Gå til innhold
Hundesonen.no

Tila


pippin

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle introdusere Tila med et par bilder og diverse.. :)

Vår første hund og det går kjempebra så langt :)

Jeg synes hun har utrolige pene tegninger. Og hun har et veldig godt lynne. Kosete og vil helst i fanget. :P

Etter hvert nå så kommer jeg til å trene litt spor, lydighet og kanskje noe annet med henne. Hun skal også lære å bruke kløv slik at hun kan bære sine egne ting på lengre turer.

Hun er litt tynn men hun har stor appetitt.

tila3.jpg

tila1.jpg

tila4.jpg

tila8.jpg

tila2.jpg

tila5.jpg

tila7.jpg

Gleder meg til å få mange herlige hundeår framover :D Forhåpentligvis.. :P

Skrevet

Jo gikk der ja Ine.. ;P veit hvem du er :D I bandet t Marius? ;P hehe.. :D kosli at du fikk deg hund ;) Det går bra me Pax? Liker navnet hans og at det er fra filmen K-Pax.. Elsker den filmen! :D

Kommer flere bilder imorgen.. Da blir det turbilder og et speilrefleks kamera! :) Så bildene blir litt ordentlige :D

Skrevet

Stemmer det! Verden er ikke stor gitt. Pax har det bare bra, og ja, den filmen er knall :D Gleder meg til å se flere bilder av Tila :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...