Gå til innhold
Hundesonen.no

Har lastet ned en pakke med 1000 fonter


MartineH

Recommended Posts

Skrevet
Hvor skal jeg legge fontene for å få brukt de i photoshop? Og hvordan?

Du må pakke de ut og gå på kontrollpanel og legge de inn i mappen som heter skrifter, da virker de på alle programmene på din pc :whistle: Når du legger dem inn der vil du se at de blir innstallert forresten, det kan sikkert ta litt tid når det er så mange fonter :aww:

Skrevet

Unzip filene hvis de er zipet. Ha vinduet med de utpakkede fontene åpent.

Gå på min datamaskin

Kontrollpanel

Skrifter

Også drar du de nedlastede fontene inn til de andre. :whistle:

Edit: noen var raskere :aww:

Skrevet
Unzip filene hvis de er zipet. Ha vinduet med de utpakkede fontene åpent.

Trenger ikke pakke ut, bare åpne zip fil - dra innhold over der du skal ha det.

En handling mindre og mindre rot :lol:

Skrevet
Trenger ikke pakke ut, bare åpne zip fil - dra innhold over der du skal ha det.

En handling mindre og mindre rot :lol:

Virkelig?

Så praktisk, takk! Hadde jeg visst det kunne jeg spart meg mye :P Har tusenvis av brushes og fonter ha ha

Skrevet

Har du windows vista? Kan hende det er annerledes der... du har ikke noe som heter fonter eller lignende da?

Du har ikke på kategorivisning? Isåfall bytter du til klassisk.

Skrevet

Står skrifter i kontrollpanel i vista, jeg skal se hva jeg klarer her - takk for svar :lol:

EDIT: Ser det var 10 000 fonter, og det var i drøyeste laget syns jeg - så jeg får finne noe annet.

Skrevet
Det er lurt å finne sider der du kan laste ned en og en font, ofte er det mye likt, og det blir bare rotete :lol:

Går det å laste de ned og lagre rett på kontrollpanelet?

Skrevet
Går det å laste de ned og lagre rett på kontrollpanelet?

Der jeg har lastet ned fonter kommer de pakket så da må jeg legge de inn i skrifter selv. Det er ofte flere filer med en font.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...