Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK " Trondheim "


AnitaK

Recommended Posts

  • Svar 126
  • Created
  • Siste svar
Guest Dratini
Jepp, stiller Fenris, hovawart, i championklasse (og oppdretter/avl, eller hva var det, Torunn?) og Frost, samojed, i juniorklasse.

Vi skal stille 3 stk Hovawart; Odin i åpen klasse (om han da ikke har blitt champion på Oppdal), Zuma i åpen klasse (står for championatet) og Amy i championklassen, samt avlsklassen. Oppdretterklasse blir det også om hundene får bra nok premiering (da stiller Fenris, Stacy, Zira og Zuma. Samme hunder sammen med mamma Amy i avlsklassen).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, vi kommer selvsagt! Stiller nok antageligvis ut bare Tulla, om jeg ikke heller velger agility eller begge deler. :lol: Spørs om jeg får stilt ut Aynï, ikke er det så mye vits heller tror jeg, dersom hun ikke utvikler seg mer til da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er det jeg fikk i mailen hvertfall:

SKRIVERE NKK`S UTSTILLING 27 OG 28 JUNI

Vi trenger skrivere, både norsk, engelsk og tysksskrivende. En jobb hvor du lærer mye om bedømming av hund! Har du planer om å bli ringesekretær eller dommer så må du ha med deg erfaring som skriver.

Det vil bli holdt skriverkurs fredag 26/6.

Ta kontakt med Liv Sørum

Tel 93082077

Mail [email protected]

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal som vanlig jobbe begge dagene. Begynner å ha litt utstillingsabstinens nå.... Og vet jaggu ikke når jeg skal få stilt. Skal jobbe på Oppdal, som vanlig. Og så må jeg jobbe på spesialen også, for det er så mange hunder påmeldt at vi må ha en ekstra dommer, både lørdag og søndag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yeyy, photoshoot! :whistle:

a013.gif

*sitter å vurderer stille begge* Bestemme meg når mandag kommer.

Ække no å tenke på ! Meld på meld på meld på meld på :aww:

Jeg skal som vanlig jobbe begge dagene. Begynner å ha litt utstillingsabstinens nå.... Og vet jaggu ikke når jeg skal få stilt. Skal jobbe på Oppdal, som vanlig. Og så må jeg jobbe på spesialen også, for det er så mange hunder påmeldt at vi må ha en ekstra dommer, både lørdag og søndag.

Og vi andre er superglade for at det finnes folk som orker å stille opp for å hjelpe til sånn at VI får vist våre hunder :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skulle egentlig være bortreist denne helga, men nå blir det ikke noe av allikevel, så da regner jeg med at jeg i alle fall kommer og ser på en dag eller to. Egentlig kunne det vært gøy å stille Tinka bare sånn for moro skyld, men jeg tror at jeg i så fall heller skal stille på retrieverspesialen samme helga (jeg ser for meg at hun israelske Agnes et-eller-annet ikke vil være spesielt villig til å skrive en "milelang" kritikk om en hund hvor det eneste positive egentlig er kondisjonen den er i?).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
a013.gif

Ække no å tenke på ! Meld på meld på meld på meld på :whistle:

Vi skal faktisk ha samme dommer. Da har jeg jo handler til Blaze også da :aww:

Jeg får grave litt i lommebøkene mine og se om jeg klarer å spore opp noe, også får jeg prøve å finne ut av dommeren litt. Gratis overnatting ser det heldivis ut til at jeg klarer å fikse *tenke hardt*

Edit: Da har jeg sjekket dommeren og det er håp for Talli! Hun har gitt denne hunden Cert & Bir så da burde det være en reel sjangs for oss også siden dem er ganske "type" like.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skulle egentlig være bortreist denne helga, men nå blir det ikke noe av allikevel, så da regner jeg med at jeg i alle fall kommer og ser på en dag eller to. Egentlig kunne det vært gøy å stille Tinka bare sånn for moro skyld, men jeg tror at jeg i så fall heller skal stille på retrieverspesialen samme helga (jeg ser for meg at hun israelske Agnes et-eller-annet ikke vil være spesielt villig til å skrive en "milelang" kritikk om en hund hvor det eneste positive egentlig er kondisjonen den er i?).

Jeg skygger unna hun der hvertfall - på den første utstillingen til Ask fikk han gult og forferdelig kritikk (han manglet typelikhet med rasen). Året etter fikk han rødt og akseptabel kritikk. Og han hadde ikke forandret seg stort.... :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...