Gå til innhold
Hundesonen.no

Å møte en "ikke" i hagen...


Micamor

Recommended Posts

Skrevet

Ja,i går kom årets første "ikke" gående gjennom hagen vår.. Det er et dyr ,og siden hunden min DEMONSTRATIVT IKKE ser det ,IKKE hører det ,og IKKE lukter det.. :rolleyes2: Så har vi døpt dyret til "ikke".

Er det noen som gjetter hva en "ikke" er?

:whistle: Jo,Piggsvin selvfølgelig! :banana: Det er tydelig at gutten har hatt snuta litt for nært en "ikke" en eller annen gang. Det er jo utrolig komisk når bikkja går ut i hagen,og plutselig bare skal studere tretopper.. Ikke snuse,og egentlig vil han inn igjen :) Han ser urkomisk ut når "ikkene" går her.

Jeg er glad i piggsvinene våre jeg,og er lykkelig hvert år de dukker opp igjen. :)

Skrevet

OI! Lola - det var et skikkelig modig pinnsvin! :rolleyes2:

Her har vi dessverre ingen "ikke-dyr", skulle ønske at flere av de dyrene vi ser hadde vært sånne, i stedet for "ja-dyr", "ta-dyr" eller "absolutt-tilstededværende-dyr". :whistle:

Skrevet
OI! Lola - det var et skikkelig modig pinnsvin! :rolleyes2:

Her har vi dessverre ingen "ikke-dyr", skulle ønske at flere av de dyrene vi ser hadde vært sånne, i stedet for "ja-dyr", "ta-dyr" eller "absolutt-tilstededværende-dyr". :banana:

:) Enig!

Vi har hatt reven og elgen i hagen og rundt om mye i det siste, men ikke et eneste ikke-dyr :) Fant et dødt ikkedyr litt bortenfor her, mistenker at reven har spist det som var å spise på det og kanskje spist opp alle de andre også. :whistle:

Skrevet

Vi hadde ett ikke-dyr i hagen her en dag. Noen timer senere begynte hunden å bjeffe vilt. Siden har jeg ikke sett ikke-dyret.. Døde av sjokk? :whistle::banana:

Skulle gjerne hatt flere ikke-dyr, de er kjempe søte :rolleyes2:

Skrevet

Marco er forelska i ikke-dyr han. Selv om han har fått seg et par trøkker så fortsetter han å snuse rundt på dem. Også prøve seg litt med labben sånn i tilfelle de vil leke liksom.. haha. Jeg liker ikke-dyr jeg :rolleyes2:

Skrevet

Åh de er så nusselige! Elsker piggsvin! Pleier å mate den når de kommer på døra. Og kan sitte å studere dem i hagen. EN kveld lå jeg på bakken og skulle ta bilder av en, og så kom naboen og fant meg liggende på magen ved trappa og hun trodde jeg var dritings. hehe.

Men Hera blir totalt vill ved synet av en! Paralysert og gal. Hvis hun kommer nært, prøver hun å bite den.. Selv om den stikker. Blir neste litt rabiat. Så jeg holder henne langt unna de søte små.

Skrevet
Jeg vil ha ikker i hagen min!

hedgehog.jpg

Lurt med pigger, trist at de tror de hjelper mot biler.

Ohlala så søt! Fikk nesten lyst til å kose med den der, men bare nesten! :rolleyes2:

Skrevet
Jeg liker ikke-dyr jeg :whistle:

Pass på så du ikke skriver "Jeg liker ikke dyr jeg". :rolleyes2:

Men ikke-dyr er kjempesøte, det må jeg si meg enig i! Luna har ennå ikke møtt noen, men en dag så er dte vel en her.

Skrevet

Orry skal ta ikke-dyr han.... For noen år siden filleristet han et piggsvin til tross for at piggene stakk ham i alle retninger :rolleyes2: Norma har aldri sett piggsvin, men hun hadde nok dødd på seg av skrekk hun *flir*

Skrevet
Ja,i går kom årets første "ikke" gående gjennom hagen vår.. Det er et dyr ,og siden hunden min DEMONSTRATIVT IKKE ser det ,IKKE hører det ,og IKKE lukter det.. :rolleyes2: Så har vi døpt dyret til "ikke".

Er det noen som gjetter hva en "ikke" er?

:banana: Jo,Piggsvin selvfølgelig! :) Det er tydelig at gutten har hatt snuta litt for nært en "ikke" en eller annen gang. Det er jo utrolig komisk når bikkja går ut i hagen,og plutselig bare skal studere tretopper.. Ikke snuse,og egentlig vil han inn igjen :) Han ser urkomisk ut når "ikkene" går her.

