Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei Hei...alle sammen.


luci

Recommended Posts

Skrevet

Jeg heter Tove og bor midt i Norge, ha drevet aktivt med hund i ca 20 år. Jeg levde i en hundebobble der alt dreide seg om hundene. Måtte omplassere mine hunder etter en alvorlig sykdom som ikke ga meg så høye odds. Men vettu va nå er jeg på vei tilbake til hundebobblen min for der er livet mitt :icon_redface:

Jeg elsker alle hunderaser men må nok bare si at schæfer og pomeranian har den spesielle plassen. Er så heldig og fått opplevd å oppdrette 94 schæferhvalper på alle mine år og det har vært en stor opplevelse (ydmyk).

Ble eier av min første pomme i 96 og ble jo litt flere etter som årene gikk. Gikk da gradvis over til pommer.

Ha opplevd hundemiljøet på godt og vondt (mest godt da) og målet mitt nå er å starte opp med en liten pomme baby som jeg kan pøse litt innestengt kjærlighet på (stakkarn :blink: og med tiden håper jeg babyn blir like glad i utstilling og lydighet som matmor.

Har sett etter valp i 2 mnd men det er vanskelig, den diskusjon kan jeg ta senere :blink: Håper jeg kan være et positivt tilskudd i et forum som for meg virker veldig engasjerende og seriøst.

Er det noe dere lurer på er det bare å fyre løs :yawn:

Skrevet

Så flott at det har snudd seg og at hundeboblen er på vei tilbake :icon_redface:

Velkommen til oss!

Skrevet
Hei og velkommen!

Hvor midt i landet er du fra da?

Kommer fra Mosjøen, byen midt i Norge :blink:

Tusen takk for hjertelig velkomst :icon_redface:.

Virker som dere er en flott gjeng, gleder meg virkelig til å bli bedre kjent med dere.

Skrevet

Velkommen! Så flott at du har kommet deg inn i "hundebobla" igjen :icon_redface: Du får oppdatere oss når du har funnet valpen din, da. Slik jakt kan være frustrerende, men mest av allt spennende. Lykke til!

Skrevet

Hei og velkommen=)

Er helt enig med deg ang. pommene. De er flotte=) Ønsker meg en selv en dag.

Skrevet

godt og lese at du er tilbake til det som virkelig betyr noe for deg! velkommen så mye også :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...