av 10. Har hørt hun skal trappe ned og starte med mellom og dverg.

Ja, det er Linda som skal ha valper da:-)

Linda er verdens herligste skjønning og jeg skulle gjerne hatt valper etter henne hvis det ikke var for Zelda, men jeg vet ikke noe om hannhunden enda:-) Dessuten har Lindas første kull fått mye skryt har jeg skjønt:)

Jeg har hørt mye positivt om kennel Regadog, men vet ikke noe om dem utover det - om hundene f.eks..

Laila som driver kennel regadog har bare flotte hunder :-)

Det burde sjekkes ut:-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...