Jeg er glad i piggsvinene våre jeg,og er lykkelig hvert år de dukker opp igjen. :whistle:

Misunner deg ikke-dyrene veldig(herlig navn) de er kjempefine små tasser. :(

Skrevet

De er søte :-)

Vil du ha ikke-dyr i hagen din kan du lage egnede plasser for dem å lage bol. De er glad i kompostbinger og hauger med løv og kvister. Også kan du gi dem mat da. Kattemat m/ kyllingsmak, kokt potet, sardiner i olje, eggerøre, fisk, frukt, kokte grønnsaker eller middagsrester. Tørrfor for katter er også populært. Husk også litt drikkevann. Pinnsvin skal ALDRI ha melk - det fører til store mageproblemer, heller ikke brød.

Ikke-dyr har desverre mye ulumskheter og husdyra våre (som hunder og katter) kan bli smittet av salmonella fra disse ikke-dyrene.

De har forresten ca 6000 pigger, de er gode svømmere fordi piggene er hule, også røyter dem en og en pigg gjennom hele året også har vi hatt dem i Norge ca. 8000 år.

Skrevet
Vi hadde ett ikke-dyr i hagen her en dag. Noen timer senere begynte hunden å bjeffe vilt. Siden har jeg ikke sett ikke-dyret.. Døde av sjokk? :banana::whistle:

Skulle gjerne hatt flere ikke-dyr, de er kjempe søte :rolleyes2:

Ikke-dyret har ikke forsvunnet ! :)

Det er på plena nå. Maja begynnte å bjeffe på noe som lå i plena, og det var et ikke-dyr. Hun var nesten borti det, men turde heldigvis ikke å røre den.

Skrevet

Åååe. jeg og vil ha...! Vi har ikke ikke-dyr her. aldri sett i hagen hvertfall... :rolleyes2: Har noen lyst til å sende noen over? Hihi! :whistle:

Skrevet

Jeg har også Ikker i hagen :banana: De gjør mye bra, blant annet holder de hoggormen borte har jeg hørt :whistle:

Men som BDD skriver, de har også negative siden ved seg ..

Mallen min har vært i nærkontakt med Ikker flere ganger, hissigere for hver gang; Mallen altså. De stikker jo, det er kult, synes hun :rolleyes2: Godt hun begynner å bli voksen og litt mer dressert nå hehe :)

Skrevet

Æsj, her hjemme er det jo drittkjedelig! Ikke har vi hoggorm, annen orm, eller pinnsvin... Mest spennende vi har er vel mygg...! *joy* :rolleyes2:

Skrevet

Hmm.. tror ikke jeg får sett noen ikker i "hagen" min.. da den ligger i tredje etasje i form av en balkong! Dessuten er det lite ikker her i området :ahappy: men men.. hender jo at noen dukker opp nede hos mamma og pappa.. så vi får ta noen stake-outs der!

Skrevet

I går kveld når jeg hade gått tur med Luna, og kom hjem var det en nydelig ikke i hagen vår. Åh, så søt den var! :ahappy: Luna var veldig nysgjerrig og dyttet den med snuten, og hoppet ca en halv meter bak. Skal si hun ble forskrekka! :lol: Hun ble veldig skeptisk til ikke-dyret og holdt seg på avstand..

Skrevet

Aha, mysteriet oppklart. Det var seff et ikke-dyr som satt og gryntet langt inni buskaset i hagen imorges. Hr. Langbein føyk som en pil rundt hushjørnet, jeg etter, og da sto han med snuten begravet langt inni der og jeg kunne bare ikke skjønne hva det var. Han husker nok lille-ikke fra ifjor, han var nemlig kjappere enn den og tok den i munnen og løftet den opp før den rakk å sette ut piggene sine. Heldigvis slipper han på kommando, og ikke gnafser han til heller, så lille-ikke kom fra det uten andre mèn enn et ufrivillig løft og et bums ned igjen. Og heldigvis gryntet den videre etterpå.

Kanskje Hr. Langbein skulle sjekke om han var kjappere også iår? Men nei, det får han ikke lov til. Lille-ikke bor i hagen vår og det skal den få lov til :ahappy:

Skrevet

Skulle gjerne lagd alle mulige ikke hus her jeg,men bor alt for nær veien og ikkene er dårlige til å passe på seg selv :ahappy: Finnes det omplassering for ikker forresten? Var en ikke telefon i Oslo før men den er det ingen som tar lenger...

Skrevet
Skulle gjerne lagd alle mulige ikke hus her jeg,men bor alt for nær veien og ikkene er dårlige til å passe på seg selv :ahappy: Finnes det omplassering for ikker forresten? Var en ikke telefon i Oslo før men den er det ingen som tar lenger...

Jeg tror det kun er den danske som eksisterer nå. Var en i Norge men litt usikker på om den fortsatt eksisterer, men en venninne av meg fant en liten ikke-unge og da fikk hun haugevis av info om stell av disse små, men desverre døde den. Ikke så uvanlig at små ikke-babyer uten mamma dør.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...