Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann! Vidar med 2 blandingshunder her.


Fo2Vidar

Recommended Posts

Skrevet

Avatar.gif-for-web-small.jpg

Dette er da meg. Vidar Andersen fra Fredrikstad :D Jeg er 28 år (2009), og er gift med Daniela. Sammen har vi 2 barn (hunder) :lol:

Mine 2 hunder er 2 forskjellige blandinger. Conny er 3 år gammel blanding av labrador og fårehund, mens Cherrie er en 5 år gammel blanding av alt mulig rart. Men hun har tydelig terrier-preg.

CONNY

1244271718_resized.jpg

Conny kommer ifra indre Østfold, og er en evig glad og morsom hund. Hun er veldig glad i vann, og har også fått noen legebesøk pga både direkte og indirekte vann-plager. Våteksem, vannhale og svelging av en stor bit vannslange har vært noe av det. Hun setter seg gjerne fast under lekestuen, i trappa og bak diverse gjerder. For ikke å snakke om dører som står på gløtt. Hun er med andre ord litt redd for å prøve noe nytt uten at vi (mor og far) er tilstede. Da ligger hun bare å bjeffer og piper. :)

Cherrie

1244271869_resized.jpg

Cherrie er en snål sak, som vi tok over for et års tid siden. Hun er "desverre" veldig avhengig av meg, og har blandt annet stukket av fra matmor fordi jeg sitter på en utedass 100 meter unna. Satt seg utenfor døra og ventet på meg. Far! Far! Far!... Hun elsker kos og avslappning. Desverre så er hun veldig dominant, og bestemmer over det meste (tror hun). Bjeffer på alle lyder som kan minne om noe annet enn det hun hørte sekundet før.

Sammen trives vi alle veldig godt i skog og mark, og er såpass heldig at vi bor på landet. Noen sykkelturer i lysløypa blir det også tid til. Ofte med Cherrie i barne-tilhengeren på sykkelen. Hun gidder ikke så ille mye løping... :D:D

Skrevet

Velkommen til oss skal dere være.

Måtte flire litt over deler av presentasjonen til Connie "svelging av en stor bit vannslange" *flire* Klart ikke morsomt når det pågår, men litt artig i ettertid kanskje?

Skrevet
Velkommen til oss skal dere være.

Måtte flire litt over deler av presentasjonen til Connie "svelging av en stor bit vannslange" *flire* Klart ikke morsomt når det pågår, men litt artig i ettertid kanskje?

Hehe.. Ja det har blitt ført inn i alle "vann-sykdommene" hennes, og er blitt en fin historie.. 11 000,- rikere ble vetrinæren også :lol:

Skrevet
Hehe.. Ja det har blitt ført inn i alle "vann-sykdommene" hennes, og er blitt en fin historie.. 11 000,- rikere ble vetrinæren også :yawn:

Du får se det som om dere har gjort deres del av gode gjerninger noen år frem i tid. Så blir det jo på en måte litt mer overkommelig :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...