Gå til innhold
Hundesonen.no

Skogstrollvalper 6,5 uke gamle


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

I går var jeg hos Trine på Fotoshoot. Og her er resultatet. (håper linken virker og at dere kommer inn i et sånn slideshow greie uten problemer)

Edit: passordet er lucifer

Slideshow

Forsmak:

110509_08.jpg

110509_40.jpg

Skrevet
Prøv passord lucifer da :blink:

Det virket. :yawn:

Tok laaang tid å se gjennom bildene, men det var verdt det. Knallfine bilder, klare og med flotte farger. Og nyyyydelige valper og hunder. Var mange spesielt tegnede hunder der, synes de er så fine. :icon_redface: Og blå øyne er jo så søtt :blink:

Skrevet

Vakre vakre dyra! :icon_redface:

Ønsker at jeg hadde hatt bursdag sånn at jeg kunne ønske at jeg kunne fått en sånn... *drømme*

Skrevet
Nydelige bilder av nydelig hunder :D

Hvem var de pene voksne hundene?

Red Merle'n er mor til valpene. Femke. Taraelius Mountain Flower. Mens den svarte tri'en med blå øyne, er Skogstrollets 10 Camaro. Morten. :D Lekeonkel til valpene :)

Skrevet

ååooyy! Gjett om det er en som sitter å vrir seg og vil ha en av de nydelige bissevovvene der da :D Helt fantastisk nydelige. Nydeligste valpene noen sinne! Den ene voksne aussien i bakgrunnen hadde også døds fine farger og tegninger. Kunne vi fått sett begge foreldrene?

Skrevet
ååooyy! Gjett om det er en som sitter å vrir seg og vil ha en av de nydelige bissevovvene der da :D Helt fantastisk nydelige. Nydeligste valpene noen sinne! Den ene voksne aussien i bakgrunnen hadde også døds fine farger og tegninger. Kunne vi fått sett begge foreldrene?

Slik ca nederst på denne siden, så er begge foreldrene :)

Skrevet

Flotte bilder og utrolig nydelige valpiser. Fine farger. Jeg tar gjærne den på blide nr. 15 :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...