Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann! Vidar med 2 blandingshunder her.


Fo2Vidar

Recommended Posts

Avatar.gif-for-web-small.jpg

Dette er da meg. Vidar Andersen fra Fredrikstad :D Jeg er 28 år (2009), og er gift med Daniela. Sammen har vi 2 barn (hunder) :lol:

Mine 2 hunder er 2 forskjellige blandinger. Conny er 3 år gammel blanding av labrador og fårehund, mens Cherrie er en 5 år gammel blanding av alt mulig rart. Men hun har tydelig terrier-preg.

CONNY

1244271718_resized.jpg

Conny kommer ifra indre Østfold, og er en evig glad og morsom hund. Hun er veldig glad i vann, og har også fått noen legebesøk pga både direkte og indirekte vann-plager. Våteksem, vannhale og svelging av en stor bit vannslange har vært noe av det. Hun setter seg gjerne fast under lekestuen, i trappa og bak diverse gjerder. For ikke å snakke om dører som står på gløtt. Hun er med andre ord litt redd for å prøve noe nytt uten at vi (mor og far) er tilstede. Da ligger hun bare å bjeffer og piper. :)

Cherrie

1244271869_resized.jpg

Cherrie er en snål sak, som vi tok over for et års tid siden. Hun er "desverre" veldig avhengig av meg, og har blandt annet stukket av fra matmor fordi jeg sitter på en utedass 100 meter unna. Satt seg utenfor døra og ventet på meg. Far! Far! Far!... Hun elsker kos og avslappning. Desverre så er hun veldig dominant, og bestemmer over det meste (tror hun). Bjeffer på alle lyder som kan minne om noe annet enn det hun hørte sekundet før.

Sammen trives vi alle veldig godt i skog og mark, og er såpass heldig at vi bor på landet. Noen sykkelturer i lysløypa blir det også tid til. Ofte med Cherrie i barne-tilhengeren på sykkelen. Hun gidder ikke så ille mye løping... :D:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen til oss skal dere være.

Måtte flire litt over deler av presentasjonen til Connie "svelging av en stor bit vannslange" *flire* Klart ikke morsomt når det pågår, men litt artig i ettertid kanskje?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen til oss skal dere være.

Måtte flire litt over deler av presentasjonen til Connie "svelging av en stor bit vannslange" *flire* Klart ikke morsomt når det pågår, men litt artig i ettertid kanskje?

Hehe.. Ja det har blitt ført inn i alle "vann-sykdommene" hennes, og er blitt en fin historie.. 11 000,- rikere ble vetrinæren også :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe.. Ja det har blitt ført inn i alle "vann-sykdommene" hennes, og er blitt en fin historie.. 11 000,- rikere ble vetrinæren også :yawn:

Du får se det som om dere har gjort deres del av gode gjerninger noen år frem i tid. Så blir det jo på en måte litt mer overkommelig :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...