Gå til innhold
Hundesonen.no

Embla på idrettsplassen


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Herreguuud for et vær! Da hadde hverken jeg eller Casper beveget oss ut nei :lol:

Så flink hun er da! Synes det ser ut som hun trekker helt riktig jeg, men jeg kan ikke så mye om dette så skal ikke uttale meg egentlig.

Skrevet

jeg synes det ser ut som om selen er litt stor i halsen jeg:) men hun trekker i og for seg bra, i den grad man kan dømme ut ifra ett bilde da. Men for vinterens gleder bør du lære henne å trekke med hodet opp og ikke i bakken;) (jeg sliter enda med det på min og guud hvor irriterende:P)

Skrevet

De skal da ha hodet ned når de trekker på den måten? Blir noe annet med snørekjøring vel?

Ellers når jeg ser igjen, ser det kanskje ut som den er stor i halsen ja, ser liksom ut som det trekkes med halsen... men kan bare være vinkelen på bildet og da :lol:

Skrevet
jeg synes det ser ut som om selen er litt stor i halsen jeg:) men hun trekker i og for seg bra, i den grad man kan dømme ut ifra ett bilde da. Men for vinterens gleder bør du lære henne å trekke med hodet opp og ikke i bakken;) (jeg sliter enda med det på min og guud hvor irriterende:P)

Hvorfor i alle dager skal de trekke med hodet opp? Jeg prøver så godt jeg kan å få hunden til å trekke med hodet ned, og jeg ser jo lett at hun bruker musklene mer riktig når hodet er vendt mer nedover enn oppover. Tar man utgangspunkt i hest, så bruker de ryggen helt feil når de går med hodet opp, og arbeidshester som trekker tunge lass trekker best med hodet ned. SÅ forskjellig er ikke de to dyrene, at en hund bør trekke med hodet opp. Og bruker man nomesele vil selen faktisk automatisk hindre hunden i å trekke med hodet opp, pga at trekkpunktet kommer lenger ned. Bruker man en spor- og sykkelsele vil hodet komme mer opp, fordi trekkpunktet blir høyere. Hver gang jeg ser hunden min trekke med hodet opp, er jeg redd for belastningsskader.. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...