Gå til innhold
Hundesonen.no

Mor/datter på helgetur!


Aya

Recommended Posts

Skrevet

Mammaen min er så snill og spanderer en helgetur på oss i løpet av høsten. Det viktigste er egentlig at vi skal være sammen og bare skravle og kose oss, men vi er litt blanke på hva vi skal gjøre ... Vi har snakket om en storbytur i Europa, men da jeg er skikkelig blakk er det ikke spesielt interessant med en shoppingtur. Sightseeing/kultur og sånt er derimot gøy! Ellers har vi fundert litt på om vi skulle dratt på en weekendtur på hesteryggen her i Norge, eller noe annet morsomt. Hvis dere har noen tips til et koselig reisemål, eller noe morsomt å gjøre en helg i løpet av høsten, enten i Norge eller i Europa- sleng det ut!

Skrevet

Jeg har vært på voksen-rideweekend like ved Tønsberg. Det var kjempetrivelig og kjempegod mat.

Ellers sier de at Riga er topp både med shopping og spa. Ikke dyrt heller.

Island med sin kjente blå lagune, det var helt nydelig. Men koster litt ekstra om man vil ha egen "hule" hvor man får servert frukt, kan lage seg te/kaffe. Og har egen skiftestue og dusj. Får SPA der, men det må bestilles på forhånd.

Island har mye å by på, så man burde sjekke på forhånd hva man vi. Ridning er jo en av tingene man kan. Også var det ikke spes å trakte etter ang shopping, syntes hverken jeg eller 19 åringen min ihverfall :)

Skrevet
Ellers sier de at Riga er topp både med shopping og spa. Ikke dyrt heller.

Da vil jeg heller anbefale den sørligste baltiske hovedstaden - Vilnius. Mye vakrere og koseligere, og minst like billig. Vilnius er dessuten Europas kulturby 2009, og Litauen feirer 1000-årsjubileum, så det er mye som skjer i tillegg til flotte severdigheter, sjarmerende gammelby, flott arkitektur og dessuten republikken Uzupio. Samtidig er det bare å ta trolley-bussen noen minutter fra sentrum før man kommer til en helt annen og mye fattigere verden. Det er veldig opplevelsesrikt å bare gå og se, både i det fasade-pyntede sentrum og i de slitne delene av byen, som fremdeles ser ut til å være fra Sovjet-tiden. Her har jeg skrevet litt om min tur til Vilnius, Riga og områdene rundt tidligere i år. :)

Skrevet

Tusen takk for svar:D Vi tenker litt på Warsawa eller Krakow, har hørt det kan være veldig fint! Noen som har noen tips? Har lest beskrivelsen din, Ingvild, og det høres også ut som en god mulighet!

Skrevet

Må bare si at Krakow er en helt fantastisk fin by, skulle gjerne reist dit en gang til og vært litt lenger. Var der et par dager på interrail for mange år siden. Da gikk vi faktisk på samme restauranten to dager på rad; denne. Artig at de hadde så fancy nettside :lol: Utrolig god og billig mat. Ellers er jo Mariakirken et must, markedet ved likeså, og så må man rusle en tur til elva og kikke på dragen :whistle:

Skrevet

Jeg ble selv veldig fasinert over London, og elsker byen rett og slett. Ja det er masse mennesker og trafikk. Men er så mye å se, og shoppingen er helt genial! :whistle:

Gleder meg til jeg skal tilbake dit altså! Anbefaler å dra i mars, april. Da var vi der, og hadde flott vårtemperatur og det var skikkelig friskt ute.

Ellers skal jeg til Riga en gang om ikke så altfor lenge. Praha skal også være veldig bra på våren har jeg hørt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...