Gå til innhold
Hundesonen.no

Pontiac hos dyrlegen..


Silje_M_H

Recommended Posts

Skrevet

Stakkar Pontiac.. Han var hos dyrlegen i går og tok urinprøve først. Bare vann og litt blod, men ikke sukker så sukkersyke var det ikke. Tok da blodprøve og får svarene i morra.. Han har problemer med prostataen, og fikk hormonsprøyte og noe annet. Han skal gå på piller som inneholder smertedempene og antibiotika. Men pontiac syntes det var greit siden han fikk masse kattemat av dyrlegen :D Og han er litt skranten, så nå skal han få ekstra feitende mat :D (det er mulig han må gå på spesialdiet da, hvis det er noe med nyrene.) Han er blind på det venstre øyet, men skimter litt på det andre.. Dyrlegetimen kosta 1175 kr, og pillene koster 1500 kr. Men han er såpass glad å livlig at det må vi jo bare koste på ham. Det er dyrt å ha hund ( spesielt en som er så gammel som 13 år snart )..

Skrevet

Vi går på Enebakk dyreklinikk. Vi kjøpte olivers i går, og blanda med det gamle. Da spiste han faktisk opp nesten all maten sin :lol: Vi gikk tur i dag, og han virka ganske frisk da. Men avføringa har ikke vært bra på en stund, så jeg håper den bedrer seg..

Skrevet

ja, lunah har også hatt dårlig avføring (som du veit)

men det gå nok over. Hvis ikke kan du få litt zoolac av oss, og se om det hjelper. har masse igjen :lol:

Har også hørt at det går noe diare-greier nå. alle hundene på øya vidregående skole hadde visst fått det. Men det hadde gått over nå da.

Skrevet

Har fått svaret prøvene, og det var noe med nyrene hans. Så nå skal han begynne på Spesific (et av dem, det som er bra for nyrene) så får jeg bare se hva som skjer...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...