Gå til innhold
Hundesonen.no

Schanderulvens Quinn


Landy

Recommended Posts

Skrevet

Det nyeste familietilskuddet, Schanderulvens Quinn, til daglig Järki ;)

Født 15.mai-09

18og19juliJrki020.jpg

Järki er et matvrak, vis ham en godbit og han kommer i 100...

18og19juliJrki030.jpg

Her søker han og "storebror" Toiwo etter godbiter.

18og19juliJrki028.jpg

En ganske kjekk "storebror", Toiwo :P

toiwo3.jpg

Skrevet
Åh, så søt liten pelsdott! :P Og Toiwo er lekker!

Nååå, søt!

Men finest var Toiwo!

Takk takk !

Pelsdotten er liksom bare en liten dott enda han.... Toiwo derimot har vokst av seg pelsdott-syndromet og har igrunn blitt en staut "kar" ;)

Skrevet
Gratulerer med valp :P Kjempesøt! Og Toiwo er jo råkjekk, håper jeg treffer ham i morgen da!

Takk !

Satser på at vi får tatt oss en tur, Toiwo og jeg ;)

Trooor sambo skal være hjemme og da kan i så fall han ta seg av minsten.

Skrevet
helt fantastisk!

Takk :blink:

Pelsdott!

Definitivt !

Men en artig og lærenem liten dott, allerede begynt å løpe til døra når han må gjøre fra seg, han vet at når vi roper Järki skal man løpe fort som fy til mor/far for da får man godbit, han kan nesten sitt og synes targeting er kjempegøy ! For ikke å snakke om go`bitspor eller go`biter gjemt under lokk ! Dèt er gøy det :)

Vi hentet ham lørdag så jeg er litt imponert over dotten jeg :D

Guest janson
Skrevet

Næmmen så skjønn han var! Kanskje man kunne få hilse på han også til høsten? Passer forøvrig betydningen av navnet den lille røveren?:blink:

Skrevet
Takk :)

Definitivt !

Men en artig og lærenem liten dott, allerede begynt å løpe til døra når han må gjøre fra seg, han vet at når vi roper Järki skal man løpe fort som fy til mor/far for da får man godbit, han kan nesten sitt og synes targeting er kjempegøy ! For ikke å snakke om go`bitspor eller go`biter gjemt under lokk ! Dèt er gøy det :)

Vi hentet ham lørdag så jeg er litt imponert over dotten jeg :D

haha, har vi det motsatte av Toiwo her? Satse på han er litt mer treningsvillig han her da :D Nydelig dott. Og han skal nok tafses på sånn helt plutselig. Men, i morra? Hvor`? hva? :blink:

Skrevet
Gratulerer med en hund til :D

Tusen takk !

Gratulerer, han er kjempe søt! :D

Han er søt, tøff og ganske morsom :D

Næmmen så skjønn han var! Kanskje man kunne få hilse på han også til høsten? Passer forøvrig betydningen av navnet den lille røveren?:)

Takk takk ;) Hehe, hvor godt navnet passer får vi se etterhvert, men jeg lever i håpet da vet du !

Klart du kan få hilse på`n ! Bare å si fra det :D

haha, har vi det motsatte av Toiwo her? Satse på han er litt mer treningsvillig han her da :blink: Nydelig dott. Og han skal nok tafses på sånn helt plutselig. Men, i morra? Hvor`? hva? :)

Jaja, Toiwo er nå PEN da :D

I det været her har vi ikke store planer, bare å sende et pip før du/dere kommer :D

Skrevet

Åå! Mini brune Marco! :ahappy: hehe, han er faktisk veldig lik Marco som liten. Både i utseende og litt i oppførsel, i hvertfall mens de var i flokken. Artig å se om likheten er der som voksen også :) hehe.

Og bare sånn til informasjon så er det her nevøen til gutten min da! Kullbroren hans som er pappaen :)

En utrolig herlig liten gutt! ;) Gratulerer så mye med han og jeg gleder meg til å følge han videre i livet! Og navnet hans er nydelig!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...