Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstyr du selv har laget


Iago

Recommended Posts

Skrevet

Lager du utstyr selv? Halsbånd eller dekken kanskje?

Tenkte vi kunne dele oppskriftet og bilder her. Har lyst til å sy et dekken til Irma som litt tidfordriv også er det gøy å sy :whistle:

Vet du om en annen oppskrift på hunde dekken en denne; http://www.hundedekken.com/

Tenkte jeg kunne prøve den oppskriften hvertfall (siden jeg ikke har funnet noen andre :P ).

Guest LeenaM
Skrevet

2vum3yt.jpg

ax0eux.jpg

Halsbåndet er ikke laget selv, det er et lærhalsbånd fra Felleskjøpet. Perlene er kjøpt på lekebutikk og sydd på med makramé tråd. Tok ikke lang tid, man må bare ikke sy på tråden for stramt, for da blir halsbåndet bøyd uten at det sitter på hunden. :whistle:

Skrevet

Jeg synes ikke de på hundedekken.no er så fine, men så er jeg nok flinkere til å sy etter egne skisser. Har sydd noen dekken, samt en bråte skilt til rally-lydighet.

Dårlig bilde av det ene dekkenet: dsc_6830.jpg

Søtt bilde av et annet (Gud, har hunden min vært så liten og søt?): dsc_1716.jpg

Skiltene skal jeg komme med bildeoppskrift på snart.

Skrevet

Storebarnet mitt lager mye hele tiden, men kanskje ikke så mange hundeting. Men her er et bilde av en kul Solo med tattis i øret og makramè rundt halsen. :whistle:

IMG_5734.jpg

Skrevet
Søtt bilde av et annet (Gud, har hunden min vært så liten og søt?): dsc_1716.jpg

Skiltene skal jeg komme med bildeoppskrift på snart.

Det var kjempe fint da! Så enkelt ut også? Jeg må ha oppskrift :whistle:

Skrevet

Gøy tråd, og kjempefine ting! Skulle ønske jeg hadde noe mer talent for sånt, men får trøste meg med at det uansett ikke ville vært mye poeng med fine halsbånd til Luno (må innrømme at den pyntesyke delen av meg blir litt småmisunnelig på dere med korthårede hunder i blandt :whistle:)

Skrevet
Storebarnet mitt lager mye hele tiden, men kanskje ikke så mange hundeting. Men her er et bilde av en kul Solo med tattis i øret og makramè rundt halsen. :whistle:

IMG_5734.jpg

Så fint! Sånn vil jeg ha til Cita!

Jeg har lagd lærkobbel selv til mine hunder. Dette er de eneste bildene jeg har, tar sjeldent bilde av hundene med bånd på og har ikke tatt av selve båndet.

3174_83915246302_530141302_2909555_2962620_n.jpg

Ganske greit å bruke både til hverdagen og LP-trening/konkurranse. Kan festes med kroker over skulderen om man ikke vil bære det.

4444_105464536302_530141302_3231659_6559025_n.jpg

Pleier å ha det dobbelt, men på det lengste er det vel 1,5 meter eller noe.

Skrevet
Så fint! Sånn vil jeg ha til Cita!

klippetiklipp

Så fint! Nå blir Ane glad. :P Hun lager på bestilling, hvis du vil.

Her er et fleecedekken hun har sydd.

IMG_5523.jpg

Her er igrunnen link til bloggen, så kan dere jo se selv. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...